Kırmızı elmalar, haki gömlekler
Şahane anlardan bir demet.. Buyurmaz mıydınız?
Hani kimi zaman size çok sevdiğim bir gezegenden bahsediyorum ya, hatırladınız mı? Hani pazı sarmasının “Seni hala çok seviyorum.” demek anlamına geldiği, tavşan kardeş ve koca ayının çok iyi arkadaş olabildikleri gezegen.. İşte bu hafta yine sizi o gezegene götüreceğim.  Zira yıldızlarla dolu bu gezegende hiç beklemediğimiz- ve aslında çok istediğimiz- acayip olaylar oluyor!

Aşkta kural olur mu?

Şayet kurallar varsa çiğnenmek için mi var olmuştur yoksa itaat etmek boynumuzun borcu mudur?

Ve varsayalım ki, kurallar var. Uyulmayan kuralların cezasını kim verir?

İşte bu sorular şahane anların yaşandığı gezegenin aklıma getirdiği sorular.. Elbette cevaplarını bilmiyorum. Ancak bu gezegen yüreğe dokunup, düşündürmeyi başarıp üstüne bir de soru sorduruyorsa elbet vardır bir hikmeti! Cevapları bilmiyorum ancak yeni bir şey öğrendim. Mesela “Artık benimsin.” diye dayatılan kurallar haki bir gömlek sayesinde şekil değiştirip “O gömleği bir an önce bir daha giyeceksin.” olabiliyormuş!  Ah bazı haki gömlekler.. Daha başka neler neler oluyor bu gezegende bir bilseniz..

“Aşk bazen gel-gitler yaratır, hayatta. Onunla da, onsuz da olmayacağını önce fark eder, sonra anlar, en sonunda kabullenirsiniz. Çünkü aşk başta anlam olmak üzere pek çok şeyi karşısına alır, huzuru örneğin, kararlığı ve dengeyi. Kendi kendine sözler verirsin. Boşunadır.” diyor Barış Bıçakçı, Sinek Isırıklarının Müellifi adlı kitabında. Hem kitap hem de yüreğe dokunup düşünmeye sevk eden gezegen sayesinde durup düşünüyorum ben de; Defne’yi, kendine verdiği sözleri, yaşanmışlıkları, yaralarını, yarım kalmışlıklarını.. Bir soluklanıp arkama yaslanıyorum. 


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER