Kimin hissi kimin cebinde?
Gelin hemen şimdi atlayalım bir otobüsün en arka koltuğuna, verelim elimizi Akdeniz'in sularına. Gecenin rengi denizle birleşince o karanlık nasıl da keyifli olur. Sahilde gitar çalan yakışıklı adamlar var mıdır hâlâ bilmem, söz vermeyeyim şimdi. İskeleden ayaklarımızı sarkıtalım, yağmur yağarken denize balıklama atlayalım. Hayalken ne güzeller değil mi? Gerçekleşse aynı güzellikte kalırlar mı acaba? Yoksa güzel olan şeyleri hayalimizde bir alarm gibi tekrar tekrar kurmak daha mı keyifli? Şimdilik bu hayallere yer yok, gelin hayatın ve dizilerin kendisiyle idare edelim.

Çilek Kokusu yaklaşan kış sezonunun etkisiyle midir bilinmez, elindeki kozları birer birer saçmaya başladı. Aslı ve Burak aşkı yeterince filizlendi. Ne ara oldu bilmem ama Burak deli divane tutuldu artık. Aslı'nın da şapşirik hallerine bakılırsa, ondan aşağı kalır yanı yok. Hisler ne ara bu kadar kaygan oldu da yön değiştirdi, artık sorgulamıyorum. Hoş, aşk sorgulanan bir şey değildir ama diziler öyledir. Yine de kendimi işin akışına bırakıyorum.

Akışa kapılıp gideyim diyorum ama sular delicesine çalkantılı. Volkan'ın rolü ''Benim büyüklü kaslarım var'' mottosundan ileriye taşamasa da gördük ki üçüncü kişi olmak için fazlasıyla hazır. Kuzeniyle eskiden beri olan ''Arkanı ben topluyorum'' çatışması tam da bu noktada alevlenecektir. Deniz'in aniden ortadan kaybolması ise gözüme batmadı değil. Bi' cinlikler peşindeyse fena olmaz, dizi bu haliyle gereksiz bir sakinlik içinde çünkü...


Köfteler soğanlı olsun pls...

Erdem ve Gonca'nın sahnelerini çok seviyorum. Erdem'in parasız kaldığı için boğulsa da suyu reddetmesi çok güzel bir ironiydi. Ah be Gonca, biliyorsun çocuğun işsiz olduğunu biraz idare et diyeceğim ama kızcağız bir köfte yedi. Hayat pahalı, Erdem aşık, Gonca çok tatlı.


Artık nolamayız Nalan....

Aslı ve Burak'ın yaptıkları ne olursa olsun aldatmaya girer, bu konuda hemfikiriz sanırım. Burak netleşmeli ve açık davranmalı dedik, dediğimizin karşılığını şıp diye aldık, ne güzel. Bundan sonra top Çağla'da! Ancak anlaşılan o ki, kızımız gururu eski bir semt adı olarak görmekten ileri gidemiyor. ''Biz birbirimize aidiz anne...'' gibi miadı dolmuş Yeşilçam replikleriyle esas oğlana ilişme çabası yorucu. Bu cümlesinin altı da doldurulmadı üstelik. Burak'la aralarında cinsel bir yakınlaşma mı olmuş? Burak'ı üstü örtülü tehdit ettiği mesele de bu muydu? Soruların tümü havada kaldı şimdilik. Bu durumu Sinan'ın karısı ortaya çıkarken de yaşamıştık. Başlarda Nihat'ın ex flörtü gibi dururken sonrasında oklar Sinan'a çevrilmişti, şaşırdık. Kimin hissi kimin cebinde, anlamak sahiden zor bugünlerde...


Renklerin güzelliği kalp ben!

Bölümde en çok dikkatimi çeken şeyler, Aslı'nın çizimi olan tatlı resimlerdi. Gerçekten öyle güzeller ki bende olsalar direkt olarak asarmışım odama. Bir de Yusuf Çim'in başlarda eğreti duran Burak halleri, yerini dozunda ve tadında bir havaya bırakmış. Bu dönüşüme gerçekten çok sevindim. Şimdi her şeyin tadı tuzu daha da iyiye gidecektir.


Her şeyin ötesinde kaldım, kaldın...

Üniversite zamanları değerli bir büyüğüm bana ''Kızım dizi yazacaksan karakteri asla kendi kendine konuşturma, seyirci bunu hiç sevmez'' demişti. Belli ki Çilek Kokusu'nun seyircisi Aslı'nın üç buçuk saat kendi kendine konuşmasından hiç şikayetçi değil. Aslı demişken, Demet Özdemir'in fiziğine bayılıyorum gerçekten. Omuz yapısı şahane, her kıyafeti çok güzel taşıyor, bunu not düşmeliyim.

Burak ve Aslı'nın flörtleştiği sahneler hiç fena değildi. Sadece bir tık daha ekşına ihtiyaçları vardı. Tabii o ekşın ''Çilek gibi kokuyorsun'' cümlesi mi olmalıydı, bilemiyorum. Zira çilek kokusu mesajını halen anlayamadık. Bir çilekli pasta oldu mesele, bir çilek kokulu vücut kremleri... Yine de fragmanı izleyince ilk kez heyecanlandığımı hissettim. Ne güzel şeymiş bölüm finalini fragmanda izlememek! Bölümde cidden bir düğün varsa gerçekten çok mantıklı bir hamle olur. Bir dizide daha ilgi çekme amaçlı rüya sahnesi izlemeye takatim yok benim... Gelecek haftayı gerçekten çok merak ediyorum. Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Güzel günler.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER