Survivor All Star: İhtiyarlara yer yok*
Normal şartlarda sadece neler olup bitmiş diye, objektif bir şekilde haber girmem gerekirdi lakin fragmanda da görülen bir 'kafa atma' mevzusu vardı. Oturdum, merakla bekledim. Kafamda bir senaryo vardı: "ünlüler kesin bu dokunulmazlığı da aldı, Bozok baktı gördü, kesin adı yazılacak ve elenecek. 'Onurumla diskalifiye olayım.' dedi ve Hakan'a kafa attı." dedim. Bu olayın, skor 4-1'ken patlaması senaryomun çöp olmasına neden oldu. Bu kadar Ünlüler takımının avantajlı olduğu oyunda sonuçta Gönüllüler'in kazanması her şeyi değiştirdi. Bunun iki sebebi vardı: Anıl ve Bozok. Anıl'ın devamlı oyun vermesine alıştık bir şekilde fakat Bozok'un psikolojik ve fiziksel şiddeti cezasız kalamazdı.


Ekran çekimi olduğu için net bir fotoğraf bulamadım, özür dilerim okuyuculardan...

Acun Ilıcalı büyük ihtimalle oyunun gidişatı etkilenmesin diye "Konseyde karar vereceğiz." dedi. İşte bu noktada itirazlarım olacak. Geçen seneki Berna'yı ele alalım. Karşılıklı diyalog halinde olduğu Sahra'nın ağır tahriği vardı. Hepimiz biliyoruz. Sahra "Vursanaa!" diye kışkırtmıştı. Pekii Hakan'ın bugünkü olayda ne gibi bir tahriği olabilirdi ki? Sayı almalarına sevinen bir Hakan ve direkt olarak üzerine yürüyen bir Bozok. Üstüne üstlük "Üzerine yürümedim, çekilir sandım kafam çarptı." tadında gülünç açıklamalar da havada uçuşmadı değil. Yetmedi, "al bak bi' daha yaparım." diyip Hakan'ın üzerine kum fırlattı. Hadi diyelim sürekli söylenen 'oyun esnasındaki gerginlikten ötürü' vesaire. Pekii 2011'e dönüyoruz. Pascal Nouma ile Nihat Doğan olayı da oyun esnasında oldu ve Pascal Nouma'yı bir saniye düşünmediler; harcadılar. Bana kalırsa çok da affedilemeyecek davranışlardı. 

Pekii karar ne oldu? Bozok'u sürekli gözleyecekler, ayrıca bir hafta oyunlarda oynamayacak. Hmm... Bu noktada her hafta sitede güncellenen istatistiklere dönelim. Her halükarda gönüllüler takımının en başarısızı sayılabilecek tek kadın yarışmacı Begüm'ü olayın dışında bırakıyorum. Gönüllüler takımının en başarısız erkek yarışmacısını oyunlarda oynatmamak adeta bundan sonraki tüm ödül oyunlarını ve erzak oyununu altın tepside Gönüllüler'e sunmak değil midir? Ekstra olarak her oyunda Bozok'u kenarda tutmak ona nasıl bir ceza olabilir ki? Olsa olsa hediye olur, başarısızlık üstüne yıkılmayacak, yorulmayacak enerji harcamayacak, kazanılan ödüllerden nasiplenecek... Bu nasıl bir ceza olabilir?

Bana nasılsa bir şey olmuyor diye düşünecek, iki kat daha sevimsizleşecek. Aağğğaaa diye bağırması daha katlanılmaz hale gelecek. Zaten neden herkes etinden et kopuyormuşçasına bağırıyor, bu neyin hırsı onu da pek anlamış sayılmam ya...

Açıkçası sürekli sosyal medyada 'güvenilirliği' sorgulanan bu yarışma bu hareketle büyük bir darbe alacaktır diye düşünüyorum ve okuyucuların da düşüncelerini merak ediyorum. Ne diyorsunuz?

No Country For Old Men), Cormac McCarthy'in romanından sinemaya uyarlanmış 2007 yapımı filmdir. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER