Gülseren'in başına gelenler...

22.bölüm, sonunu saymazsak eğer bence genel olarak ferah ve neşeli bir bölümdü. Gülseren’in tamirhaneyi dağıtma sahnesi de dahil olmak üzere çoğunluğu kahkahalar eşliğinde geçti. Tam da yanımdakilere bu bölüm iyi güldük derken Paramparça, cümlemin ağzımda kaldığı bir bölüm finali ile geceyi tamamladı.

Müge de böyle hamburger yerdi...

Bölümün sonuna geçmeden önce 21.bölümde kaldığımız yerden devam ediyorum. Artık tescilli ve profesyonel bir hırsız olduğunu öğrendiğimiz Müge meğer çok önceden bu soygunu planlamış. Otelde işe girmesi, Ozan ile yakınlaşması hepsi planının bir parçasıymış. Ozan’ın içkisine kattığı ilaç sonrasında yalıda ne var ne yoksa toplamış. İmkanı olsa yalıyı komple götürecekmiş ya neyse. Soygunu ilk fark eden Rahmi bölüm boyunca bizi şaşırtarak Ozan ile çok mantıklı konuşmalar yaptı. Sen koskoca Cihan Gürpınar’ın oğlusun, seni tanımamış olması imkansızdı. Rahmi haklı adını internette arattığın an boy boy fotoğrafların, sosyal medya hesapların ortaya çıkıyor artık. Yalnız bir ara Dilara ve Hazal’ın eve döndüğünü görünce Müge Ozan’a nasıl bir ilaç verdi de çocuk bütün bir hafta sonunu uyuyarak geçirdi diye düşündüm.  Meğer onlar da Hazal ayağını burktuğu için erken dönmüşler. Şaşırdık mı? Hayır, zaten nerde bir sorun Hazal hemen orada. Bütün bu olayların içinde Hazal’ın tek derdi yeni laptopunun ne zaman geleceği olması da şaşırtmadı bizi. Laptopun çalınması da bir yerde Cihan’a yaradı. Müge’nin internete yüklediği video sayesinde aklandı. Keşke videonun internete nasıl düştüğünü araştırsaydınız da Rahmi ve Ozan dedektif gibi iz sürmek zorunda kalmasaydı.


Sevmek karşındaki insana kendini teslim etmek demektir.

Önce Alev’in telefon konuşması sonra da Dilara’nın sözlerinden etkilenen Gülseren, Cihan’a inanmamış ve ondan uzaklaşmıştı. Videoyu izledikten sonra Cihan’ın yanına giderek ilişkilerinde bir sorunu daha aşıp ileriye yönelip sağlam bir adım attılar. Hatta yavaş yavaş Ozan bile onların küçük ailesinin bir parçası olmaya başladı.

Yeni çekirdek ailemiz

Bu arada Candan’ın Özkan ile olan ilişkisi ve Cansu için açılan davada Cihan tüm suçu Dilara’ya attı. Bence bu kadarı biraz fazlaydı. Tamam Dilara sütten çıkmış ak kaşık değil ama Cihan da artık her olay sonrası onu suçlamayı alışkanlık haline getirdi. Sizce de Cihan, Dilara’ya karşı çok sert bir üslup kullanmıyor mu? Gülseren’e karşı ne kadar nazik, hiç adil bir durum değil. Cihan her zaman cana geleceğine mala gelsin düşüncesi ile hareket ettiği için çocuklarına Dilara gibi bağırıp çağırmıyor. Bu yüzden de o mükemmel baba portresi çizerken Dilara suçlu konuma çekiliyor. Hatta çoğu zaman Dilara’ya konuşması için fırsat bile vermiyor. Bu sefer de Dilara çıldırıyor ve kıyamet kopuyor. Yalnız bir şeyi fark ettim. Dilara aslında hiçbir olaya hakim değil. Hiçbir konuyu tam olarak bilmiyor. İlgisiz bir anne olabilir ama bu çocukları için endişelenmeyeceği anlamına gelmez. Bence Cihan kasıtlı ya da değil Dilara’ya olayları tam olarak aktarmıyor. Bu durum da Dilara’nın verdiği tepkiler doğrultusunda çocuklarının gözünden düşmesine yol açıyor.

Zümrüt gözlüm çıldırdı. - Özkan

Bölüm boyunca Gülseren’in başına daha ne gelebilir diye düşündük. Haraç isteyen serserilerle uğraştı, tamirhaneyi basıp orayı Özkan’ın tepesine yıktı derken şimdi gelelim 22.bölümün hepimizi şok eden final sahnesine. Hazal’ı görmek için okuluna giden Gülseren, Hazal’ın terslemelerine aldırış etmeden onunla birlikte taksiye bindi. Tesadüf bu ya taksici abimiz de çok sinirli bir anındaydı ve telefonda avukat ile kavga ediyordu. O sinir harbinde olanlar oldu ve taksi kontrolden çıkıp inşaat alanından aşağıya doğru uçtu. Bu kadar yüksekten düşmeleri kazanın çok ciddi boyutlarda olabileceğinin sinyallerini veriyor.

 Hızlı ve Öfkeli 12 

Daha önce ölüm korkusunun Hazal’ı hiç etkilemediğini ve akıllanmadığını görmüştük. Belki bu sefer Gülseren’i kaybetme korkusunu yaşarsa içinde derinlere gömdüğü sevgi ortaya çıkar. Bekleyip göreceğiz…


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER