Hoş geldin Hazan...
Ve çirkin ördek yavrusu özüne döner...

Hayat, yol ayrımlarında girdiğimiz yolların bütünüdür. Korktuğumuz ya da fazla cesaretli davrandığımız anlarda, ruh halimize göre verdiğimiz kararlar, hayatımızın seyrini değiştirir. 

Her şeyin başı Fazilet Hanım'ın hırsıydı; Ece'nin yüz güzeli olması adına kesişmişti Hazan'ın yolu Egemen Kardeşler'le. Bazen hayat, hesapladığımız gibi akmaz. Aslına bakarsanız, çoğu zaman hayat hesapladığımız gibi akmayabilir de... Oğuz'un da dediği gibi, Yasin'in tek arzusu yalının Ece ve kendisini birleştirmesiyken, şimdi aralarında dağlar var. 

Yasin için söyleyecek çok şey var aslında. Yasin tehlikeli bir kimseymiş. Bu, kimseyi çok da tanımadığımızın en güzel göstergesi. Ece'yi kalbinde koyduğu yerle kafasında koyduğu yer farklıymış Yasin'in... Selin'e ve Fazilet'e haddinden fazla tamah göstermesi, kendi sonunu getirdi. Ve akıllanmaya da pek niyeti olmasa gerek zira Ece için yaptığı yakıştırmalar oldukça çirkindi. Çok çirkindi. 

Sinan'ın hiç düşünmeden Fazilet'e attığı bir iftira da onun aşkda imtihanı oluverdi başka bir senaryoda. Sonunu geçtim, bir adım sonrasını bile düşünmemişti. Yağız ve Hazan'ı karşılaştıran, nefret çemberine sokan, yüz dolarlık bir mevzuydu bu. Yağız, kardeşine inanmayı seçmiş ve genç bir kadına hiç hak etmediği lafları etmişti. Ve Hazan, bu aşağılanmanın arkasında Sinan'ın olduğunu ne yazık ki en olmayacak şekilde öğrendi. 

Ekseriyetle, Yağız ve Hazan ilişkisinin tam da bu temelden başlayacağını söylemiştim. Sinan'ın itiraf etmek için defalarca şansı olmuştu aslında. Hazan'a kahramanlık yapmıştı; ve buna rağmen korkuyordu. Korkak bir kahramandı o; korkusuz olduğunun farkında bile değildi. Yola çıktığı ilk andan çok daha farklı şimdi Sinan... Aşık oldu. Aşkın her zaman değiştirici ve iyileştirici bir gücü vardır. Ama Hazan'ın bunu umursayacağını zannetmiyorum. 

Çünkü şimdi, esasen Yağız'ın masumiyetiyle tanışacak Hazan. İçinde kabuk bağlamayan yarasına Sinan'ın sebep olduğunu kulaklarıyla duymasaydı, belki de hiçbir zaman duyamayacağını düşünecektir. Ve Yağız'ın kardeşini yine de koruduğunu, onun yalanını gözler önüne sermediğini fark edecek ve bundan da etkilenecektir. Henüz daha ilk bölümde belli olan, hep hissettim yolun akışıdır da bu aynı zamanda. 

Ve zaten Yağız, Hazan'dan etkilenmeye de başladı. Zekasından, cesaretinden, duru güzelliğinden... Şimdi iki kardeşi birbirine belki de düşman edecek bir aşka dönüşecektir bu ve bir üçgen oluşacaktır. Hazan'ın, Yasin'in doğrulttuğu silahın önüne atlamasının "refleks" olduğunu asla düşünmüyorum. Hazan'ı Yağız'a çeken belli bir şeyler olmamakla beraber, aralarında tutkudan gelen bir çekim olduğunu da sahneler ve müzik defalarca gözler önüne serdi zaten. 

Yazı devam ediyor...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER