Bu bir hafıza operasyonu
Taş, kağıt, makas! 
Öncelikle bölümün başında Zeki Alasya’nın fotoğrafını yayınlayıp seni unutmayacağız yazılması çok güzel hareketti. Allah rahmet eylesin, asla unutmayacağız büyük ustayı…

Mutlu Ol Yeter’in 5. bölümünde perde takmaya çalışırken düşüp hafızasını kaybeden Zeynep’e hafızasını geri getirme operasyonu düzenlendi. Herkes Zeynep’e kendini hatırlatmaya çalışırken tamam dedim, Can ile Güneş için yeni bir yarış başlıyor ama yanıldım. Hiç de umduğum gibi olmadı, ikili centilmenlik anlaşması yaptılar. Zeynep’in giden hafızasını daha da karıştırmaya gerek yoktu neticede. Ortaklaşa, kardeş kardeş adeta birer kanka oldular Zeynep için.


ımmh! Anladık hafızasını kaybetti de misafir ağırlamayı da mı unuttu canııım

Elbette bu durumu fırsata çevirecek biri vardı. Açık söyleyeyim ben bu fırsatçılığı Kamer’den bekliyordum – nerdeyse tüm bölüm ters köşe oldum, en sevdiğim!- ama durumu fırsata çevirme fikri Babür’den geldi. Hazır Zeynep her şeyi ve dahi Can’ı unutmuşken Can’ı Zeynep’in ideal erkeği haline getirmek sonunda Can’ın mutlu olma ihtimaline karşı denemeye değerdi.

Zeynep’in ideal erkeği anlattığı sahne muhteşemdi! O zaman hedefte Can’ı “kaslı, İtalyanca bilen, iyi giyinen, yemek yapabilen, iyi, vicdanlı ve duygusal” biri haline getirmek gerekiyordu. Babür’ün yardımları ve desteğiyle Can hedefe ulaştı diyebiliriz. Evet, tamam baya baya ulaştı. Zeynep’i etkilemeyi de başardı tabii ki.


Kamer ve Ayşe teknik olarak ideal bir çift olabilirlerdi ama pratikte ı-ıh!

Can’ın bu değişiminden hiç kimsenin kıllanmaması enteresansa da çakal Kamer kendi derdinden sıyrıldığı ufak bir anda durumu Güneş’in de görmesini sağladı. Yukarda dediğim gibi aslında fırsatçılık tam da Kamer’in kalemi ama Kamer Ayşe’ye aşık oldu ve devreler yandı. Durup dururken nasıl aşık oldu anlamasak da gönül bu ferman dinlemez deyip geçiyorum. Kamer’in Ayşe’ye aşık olmasından çok ilgilendiğim nokta Babür ile Ayşe arasındaki aklın ve kalbin sınırlarını zorlayan ilişki. Her sahnede “oh be Babür Ayşe’yi seviyor”, “ay Ayşe’de Babür’e aşık oldu” sandım durdum. Ben ikisinin aşkını görmek istediğimden mi böyle hissediyorum bilmiyorum ama bence büyük bir aşk kapıda. Her ne kadar Ayşe’nin niyeti Can’a yakın olmak, canikom Babür’ün de niyeti iyilik yapmak olsa da o gönüller ortak bir noktada kesişecek inanıyorum.


O hala lisede kafasına kravat takan çocuk, hiç büyümedi ki değişsin

Tüm bu yaşananlar neticesinde gayet doğal olarak Can ve Güneş centilmenlik anlaşmasını bozdular. İyi bile dayandılar bana sorarsanız. Can’ın mutlu olmaya adım adım yaklaştığına inanan Babür’de evlenme teklifi etmesi için Can’ı gazladı ama Can gaza gelecek biri değil, Can hisseleriyle hareket eden biri. Yine bölümün sonunda artık klasikleşen hareketini yaptı ve tüm yaşananları itiraf etti. Zaten tekrar perde asarken hafızası yerine gelen Zeynep de çok haklıydı Can doğal haliyle bizim kalbimizi kazandı, biz onun kasıntı hallerini değil, tembelliğini, paspallığını sevdik. 


Bu da Güneş'e kapak olsundu

Peki, Babür haklı mıydı dersiniz? Can her şeyi itiraf etmişken evlenme teklifi etseydi Zeynep kabul eder miydi? Sanmıyorum ama Can’ın Zeynep’in kalbini bir kez daha fethettiğine adım kadar eminim. Hissettiği şey aşk değil belki ama gerçekten seviyor Zeynep onu. Bazen aşık biri için en büyük teselli olabilir sevildiğini bilmek.

Mutlu Ol Yeter’in bu haftaki bölümü için 5 bölüm içinde en iyisiydi diyebilirim. Her bir sahnesinde inanılmaz eğlendim. Dizi gittikçe güzelleşiyor, ah bir de kıymeti bilinse… 5. bölümde Breaking Bad’den The Walking Dead’e ve hatta Yemekteyiz’e kadar burda uzun uzun yazamayacağım tonlarca gönderme vardı. Her bir gönderme çok iyiydi, çok güldüm ama bence bir tık dozu fazlaydı. Tek bir bölümde bu kadar fazla gönderme olmasaydı iyiydi. Ayrıca söylemeden geçemem mahkeme sahnesi izlediğim en kötü ama en komik mahkeme sahnesi olabilir, unutulmaz bir sahne oldu benim için.

İlk bölümden beri söylüyorum Mutlu Ol Yeter kesinlikle müzikleriyle de dikkat çekiyor. Her hafta birbirinden güzel yeni şarkılar dinliyoruz. Bu haftanın özel şarkısı Barış Diri’ye ait Yine Gönlüm Karardı. Dinlemeye doyamayanlar için alta iliştiriyorum şarkıyı. Son olarak bölümün sonunda sürpriz olarak yayınlanan kamera arkası görüntüleri de muhteşemdi. Ekibin çekerken ne kadar eğlendiğini izlerken hissediyordum ama şahit de olmuş olduk. Her hafta yüzümde güller açtıran ve mutlu eden tüm ekibin emeklerine sağlık!

Not: Mutlu Ol Yeter’in Zeynep’i dünyanın en güzel gülen kadınlarından Aslı Enver’in doğum gününü kutlar kendisine nice sağlıklı ve mutlu yaşlar dilerim. Mutlu olsun yeter! :)

 

 

 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER