Hayata yeni bir sayfa açmak
Bu anı ne çok bekledik, ne çok hayal ettik. ^.^
“İyi düşün ki iyi olsun.” felsefesini, kendi hayatımda elimden geldiğince uygulamaya, kötü şeyler, bir kuş gibi yüreğimi didiklese de, o kuşu durdurmaya çalışırım. 70.bölümün fragmanlarını izlediğimde de kalbim sevinçten pırpır etti. Yüreğimdeki vesveseli kuş ise, “Şüphelen, kork, tetikte ol!” diye fısıldayıp durdu ve sonunda o haklı çıktı, gene bir musibet geldi başımıza. Tabii bu şom ağızlılık değil, tecrübeli bir Türk dizisi izleyicisi olarak başına gelecekleri bilmektir. Bölüm boyunca, okul yıllarında, yeni bir deftere güzel bir kalemle yazmaya başlamanın verdiği mutluluk ve özen hissiyle yeni hayatlarına adım atan Kemal ve Nihan ile o defteri kıskanç bir ilkokul çocuğu edasıyla karalayıp kirletmek isteyen Emir ve Asu arasında gidip geldik.

Başlangıçta, hep Kemal ve Nihan’ın aleyhine dönen çarklara Kemal’in soktuğu çomak sonrası, çarklar düzgünce işlemeye başladı ve son ana kadar bütün evren onların mutluluğu için çalıştı durdu. Emir, Nihan’dan boşanmayı kabul etmiş, Deniz’e DNA testi yapılmasına karar verilmişti. Soydere soyadı altında kavuşmalarına ramak kalmıştı. Daha önce her cephede işlerin bu kadar yolunda gittiği, böylesine mutlu oldukları bir “evrende” hiç yaşamamışlardı. Eminim ki onlar için de hoş bir değişiklik oldu.

Bu mutluluğa kavuşmak uğruna epeyce bir acı çektiler, sevdikleri de onlarla birlikte savruldu, yara aldı. Ama her şeye rağmen, sonuçta herkesi bir araya getiren, onların o masanın etrafında toplanmasını sağlayan Kemal oldu cidden, bilerek ya da bilmeyerek. Mücadeleyi hiç bırakmayarak, Nihan’la birlikte dolduracakları güzel ve temiz bir sayfayı elleriyle var etti. Hayatının en kötü zamanını geçirdiği o hapishaneye girmesi bile Leyla ve Ayhan’ın tanışmasına vesile oldu. Yıllar sonra, Zehir ve Zehra (ZehZeh diye shiplemek istemiyorum.) bile denk gelip kavuştular. Herkesin kendilerini peşlerinden sürükleyen, hayatlarına hem acı hem de güzellikler katan bu aşka kadeh kaldırarak, Kemal ve Nihan’ın mutluluklarını kutladıkları o an, o mutlulukla dolu bahçede, ben de onlarla birlikte dans etmek, ağaçların arasında saadet içinde koşturmak istedim. Hatta bir yerlerden Adile Naşit’le Münir Özkul onları gülümseyerek izliyormuş gibi hissettim.


Mutluluktan uçuyoruz...

Ayhan’ın pikaptan parça çalması ve Kemal’le Nihan’ın bu şarkı eşliğinde dans edişleri, bana aylar öncesindeki bir diğer danslarını hatırlattı. Hatırlarsınız belki, Leyla’nın evindeyken, Kemal Nihan’ın ısrarlı tekliflerini bin bir naz niyazla kabul edip dansa kalkmıştı. Elleri birbirlerine değerken bile ürperiyorlardı. Kemal, Nihan’ın belini sararken eli titriyordu, kokusunu duydukça içi gidiyor, sıcaklığını hissettikçe nefes bile almakta zorlanıyordu. Hiç konuşmadan birbirlerine “Sıcak sımsıcaksın, her an yanımdasın, nefes alışım gülüşümsün…” diyorlardı. Oysa şimdiki danslarında o zamanki korkuların, çekincelerin, hayıflanmaların hiçbiri yoktu. Sonsuz bir mutluluk, neşe ve rahatlık hakimdi ortama. İşte iki dans arasındaki fark eşittir; zaman, azim, mücadele ve zafer!

Nihan alışık olmadığı onca mutluluktan sonra benim Türk tipi paranoya dediğim noktaya geldi doğal olarak; “Hani insan gülünce, çok ağlar mıyız diye korku sarar ya, öyle olmayacak değil mi Kemal?”. Valla ben de en çok bundan korkuyorum Nihancım. Ama Kemal olmayacak dediyse, olmayacaktır. O, bugüne kadar verdiği hangi sözü tutamamış ki? Bu dediğinin de doğru çıkacağına inanıyorum. Hem bu yetmezse, mahkeme çıkışında mutlu sonla biten bir masal olacaklarını, geleceklerini birlikte inşa edeceklerini de söyledi. Zira kendisi Nihan’ın dileklerini gerçekleştirmeye programlı bir şövalye. Bu da sizi ikna etmediyse, birlikte gençliklerinde izledikleri “Cesaretin Var mı Aşka?” filmine dair yaptığı tespiti şuracığa bırakıyorum; “Eğer ki cesur olsalardı, birbirlerine kavuşmak için ölmelerine gerek kalmazdı.” Pekiii, Nihan ve Kemal’in cesaretinden şüphesi olan var mı? Dolayısıyla Nihan gibi ben de ona güveniyorum ve yüreğimdeki vesveseli geveze kuşun gagasını kapatıyorum.

Yazı devam ediyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER