Sonun başlangıcı...
Bazıları için yolun sonu mutlulukla doluyken, bazıları için de acılarla kaplı.
Bir hikayeye başlarken mutlaka hep bir umutla başlarım; güzel şeyler izleyeceğim umuduyla, etkileneceğim umuduyla, bende bir iz bırakacak veya bana bir şeyler katacak umuduyla… Kemal ve Nihan’ın öyküsünü izlemeye başladığımdan beri de hep onların mutlu olacağını, mücadelelerinin başarıyla sonuçlanacağına inandım. En karanlık, en umutsuz oldukları anlarda bile… Şimdiyse, belki de en güçlü, mutluluğa en yakın oldukları zaman dilimindeler, mutlu sonun başlangıcındalar. Ve siz buna ister “Çok güldük, aman başımıza bir iş gelmesin”ci Türk tipi paranoya deyin, ister saadetten korkan Hülya Koçyiğit sendromu deyin, bende ilk defa kötü bir şeylerle karşılaşma endişesi doğdu. Koca bir dağı aşmak üzereler ve ben de ilk defa “Acaba o dağın ardı uçurum mudur?” diye korkmaya başladım. Belki de yıllardır karanlığında boğuldukları tünelin ucundaki ışık gözlerimi kamaştırdığındandır, kim bilir?

Çünkü yetişkin bir Kara Sevda bölümünde, işlerin Kemal ve Nihan yönünden, her açıdan bu kadar yolunda gittiği pek vaki değildir. En azından ben, her şeyin bu kadar yolunda gitmesine alışık değilim. Galip Kozcuoğlu tutuklandı ve hapse konuldu. Ardından, onun açtığı kapıdan Asu da geçti ve tüm suçlarını itiraf ederek cezasını aldı. Bu arada oğlan bizim kız bizim diyerek Leyla ve Ayhan’ı evlendirdik. Yetmedi Kemal, Kozcuoğlu Holding’in yasadışı işlerini yapan adamdan, bunları ispatlayacak belgeleri edindi. Zehir yanlış belgeleri almamıştır, bir sahtelik filan söz konusu değildir inşallah. Bakın hâlâ inanamıyorum bunun gerçek olabildiğine ve Nihan’la aynı düşünceleri paylaşıyorum; bu rüya filan değil, değil mi? Emaneti elinde tutan Zehir’i korumaya alın, saklayın, bir şey yapın gözünüzü seveyim. Bu kadar yaklaşmışken ne Zehir’e bir zarar gelsin, ne de Nihan’ın kafesini açıp onu özgürlüğe kavuşturacak anahtara bir şey olsun!


Kozcuoğlu soyadının ilk defa işe yaramadığı bir mahkeme heyetine denk geldim, iyi mi?

Galip Bey, Emir’in “Hiçbir Kozcuoğlu hapse giremez.” önermesini haksız çıkaran ilk isim oldu. Müjgan Hanım’a yaşattıklarından dolayı olmasa da hem Leyla’yı vuran adamın azmettiricisi olarak, hem de yasadışı yollarla ülkeye soktuğu radyoaktif atıklarla insan sağlığını tehlikeye attığı için yargılanıyor olması içimin yağlarını eriten bir durum. Üstelik bu sefer, Vildan’da yaptıkları gibi 2-3 günde davayı karara bağlamadılar. Bir yargılama süreci olacak, bir duruşma daha yapılacak ve bu sırada da koskoca Galip Kozcuoğlu hapiste kalacak! Gerçekleşen adaletin getirdiği mutluluk gerçekten bambaşka. Sonunda da okkalı bir ceza alır elbet.

Galip tutuklandıktan sonra, yani kendi bakış açısına göre acınacak hale düşünce, nedamet getirip çocuklarına sevgisini dile getirdi. Lakin ben sevgisini hiç samimi bulmuyorum. Zor duruma düşüp de etrafındaki insanlardan destek görünce onların kıymetini anlayıp onları sevdiğini söyleyen insanların samimiyetlerine de sevgilerine de inanmıyorum. Bunu anlayacak düzeyde olan biri, işler yolunda giderken de o insanları üzeceğini bildiği şeyi zaten yapmazdı. Bu işten de gene sıyrılsa ve adliyeden muzaffer bir edayla çıksaydı hiç böyle sevgi gösterilerinde bulunmazdı. Dilerim ki hapishanede sağlığına dikkat eder de erkenden ölüp gitmez. Zira alacağı ceza süresince hapiste kalıp yaptıklarını, etrafındakilere yaşattıklarını düşünerek pişman olsun istiyorum.

Hayırlı evlat Asu Kozcuoğlu da, çok sevdiği(!) babasını yalnız bırakmak istemezmişçesine, Kemal’in yarattığı domino etkisiyle, kısa süreliğine de olsa hapse girdi. Oradan da, onu bence daha da beter hale sokacak akıl hastanesine transfer oldu. Adli Tıp’tan şipşak rapor alınmasının ve onun dosyasının Galip’inkinin aksine birden karara bağlanmasının; hikayeye hız verme ve Asu defterini geçici bir süreliğine de olsa kapatma isteğinden kaynaklandığını hissettiğim için inandırıcılığını sorgulamıyorum. Yalnız, hapse girmemek için uydurduğu ve ilk gençlik döneminde de yaşadığını söylediği, fakat adını dahi öğrenemediğimiz bu “akıl hastalığının”, hikaye kurgusunda son dakikada ortaya atılan bir şey olduğu çok belliydi. Onun da hapishanesi, o eski acılarını hatırladığı hastane olsun madem. Belki oradan bir şekilde kaçıp, onu bu hallere düşürenlerden intikamını almak için son bir hamle daha yapar ileride.

Yazı devam ediyor…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER