Karışık çoban salata
Öncelikle herkese merhaba! Kısa bir aradan sonra türküden arabeske arabeskten popa karışık çoban salata kıvamında bir bölüm ile ben de yazılarıma geri döndüm. Yorum yazamadığım son iki bölümde sırasıyla, önce Despina ve onun yeğeni Daphne, ardından da heyecanla beklenen Baba Karayel/Adil Topal, Poyraz Karayel’in hikâyesine katıldı. Kan nakli iyidir dinçleştirir ama bir ihtimal de kan uyuşmazlığı yüzünden öldürebilir yani risklidir. Bakalım taze kan Poyraz Karayel’i nasıl etkileyecek.

Seviyeli birliktelik. (Ne demezsin! R.)

Öncelikle dizide en çok istediğim şey Bahri Baba’ya bir aşk hikayesiydi. Bu yüzden Despina benim nezdimde değerlendirilmeye en baştan pozitif tarafta başladı.Gerçi Baba’yı Ranini ile yapacaktık ama Despina da dingin ruh durumu ile Baba ile güzel bir ikili olacaklar gibi duruyor. Özellikle Adil Topal ve Bahri Umman arasında tansiyonu yükseltecek önemli unsurlardan biri olacak.

"Benden daha deli başka bir Karayel olamaz! anladın mı Meltem"

Yıllar sonra tekrar bir araya gelen Karayel ailesinin durumu ise içler acısı. İçlerinde bir normal adam yok. Düşünün ki en normalleri Poyraz! Ancak şimdiden ailenin her bir ferdinin birbiri ile tip ve karakter uyumu bizi Karayel ailesine inandırdı. Zaten Özkan Uğur'un kadroya dahil olduğuna nasıl sevindiğimi anlatmama gerek yok. Hem tip hem oyunculuk olarak ondan başka birisini Poyraz’ın babası olarak düşünemiyorum.

Gelelim 29. Bölüm özelinde konuyu irdelemeye. Zaten Adil Topal, İsmail Karayeldir önermemiz 1. Sezon finalinden cepteydi. Bu bölüm ne biz izleyenler ne de Poyraz İsmail Karayel'in "Ben Adil Topal değilim" oyununa düştük. Ancak oyun içinde oyun muhabbeti 'ezel'den beri sevilen bir hikaye kurgusudur. Sadece bu oyunun da Poyraz Karayel hızında gelip geçeceğini tahmin ediyorum. Yani kartların açılması çok da uzun sürmez. Ancak kartlar açıldığında da ortaya hikayenin çatışmasının çıkacağını ve esas bu durakta uzun süre kalınması gerektiğini düşünüyorum. Önce kendi evlatlarına sonra başkalarının evlatlarına kötülük eden bir babanın nedenlerini öğrenmek, karakterinin derinliklerine girmek heyecanlı bir süreç olacaktır.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER