Eski Dost, Yeni Sayko...

Geçen hafta Şerifi kaybetmiştik. Bu hafta doğal olarak cenazesi vardı. The Vampire Diaries evrenini biliyoruz. Hiçbir organizasyon olaysız geçmez. Bu defa farklı olarak organizasyon hariç her şey olaylıydı. İzlerken başlarda sıkılmaya başlamıştım ama müthiş bir 10 dakika yaşattılar bize...

Öncelikle Alaric cephesine bakalım. Jo’yu istifra ederken bulduk ki kapıya gelen soft Kai de aynı şikayetlerden muzdaripti. Evet yine Gemini olayı. Vallahi ben sıkıldım bu Geminilerden 7-8 bölümde siz nasıl çektiniz anlamıyorum. Hastalık da Kai’deydi  tedavi de...

Birleşme yanlış ikizler arasında olduğundan Jo’nun da büyüsünü emmesi gerekiyormuş. Doymadı! Tüm Mystic Falls’ın büyüsünü emdi doymadı sıra Jo’ya geldi. Bu arada ilginç mi ilginç bir şey duyduk, “hapis evrenler” Yani tek bir tane yoklar. Şuan Bonnie’nin olduğu gibi kim bilir kaç evren daha var. Evreni bol bulan Geminioğulları cezalandırılması gereken herkese ayrı bir evren vermişler. Lükse bak, bolluğa bak!

Jo, Alaric ile kısa bir istişareden sonra vereyim de büyülerimi kurtulayım dedi. En mantıklısı da buydu doğrusu. Zaten en başında da istemiyordu. Verdi kurtuldu. Böylece Geminioğullarının soyu sopu da kurtulmuş oldu. Büyük sevap işledi ve karşılığında hemen müjdeli haberi de aldı. Jo hamile! Jo şok! Bunu duyan Alaric durur mu? Yapıştırdı teklifi! Benimle evlenir misin? Biraz naz, biraz romantizim derken yeni bir ailemiz oldu ya la... O bebe de bir yolunu bulur üç ayda büyür. Dedi dersiniz...

Tıtlımmm koluna nolduuuu

Hazır hapis evrenler konusuna gelirsek Bonnie tarafında da olaylaaaar olaylar efendim. Gitmiş o büyülü taşı Kanada’dan bulmuş. Büyülerini almış. O aleti de var. E ne duruyorsun? Eclipse’yi beklemeye koyuldu. Fakat The Vampire Diaries öylece bekleyenleri sevmez. Kai’nin rahatsızlığından dolayı önce hava değişti kış geldi. Takvimlere baktık ki 1903’deymişiz. Yaşasın Beşiktaş’ın kuruluş yılı!

Kai’nin git-gelli durumundan dolayı hatlar 1903’de de bozulunca Bonnie çaktı davayı. İlk hedef mağara! Bu arada demeden edemeyeceğim. Mystics Falls’da o dönem kuzey ışıkları ne arıyordu hiç anlamadım. Epi topu 100 yıl yahu. Ne değişmiş olabilir ki? Neyse mağarada büyüyü yaparken o garip kadını görünce doğrusu ben de az tırsmadım. Orada kala kala belli yanmış kafada bir şeyler.

Bonnie ise tüm karışıklığa rağmen hüüüp diye günümüze geri döndü! Gene kendisi becerdi. Valla helal olsun kıza. Yetmemiş bi de Damon’a sofra kurmuş. Kavuşma anları çok tatlıydı. Ben bile sevindim yani. Yanında getirdiği bombanınsa o bile farkında değil. Tamam kameranın açık kalmasını sebep olarak göstermeleri biraz zorlama oldu kabul ama o kadının Salvatore kardeşlerin annesi çıkması... İşte bomba diye buna derim. Sonunda yaramazlık yaptıklarında kulaklarından tutacak birileri geliyor herhalde. Hoş hala bakışlarına güvenmiyorum. Neyse...

Teşbihte hata olmaz. Damon sanki secdeye gidecekmiş gibi oturmamış mı?

Gelelim cenaze kızımıza... Damon’un da dediği gibi en kötüsü ilk gün olmaz. Herkes yavaş yavaş çekilir etrafından doğal olarak. İşte esas o zaman özlersin kaybettiğini. Onun için tarifsiz bir acıydı. Başlangıçtaki rüyada bisikletten düşüşü onun bu bölüm annesizken ilk ciddi yarasını alacağını gösteriyordu ama bunun Stefan’dan gelmesi şaşırtıcı oldu. Bu adamı bir türlü sevemememin bir sebebi var işte. Takık olduğum tek şey aşırı çirkin burnu değil yani.

En sonunda kızın şalterini attırdı. Pis burun!

O tabutun başında Caroline’yi tekrar paramparça ettiğinde iki damla yaş akıttı ve kendini toparladı ya, işte o an “Caroline artık büyüdü.” dedim. Bazılarımız zorla, acıyla büyüyebilir ancak. Caroline için artık daha kötüsü olamazdı. Bir nevi dipteydi yani ve bundan sonra gelecek hiçbir şey onu daha da dibe çekemezdi. Artık her şeyle yüzleşmeye hazır bir andaydı. Yani ben öyle düşünmüşüm. 

Meğer Caroline insanlık tarafının şalterini kapatmaya o an karar vermiş. Büyümekten kaçmış yani... Onu suçlayamam. Kimse, kimseyi kolay yolu seçtiği için suçlayamaz. Zira hepimiz böyleyiz. Kasabanın yeni saykosu Caroline hoş geldin derken kelimelerime burada son noktayı koyuyorum. Az önce koydum. Şimdi yine koydum. Neyse.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER