Sabrın Sonu Selamet mi Cihan?

 

Geçen bölümü gerilimi yüksek bir sahne ile kapatmıştık. Bu bölüm de kaldığı yerden, Gülseren’in Özkan’a karşı kendisini savunması ile başladı. Gülseren sadece kendisini savunmak için Özkan’a yumruk atmadı. Onun yaşadıklarının kat kat mislini yaşayan ama sesini çıkaramayan, elini kaldırmaya cesareti olmayan bütün kadınlar adına attı o yumruğu. Sonrasında da ölümü bile göze alarak pencereye çıktı. Özkan, onunla olmak yerine ölümü tercih edebileceğini anlayınca geri çekildi ve evden uzaklaştı ama Gülseren’in hayatından öylece çıkıp gitmeye pek niyetinin olmadığını da belli etti. Bunu Derya’dan öğrenen Cihan deliye döndü ama Gülseren gururlu kadın. Hiçbir yardımı kabul etmiyor. Hem kendisi de söyledi hangi sıfatla yardım edecekti ki Cihan.

Özkan’ın şiddeti sadece Gülseren ile sınırlı kalmadı. Cihan’ın hem arabasına zarar verdi hem de korumasını hastanelik etti. Sinirle yaptığı şeyin başına ne kadar büyük bir bela açtığını sonradan fark ettiyse de geç kaldı. Umarım hak ettiği cezayı alır da birkaç sene çıkamaz içeriden.


Bu bölüm sinirle başına işler açan sadece Özkan değildi. Rahmi’de Alper’e ne kadar büyük bir zarar verdiğini sonradan fark etti ve Alper komadan çıkana kadar yaşadığı stres her şeye bedeldi. Aslında şimdi Alper’in eline büyük bir koz verdi, farkında değil. İsmini vermemek için eminim ki Rahmi’den birkaç iyilik (!) isteyecektir.

Cihan’ın bütün bölüm boyunca sakin duruşu, olayları güzellikle halletmeye çalışmasına, sabrına hayran kaldım. Bir yandan Gülseren ve Dilara arasında kalırken diğer yandan da Cansu ve Hazal arasında kaldı.


Günden güne yalnızlaşan ve hırçınlaşan Hazal’ın yaptıkları sonunda bardağı taşırdı. Cansu ile kavga ederken kendisini mağdur konumuna soktu. Çok geçmeden Ozan yalıda fırtına gibi eserek aslında kendisini ihbar edenin Hazal olduğunu açıkladı. Bu durumu sakinlikle karşılamaya çalışırken, Hazal’ın babasının vurulduğunu arkadaşına söylediğini duyunca Dilara deliye döndü. Bir de Hazal okulda kavga çıkarınca, hayatını sürekli başkaları ne düşünür diye planlayıp yaşayan Dilara için son darbe oldu ve Hazal’ı evde istemediğini açıkça belli etti.


Her şeye rağmen Hazal’dan vazgeçmeyen, onu düşünen ve aramak isteyen Gülseren ve birkaç sorun çıkardığı için öz kızını artık evinde istemeyen Dilara…

İnsan ister istemez düşünüyor. Hangisi aslında gerçek anne diye. Doğuran mı? Büyüten mi?

 Bu olaylar karşısında yine en sakin olan, herkesi toparlamaya çalışan Cihan oldu. Bir insan hiç mi kontrolünü kaybetmez? Hiç mi çıldırmaz?

Bütün bu olaylardan sonra bir de Dilara’nın konuşmalarını duyan Hazal, kendisini o evde tutabilmek için son kozunu oynadı. İntihar etti. Akıllı kız, bütün bu olanları bir anda kendi lehine çevirdi böyle yaparak. Bakalım bu intihar vakasından sonra Hazal’ın hayatında neler değişecek…

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER