Seviyor Sevmiyor: Nereye nereye...
"Buraya gerçek Deniz ile gelmeliydin." By Elif teyze
Kim derdi küçük yalan buralara kadar gelecek herkesin başına düğüm örecek? Kim ilk baştan söylenen masum yalanın ucunun buraya dokunacağını bilebilirdi? İrem? Deniz? Hepsi ya da hiçbiri. Aslında en baştan başlamak istedim. Taaaa küçüklüklerine gitmek istedim. Minik Yiğit ve Deniz’e ulaşmak istedim. Teoman Balcı hiç ayırmasın onları diye haykırmak istedim. Evet, bu bölüm derinlere gidip hiç çıkmamak istedim. Küçüklükte kalmak istedim. Dizi bile olsa büyümek hiç hoş değil. Ufak YiDen olsaydı yanımızda usulca izleseydik. Tek korkuları kilo almak olsaydı. Sahi nereden nereye hızlıca yol alındı. Tek tek bakalım.


Evlat olsan eldivenle sevilirsin :/ 

Deniz’in güzel arkadaşı diye başladığı yerde şeytanın baş temsilcisi oldu. Hani zuzu kardeşliği? Nerede Deniz’im, canımmmm nidaları? Yalanı başlatan değilsin diye suçsuz olduğunu sanma. Aşık olduğun kişi asla yan gözle bakmaman gereken müstakbel eniştendi oysa. Evet, tam da bu. Deniz’in sevdiği adam, belki de müstakbel eşi. Ve doğal olarak senin onun yanındaki tek sıfatın BALDIZ idi. Yalnız kendini öyle mağdur ettin, kendini öyle acındırdın ki Deniz kız intihar etme diye kabullendi acıyı yüreğinde yaşamayı. Yiğit’in seni sevmediğini anlaman nasıl olmalı? Evliliğe hazır değilim demesi yetmez miydi? Bunun hayır olduğunu sahiden anlamıyor musun? O kadar mı deli divane oldun? Ne ara? Ne zaman? Nereden nereye geldiğinin farkında mısın İrem Gündoğan?

Kızgınlıklarım, öfkem, nefretim… İrem’e, davranışlarına, tavrına. Daha ne kadar yüzsüz olabilirsin? Deniz’in ailesini sürekli kullanman, bencilliğin o kadar üst sınırlardaki anlatamam. Aslında düşününce tüm olayların merkezinde olduğunu biliyorsun değil mi? Evet, etrafta bir #TuDen mi #YiDen mi kavgası dönedursun tüm olay İREM merkez üstü. İrem’e bir şey olmasın, İrem mutlu olsun, İrem iyi olsun, İrem evlensin diye diye herkes yan rol oldu.


Tuna'm gölgen yeter^^

Teoman Bey’e kızıyorduk değil mi? En azından adamın amacı belli. İstediğini söylüyor, yaptırıyor ve gidiyor. Pardon kaçıyor. Gerçeklerden kaçan kötü bir Teoman var elimizde. Evet, hayatı yalan, dolan. Sonuna kadar da suçlu, yüzde yüz ofsayt hareketleri var. Yalnız Deniz’e söylediklerinde % 1500 haklı. Yiğit öl dese öleceksin; ama gerçekleri söylemiyorsun? Safını belli ettiği için tebrik etmek, hakkını vermek lazım. Parasını aldı, ortadan kaybolma yolunu seçti. Kazalarda, evliliklerde, belalarda belki tekrar görürüz. Belki de kaçamadan kaybolur.


O yüzük Deniz ile evlenirken takılmalı


Elif teyze asma yüzünü, umudumsun^.^

Yeter ki sonu kızlar gibi olmasın.

Evet benim sürekli dile getirdiğim üçlü. Hala nerede olduklarından haber alamadığımız Ela – Eda – Vera. Bugün nasıl Gazi’nin nereye gittiğini öğreniyorsak dün de o kızların nerede olduğunu öğrenmeliydik. Dizi sürekliliği bunu getirmeli. Sadece bu değil üstelik. Tuna’nın Deniz’den dilek hakkı var. Nerede? Dilek hakkını istedi, kullandı da ben mi kaçırdım? Ve bir başka nokta. Kimlik sorunu. Yiğit’in Deniz’in kimliğini alıp nikah dairesine gitmek istemesi normal. Kimliğin Yiğit’ten saklanırken oynanan oyun da normal. Çünkü Aslan ailesi böyle aile. Gelelim sıkıntı kısmına. Yiğit kimliği alıyor ve hiç ön yüzüne bakmıyor. İnsan arkadaşının kimliğini eline geçirse hangi fotoğrafı var diye merak eder. Değişimi görmek ister. Bakın arka kısmında da sorun var. İrem ve Deniz aynı memleketli mi? Elbette bakın, nüfus cüzdanlarının arka kısmında memleketler yazılıdır. Yiğit o kısmı es mi geçti? Eğer Deniz ve İrem aynı il, ilçe, köy vs ise bunu neden kimlik değişimi sırasında söylemediler? Ön yüze tekrar gelelim. İrem ve Deniz kimliği almak için mücadelelere girdiler. Yiğit ise o kadar soğukkanlı ki ne babasının yanında ne evinde tek başına ön yüze bakmadı. Oysa Yiğit gibi bir adam tüm detaylara önem veren bir adam. Hatıraları hatırlayan adamın içine başkası kaçmış. Kimlik değiştirme işi çok gereksiz detaylarla yapıldı. Hadi her şey Yiğit’in gerçekleri bu bölümde de anlamaması içindi diyelim. Bir şekilde bu kısma tamam dedik. Pekiiiii nikah salonunda bile neden bakmadan direkt İrem’e geri verdi? Evlenmek istemiyor, İrem’i artık sevmiyor olabilirsin. Yalnız bari kızın nüfus cüzdanına o zaman bakıver. Madem o kimliğin ön yüzüne hiç bakılmayacak neden boşa geçen zaman yazıldı? Alt metni neden boş? Diziyi izlerken kimlik olayı o kadar canımı sıktı ki diğer sahneleri öylesine izledim. Baştan kaçırdığım yerlerle beraber bir daha izledim bölümü. Ve kimlik sahnesine bir kez daha sinirlendim.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER