Hayırlısı tabii Hazım Bey Amca...

On sekiz yaşında, karnında bebeğinle, amiyane tabirle kapı kapı gezip de ortada kalmış da olsan, doğum günün için derin düşüncelere dalıyorsundur belki de. Ece için de önemli olan doğum günü değildi elbette, hatırlanmaktı. Birileri tarafından önemsenmek istiyordu; annesi ile çıktığı bu yolda, bebeğiyle yapayalnız kalmış hissediyordu. Yasin'in Selin'e inaması, kendisini yok sayması, Ece'nin gözünde annesi yüzündendi. Yaşadığı her şeyi ona yükledi ve annesini para için her şeyi yapacak kadın olarak nitelendirdi. 

Ece, doğum gününü kutlamak yerine hesap sormaya geldiğini düşündüğü ve kendi kurduğu hayallerin başkentine yerleştiğini düşünerek haksızlık ettiği ablasına öfkelendi ve bir kez daha verdiği karardan emin oldu. Hazım Bey ile nikah masasına oturarak, annesinden, ablasından, Yasin'den ve de Selin'den intikam alma yeminini yerleştirdi gözlerine. Dönülmez akşamın ufkuna ilerlerken de belki de tüm hayatını çöpe atarak, o imzayı attı. 

Haklı ya da haksız değildi Ece; sadece çocuktu. Annesinin henüz bizim bilmediğimiz travmaları sonucu, para hırsıyla büyüyen ve bir yarış atı gibi, yatırım gibi yetiştirilen küçücük bir çocuktu. Gözünü açtığı mahallede tanıştığı Yasin'e aşık olan ve bir mengene gibi doğru ile yanlış arasında sıkışıp kalan küçücük bir kız çocuğu... Babası yaşında adamla evlenme kararı alırken de, bebeğine baba istediğini dile getirirken de evcilik oynamadığını biliyordu elbette. 

Yasin'in annesine hamile olduğunu söyleyerek çıktığı yolda Ece'yi neler karşılar bilemiyorum ama takıntılı Selin'in, Yasin'i de kullanarak, Ece'ye rahat vermeyeceğini biliyorum sanırım. Ve hâlâ daha Ece'yi sevdiğini iddia eden Yasin'e de sevginin bu olmadığını, bir kimsenin, sevdiği bir kimseye bu kadar çirkin ithamlar yapamayacağını hatırlatmak istiyorum. Ama çok gerçek bir karakter Yasin. Komplekslerinden ötürü sevdiği kıza güvenmeyen bir delikanlı. Hiç şüphesiz bu da, yaşadığı evdeki annesi ile babasının tutumundan fazlası değil aslında. 

İç içe geçmiş olaylar silsilesinin en başını çeken kötülükler kraliçesi Yasemin ise, tüm manşetlere, "Çocuk sevgili" ilanı vermekle, sezon boyunca yaşatabileceklerinin ön gösterimini yaptı; hayırlı uğurlu olsun. 

Yağız'ın annesi olduğuna bir kez daha inandığım Kerime'nin evinde kesişen Yağız ile Hazan'ın yolu da, başka bir kapıya açılacak başka bir hikaye. Ve aslında Fazilet Hanım ve Kızları'nda açılacak hikaye çok, yol uzun... Sezona bomba gibi döndüler; hayırlı uğurlu olsun. ^.^

Tüm ekibin emeklerine sağlık...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER