Gülseren: “Nereye gidiyoruz Cihan?”

Paramparça temposu yüksek bir bölüm ile karşımızdaydı bu hafta. Hazal’ın evden kaçması ile büyük panik yaşayan Gülseren’in yardımına hiç beklemediği biri koştu. 27.bölümün sonunda Hazal ve Teoman’ı gören Rahmi’nin bu bilgiyi Cihan’a vereceğini ve bu sayede Hazal’ın bulunacağını düşünmüştüm. Ancak yanılmışım. Hazal’ı kurtaran Rahmi oldu ama başlarına büyük bir felaket açtılar.


Ummadığın taş baş yarar derler ya ummadığın Rahmi de yardıma koşar.

Gülseren’den özür dilemek için evine giden Rahmi Hazal’ın ortalarda olmadığını öğrenince hemen Suat’a haber verdi. Teoman’ın telefon numarasından konum bilgilerine ulaşan Suat, Çatalca’da olduklarını söyledi. Ayrıca tüm sabıka kaydını da sıraladı. Teoman hiç tekin bir tip değilmiş. Sabıka dosyası kabarıkmış. Yalnız bu sayede Suat’ın ulaşamayacağı yer olmadığını da öğrendik. Cihan Yıldırım’dan yardım isteseydi bu kadar hızlı sonuç alamazlardı.

Rahmi adresi öğrenir öğrenmez yola çıktı. Bunlar yaşanırken Dilara kavga esnasında Cihan’ın telefonunu denize atmış, Cihan da soluğu meyhanede almıştı. Olaylardan tamamen habersiz efkar dağıtıyordu.


İyi mi oldu? Kötü mü?

Aslında gecenin başlarında Hazal hiç olmadığı kadar mutluydu. Teoman ve arkadaşları ile eğleniyor, gidecekleri Bodrum’u düşünüyordu. Ancak Teoman’ın planları çok başkaydı. Hazal’ın, Cihan Gürpınar’ın kızı olduğunu öğrendiğinden beri bu günü bekliyormuş. Amacı Hazal ile birlikte olup onu videoya çekmek daha sonra da onu bu video ile tehdit edip her ay ondan para almakmış. Rahmi’nin gelişi tüm planlarını bozdu. Yaşanan arbede sonucu Teoman öldü. Rahmi herhalde şu hayatta bir cinayete bulaşmamıştı. Her ne kadar kasıtlı olmasa da torunu için bulaştı. Tüm bunlar yaşanırken kamera kayıttaydı. Tam da “eyvah! Şimdi bu kaydı Teoman’ın arkadaşı bulacak ve başlarına dert olacak” diye düşünürken Rahmi kayıtta olduklarını fark etti. Videoyu izledikten sonra Hazal yıkıldı. Teoman’ın ölümüne üzülürken üstüne bir de her şeyin yalan olduğunu öğrendi.


Belki kaza diye geçer...

Nihayet Cihan’a ulaşıldı. Olay yerine gelen Cihan, Hazal’ı evine yolladı. Kızı bu olay ile anılmasın diye de babasını polise ihbar etmedi. Suçun üzerini örttü. Yalnız bu olaydan nasıl sıyrıldıkları henüz aydınlanmamışken aklıma bir-iki teori geldi. Cihan bütün çiftlik evini yakıp kaza süsü vermiştir ya da cesedi ormana gömmüştür. Her halükarda Teoman’ın planından haberi olan arkadaşı Hazal’ı suçlu bulacak ve bu işin peşini bırakmayacaktır diye düşünüyordum. Ancak Cihan gazete haberinden anladığımız kadarıyla cesedi öylece bırakmış. Şimdi Hazal gerçekten Teoman’ın arkadaşlarının radarına girecek. Bu işten ceza almadan nasıl kurtulacaklar merakla bekliyoruz.


Aşk insanın ruhunu yücelten bir şeydir. - Gülseren

Yaşananların sorumlusu olduğunu düşünen Gülseren “ben iyi bir anne değilim” diyerek Hazal’ı yalıya geri gönderdi. 27.bölümde Hazal eve döndüğünde kızına karşı bu kadar toleranslı davranmasaydı bunların hiç biri olmazdı. Ancak Gülseren düşündüğü gibi kötü bir anne değil. Yaptığı hatanın farkına vardı ve Hazal’ı eve çağırdı. Kızının hissettiklerini çok iyi bildiği için onunla aşk hakkında çok güzel bir konuşma yaptı. Hazal ilk başta sert bir tavır takınsa da sonunda gözyaşları içinde ona sarıldı.


Ve baba-oğul arasındaki tüm buzlar erir...

Yaşanan bu olay sonrası babası ile bir kez daha yüzleşen Cihan bu sefer onu suçlamak yerine kızını kurtardığı için teşekkür etti ve onu yalıya geri götürdü. Rahmi bu defa gerçekten yaptıklarına pişman olmuş sanırım çünkü hem Hazal ile arasını düzeltti hem de Gülseren hakkındaki düşüncelerini değişirdi. Üstelik Dilara ile yaptığı konuşmada açık açık “artık ben yokum, sen de bu işin peşini bırak” dedi. Ancak Rahmi bu sağı solu hiç belli olmaz…


Kerimanyak!

Keriman, Sosyal Hizmetler Görevlilerinin geldiği gün Özkan’ın hastaneden aldığı tazminatı çalıp kaçmıştı. Özkan her yerde onu ararken sonunda Osman’da kaldığını öğrendi. Ancak Keriman hiç öyle kolay kolay yakalanacak gibi durmuyor. İlk günden paraları alışverişe, cilt bakımına harcamaya başladı. O para harcadıkça yanında Osman krizlere giriyor ama Keriman nasıl o paraları Özkan’a bırakmazsa Osman’a da bırakmaz boşuna ümit ediyor.

Bu arada hayatımıza yepyeni bir isim dahil oldu. Candan’ın velayet davasını Dilara ile arkadaşlığı bittiği için aldığını sanıyorduk ama yurt dışında yaşayan Harun isimli biri istediği için almış. Harun’un kim olduğu ve ne istediği önümüzdeki bölümlerde ortaya çıkacaktır. Belki de Alper ile bir bağlantısı vardır. Bu yüzden de Dilara’ya düşmandır. Alper demişken 28.bölümde de DNA sonucunu öğrenemedi. Kendisinden çok emin ama şimdiden iş aramaya başlasa iyi olur…

28.bölümün sonunda Cihan, Gülseren’in evine gitti ve onu bir yere götürmek istediğini söyledi. Gülseren kabul etmese de çok ısrarcı davrandı. Acaba sabah sabah bu kadar önemli ne olmuştu da Cihan Gülseren’i götürmek istiyordu.

Benim tahminime göre Cansu ve Hazal’ın yanına götürecek.

Sizce Cihan Gülseren’i nereye götürecek?

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER