Veda zamanı...

Bir sezon finali ancak bu kadar hareketli başlayabilirdi. Zaten herkesi tam bir felaketin ortasında bırakmıştık. Oradan da 22. bölüme başladık. Elena yaralanmıştı ve Damon’un ona kanını içirmesi de kar etmedi. Mecbur son sürat onu hastaneye taşıdı. Josetta ise çoktan ölmüştü. Daha kötü ne olabilir derken Kai psikopatlıkta sınır tanımadığını herkese bir kez daha ispat etti. Kendi canına kıyarak tüm Geminileri tek bir darbede indirmiş oldu. Gerçekten zekice bir hareket. Fakat daha zekice olan şey bundan önce Lilly’den beslenip campir olarak hayata geri dönmesiydi. Vallahi takdir ettim. Büyük saykosun Kai!

Elena ile beraber Tyler için de bu son bölümdü ve cidden ağır yaralıydı. Fakat nihayet dönüşmeyi seçti ve bir süre için olsa dahi hayatta kalmayı başardı. Sevdiği kızı elleriyle öldürmek zorunda kalmasının ona neler hissettirdiğini tahmin dahi edemiyorum. Bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri. Neyse ki intikamını Kai’nin ümüğüne çökerek aldı. Daha doğrusu ben öyle sanmıştım. Herhalde campir olsa da bir kurtadam ısırığına vücudu kür üretemeyecektir diye düşündüm ama öyle değilmiş. Herif tam bir mothersucker. Kurt adam zehrine sebep olan büyüyü de emdi.

Campir olmayı düşünür müsün tatlı kıs?

Sayko Kai’mize bu kadar kötülük yeter mi? Yo, yo, yo... O her şeyi ince ince planlamış. Ortaya çıkmadan önce Bonnie ve Elena’nın hayatlarını ters orantılı şekilde birbirine bağlamış. Birisi yaşadıkça diğeri asla uyanamayacak. Damon’u da bu seçimin tam ortasına koydu. Vallahi plana bayıldım. Seçim ne olursa olsun plan bu üçlünün birbirlerini kaybetmeleriyle sonuçlanacaktı. Daha doğrusu Kai böyle umdu diyelim. Fakat umduğunu bulamadı.

Damon olması gereken en mantıklı seçimi yaptı ve hem Bonnie’nin hem de Elena’nın yaşamasına izin verdi. Fakat sırayla... Vampirseniz zaman konusunda epey esnek olabiliyorsunuz. Kai gerçekten sağlam planlar yapıyor ama en kusursuz planın bile bir açığı var işte. Fakat burada kafama takılan soru şu. Eğer Elena'nın yaşaması için Bonnie'nin ölmesi gerekiyorsa Kai'nin çözümünü neden uygulamıyorlar? Bonnie'yi campir yaparsın. Böylece o ölmüş olur ama campir olarak hayatta kalır. Elena ise uyanır. Yıllar yıllar sonra da Elena ölmeden önce Bonnie, Elena'nın kanından içer ve o da tekrar insana dönüşür. Böylece iki arkadaş daha uzun süre bir arada kalmış olur. Bunu ileride Julie ablanın açıklaması lazım.

Bir de en güçlülerin bile savunmasız bir anı var. Damon kaç bölümdür o anı bekliyordu. Nihayet yakaladı ve arkasından gelerek Kai’nin boynunu tek hamlede koparttı. Açıkçası öldüğüne inanmam zor oldu. Zira hem muhteşem bir kötüydü hem de bir kötünün bu kadar kolay, bu kadar ansızın ölmesi fikrini sevmedim. Tamam öldüğü yer aynı zamanda katliam yaptığı yer olarak pek manidar oldu ama ne bileyim işte daha görkemli bir ölüm beklerdim.

Geminilere attığım kazık işte tam olarak bu kadardı.

Aslında Kai’nin ölümüne yine inanmazdım ama altılı campirleri sakladığı depo görünür olunca kesin kanaat getirmiş oldum. Kai karakterini canlandıran Chris Wood’u ekrana çok yakıştırıyorum. Eğer Şeytan’ın dört atlısından olan Başsız Süvari gibi tekrar dirilip gelmeyecekse ona yeni projelerde bol şans diliyorum. Onu çok çok iyi yapımlarda, çok sağlam rollerde izleyeceğimize eminim.

Beş erkek bir kızı koruyamadı. Yazıklaaar olsun!

Veda zamanı... Elena’yı öldürmediler belki ama yine de mezara koydular. Aklıma Çanakkale türküsü geldi ama konumuzla bir alakası yok tabii. Ölmeden mezara koyma fikrini çok sevdim zira herkesle teker teker vedalaşmasını izleyebildik. Jeremy bile yetişti. Gerçekten duygusal anlardı ve Damon’un sakinliği beni her saniye daha da şaşırttı. Ancak böyle güzel veda edebilirdi. Elena için her şey yolunda giderse çevresinden sadece Tyler, Matt, Jeremy ve Bonnie’yi kaybedecek gibi duruyor ki ortaya çıkan Kai’den bile daha sayko altı campir varken bu liste her an azalabilir.

Nina Dobrev, Elena Gilbert rolüyle The Vampire Diaries’de gerçekten güzel bir iş çıkarttı. Fakat her güzel şeyin bir sonu var. Dizi gelecek sezon da ekranda olacak ama daha ne kadar uzatırlar bilemiyorum. Keza başrol oyuncusunu kaybettikten sonra kan kaybını nasıl durduracakları konusunda da en ufak bir fikrim dahi yok. Julie Plec için zorlu bir meydan okuma olacak. Sırf bu meydan okumaya tanık olmak için izlemeye devam edeceğim.

Serin bir Mayıs akşamında The Vampire Diaries’in 6. Sezon’una böylece veda ettik. Kim bilir belki yine serin bir Eylül akşamında 7. sezon’a hep birlikte merhaba deriz. O zamana kadar çok eğlenceli bir yaz geçirmeniz dileğiyle hoşçakalın...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER