3 yeğen 1 amca iş başında
Allah cezamı vermesin, çok güzel deli oldum.
Perşembe gecesi Kocamın Ailesi izlemeyen perişan olur günü. Hayır, cidden öyle. Bana inanmıyorsanız izleyenlere bir kulak verin. Oturdum bu akşam için "Tamam canım daha bir başka gözle bakıcam" dedim. Sırf ayıp olmasın, sırf hep mi iyi bu dizi denmesin diye. Heyecan ile biten dizi, artan tempoyla devam eder mi , hem de nasıl eder. 

Geçen hafta Tarık'ın adını hatırlamasıyla fırlayan kalp,böbrek,dalak,şeker ve tansiyonumuz Pelin kızımızın "Beni bırakır mısınız" ları ile düştü. Bu hafta kesin bir şeyler olacak, Tarık ailesiyle buluşma yolunda bir adım atacak derken, rüzgar bambaşka olayları getirdi önümüze. Hastahaneye giden süper üçlü - Tarık,Güneş,Cücü- gelen ambulans ile birlikte içerisinden çıkan Fulden ve Hakan'a önce bakakalıp daha sonra görevlerine devam ettiler. Hakan da bir garip, doktorlara ne işiniz var mı denir. Hayır, korkum hastahanede terzi, markette fotoğrafçı, mağazada avukat beklemesi. Fulden'i hemen ameliyata aldılar da iyi ki hatun HAMİLEYİM dedi. Kısa çaplı şok geçiren Tarık, işini yerine getirip dışarıda bekleyen Hakan'a yüz çevirip gitti bile.

 
Yaz kızım, bir kilo pamuk mu ağırdır, bir kilo demir mi?

Hastahaneye Hakan'ın telefonuyla Şeniz'in gelmesi ve Cücü'ye yakalanıp şimdilik atlatması geçti de Fulden'in aşkına rağmen Hakan'ı affetmesi geçer mi önümüzdeki günlerde göreceğiz. Öyle sanmasın bu sefer bir çiçek, bir yüzük tak koluna kadını. Memur Bey ne dedi? Hem sevgilin, hem yaralı, şüphelisin şüpheli... Eyyy Hakan, dua et ki karnındaki bebeğe zarar gelmesin, yoksa bittin oğlum sen. 

Burda bunlar olurken ev ahalisinde neler oluyor neler. Aklı başında olmayan, canı gönülden hüzünlü Gülay, can sıkıntısından cam kırıklarıyla dolaşıyor. Pastanede işleri batırmadan eve gelen Gülay, burada da barınamayıp odasındaki can köşesine çekildi. Temizliği batırmadan gitti gitmesine de Gazanfer amcasının da temizlik derdi var ki yeğen ile ortak şirket. Analı oğullu atasözleri sonucu, Gazanfer'in "Keser döner sap döner" sözüne Hikmet Anne tarafından gelen "Yeter Gazanfer yeter" sözü noktayı koymuş olup ringlerden açık ara farklı galibiyetle ayrılmıştır.

Aklı hala Sefer abisinin evinde kalan Gazanfer, yeğenleri seferber etmeye çalıştı. Pelin, her ne kadar aksiyonların saklanmamasını istese de eli bir yere kadar uzanabildi. Tehditlere ve şantajlara boyun eğmeyen Gazanfer öne geçti. Planları adım adım işleyen Gazo, yeğenleriyle önce sahte hastahaneye gitme işlemini yürürlüğe koydu ve ambulansta söylenen sözlerle rotanın karakola olduğunu duydular.Yakarışlar, yalvarışlar acil hastanın telefonuyla tam son buldu derken, mide rahatsızlığı geçiren komiser çıktı karşılarına. Gazanfer'i orada da gören komiser midenin göze vurduğuyla ilgili baya tereddüt içerisinde kaldı; ama yanına 3 yeğenini alan Gazanfer hem rahat, hem dedektif rolüyle görevlileri karakola postaladı bile :) Planı tutmadı; ama en azından nezarethaneye atılmadı şükür.

Bu hafta istifasının reddi, Fatih'e dönüşü, aşkını yaşamaya başlaması, annesine yakalanmasını Pelin'den öğrenmesi, kıyafet seçimleri, kıskançlık maceralarıyla FaMir aşkı damgasını vurdu bölüme. Ohh be dedirtti. Aaaaa hep Güneş & Tarık aşkını  mı izleyeceğiz. Yok o da olsun, Gülay & Can da barışsın, Esma, Gülay'ı sevsin, hayat bayram olsun, Cücü, Tülay'ı alsın. Gazanfer işe girsin . Ayyy bir dakika otomatiğe bağladım, yok yok o kadar düzelmesin etraf, bir sürü malzemeler çıksın, hahaytt dizi bitti bitecek diyenler de gördükleri reytingler karşısında kala kalsınlar. Heeee işte Bahar'ın istifasına bir el atılsa haftaya yeterli. Kız da haklı aşağıya tükürse sakal, yukarıya tükürse bıyık; ama neyse orası şimdilik yarı mayın bölgesi. Miray kıskançlığı varken, Fatih elbise bakarken çatlasın tüm dış mihraklar. 

Gülay cephesi, eskilere dönmüş bekliyor. Can'ın kafası karışık, iyi ki Esma Sultan var da neşemize neşe katıyor. O rengarenk örgüler, o müthiş kahkahalar, hele Güneş'e, Can'ın ağzından aldığı cümleleri söylesin diye yaptığı mimikler. Yemelik o derece... Güneş, abla edasıyla aldı yanına dinledi de geçmiş geçmiştir dese de kafalar dumanlı bu hafta Can dolaylarında. Bir de üzerine Esmacım isim şehir dedi, al başına oyun ismi. "Arkadaşımın aşkısın", aferin 4.ayaktan 5 numaralı 8.çinko... Aldı başını gitti bi yana, evden kaçmak planı kaldı GünTar'a... 


Gıdıklanmıyorum sevgilim, aklıma bir fıkra geldi.

Bu ayaza ancak iki aşık yakışır. Tatlı keyfi sonrası ver elini gezme içi soru-cevap turu. Laf ağızdan böyle alınır İzmirli. Sevdiğin adam? Sen diyebilmektir aşk. Nedensiz, sebepsiz, omzuna yaslamak başını, huzur bulmak göğsünde, güven duymak yanı başında. Sevgi kelebeklerini öylece mavi gökyüzü altında bırakıp plan tayfasının macerasına bakalım.

Akşam vakti oldu mu Gazanfer'in akıl daha bir extra çalışıyor. Önce Şeniz'i eve davet ettirip, sonra kapıyı açma derdinde. Tabi bu arada doktorlarımız Fulden'in hamile olduğunu Tülay'a söyleme görevini Cücü'ye verdiler. Eve gelen Cücü'ye  Mukadder ayrımız gayrımız yok dedi. Oysa var da neyse napcan, mecbur inancan. Tatlılarla Cücü'nün ağzından lafı aldı ve hüzün duygusu ekrandan geçti bize. Derken pastanede dedesinin yanında olan Pelincik, hamurların geceden kalmasını öğrenirken "Benim babam olsaydın" dedi, dedesi annesinin babasıydı ve babalar kızlarının her şeyi gerçeği bir kez daha tokat gibi vuruldu yüze. Getirin kovayı, ağlayacak var. 

Artık eve varış, yatış saatleri belli olunca önce Pelin'e aldırılan duş, bakım seansı ve dede-anane yanına yatışı, 3 yeğene gelen mesaj ile odaya gelen yüksek basınç. Tülay'a Cücü'den, Miray'ın ağzı kulaklarındaydı, mesajın Fatih'ten geldiğini anladık esmer güzeli ve Gülay'a mağdur Gazanfer'den gelen mesajlarla çil yavrusu gibi  dağıldı ekip. Şeniz rahat yatmak istedi de eve gelen hırsızı bile kaçırdı Gazanfer. Tülay, pat diye Cücü'nün kapısında belirince buna anlam veremeyen Cüneyt Bey kısaca ikisinin arasındaki iletişimsizlik olayını çözdü. Kahve ayakla gelmezmiş, yazın bir kenara. Koskoca holding sahibi Fatih Bey, merdiven ile balkona tırmanınca en çok da Miray kızına güvenen babaya tam da vedalaşma anında yakalandılar. Oysa olayın bir kaç dakika öncesinde nasıl da emindi Zafer Bey, Tülay'ın aşık olduğu için istemeye istemeye Hakan ile evlendirme pişmanlığını diğer kızlarında yapmayacağından. Zafer Baba, Fatih iyi çocuk ama... Güvendiği dağlara kar yağdığını öğrenmesiyle napar Zafer Ar, bekle haftayı Ayfer. İşte 3.mesajın sahibesi Gazanfer amcanın gece gönüllü yeğeni Gülay, Gazanfer amcasının yanında aldı soluğu. Çilingirci Muzo (Hiko-Gazo filminde buna da rol olsun lütfen) ile uzun uğraşlar sonucu açılan kapı ve örülen örümcek ağları bizi karşıladı. Hani zengin evdi, azıcık bakar insan. Işıkta bu gecelik kankası Şeniz ile gelen Pelin belirdi.... 

Tülay'ın tepkisi ne olacak? Pelin, artık yeni kanka mı yaptı? Can iki ara bi dereden çıkacak mı? Fatih'i kim kurtaracak, Miray'ı kim koruyacak? Ancak ve ancak haftaya ortalık aydınlatılacak.... Bir yok iki şeyi de söylemeden kapatılmayacak bu yazı... Esma Hocam, o ip renkleri, takılar tokalar fenalar... Pelin'in beresine bayılıyorum ayrıca, hem turuncu rengiyle selamını aldım, bu dizi aşkı insanı kocaman neşelere boğar ...

Sevgiler ...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER