Şurada vampir olmayan kaç kişiyiz ki?

Bilen bilir hiçbir The CW yapımını sevmem. Öyle büyük bir ön yargım var ki, tadı ağzıma geliyor. Tabii bir kaç bölüm Arrow, Supernatural, The Vampire Diaries izlemişliğim var. Hatta The Vampire Diaries'de Elena’nın vampir olarak uyandığı sezon başlangıcına kadar gelmiştim. İçi boş bir ön yargı değil yani. Bu, ilmek ilmek nefret ipleriyle ördüğüm bir ön yargı.

Fakat hayat ön yargılarımızı kolayca yaşatabileceğimiz kadar mükemmel bir yer değil. Kabul edelim ki, ya da ben edeyim ki memleketteki yabancı dizi severler deli gibi The CW dizileri izliyorlar. “Neden izliyorsunuz?” sorusunu geçeli çok oldu. Bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın dönemindeydim ki o da olmadı.

Gelişen ve gün geçtikçe büyüyen bir siteyiz. İnternet dünyasının doğasında da bu var zaten. Bu büyüme The Vampire Diaries’i de içerisine alacak kadar ilerledi. Bu kadar izleyicisi olan diziyi artık yazmaya başlamalıydık. Elbette yazar kadromuzda bu diziyi izleyen ve benden çok daha iyi yazabilecek olan arkadaşlarımız var. Fakat bu görevi ben devraldım.

Diziye bu bölümden itibaren bodoslama dalacağım. Son bir kaç sezonu kaçırmış olabilirim ama as kadronun ciğerini bilirim ciğerini. Yapacağım yanlışları, bilmediğim konuları bana söylerseniz sevinirim. Hoşunuza gitse de gitmese de elinizdeki yazar artık benim. Bu diziyi beraber izleyeceğiz. Eğlenmeye bakalım...

Yine batırdım ve savunma olarak kendime herkesten çok acıyorum anlıyor musun?

Diziyi bıraktığım an yukarıda da bahsettiğim gibi Elena’nın vampir olarak uyandığı sezon başlangıcıydı. Stefan, Damon, Bonnie falan bir çözüm arayacaklardı. Açıkçası sonu ne olursa olsun o çözüm arayışıyla geçecek bölüm çook sıkıcı gelmişti bana. Geçen bunca zamandan sonra açılışı Stefan ile yaptık.

Stefan kendisine uzak doğulu manita yapmış. Bununla da yetinmeyip bir şekilde Enzo diye birinin de katkısıyla onu vampire dönüştürmüş. Stefan zaten hep istemeden yapar ama bir şekilde işleri mahvetmeyi becerir. Ayaklı felaket Damon gibi görünse de Stefan’ın eline kimse su dökemezdi bu konuda. Hiç değişmemişler. Yeni vampir olan kız tıpkı diğer dönüştürülenler gibi kontrolden çıkıp birini yanlışlıkla öldürdü. Dönüştürüldüğü halde ilk gecesinde birini öldürmeden geçiren oldu mu? Hiç sanmıyorum.

Ben izlerken de uzun bir kurucu aileler muhabbeti vardı. Hala var... Bu sefer yüzler değişmiş tabi. Adam Stefan’ın vampir olduğundan bir haber ama bir şekilde öğrenir mutlaka. Arkadaşı sevdim. Hem karısının intikamını istiyor hem de temiz iş çıkartıyor. Yeni vampiri çok güzel paketledi. Damon’la karşı karşıya gelmelerini isterim doğrusu. Güzel sahneler çıkar oradan.

Öğretmen olsam, vampir avcısı olsam.. şimdilerde vampir olsam, oluk oluk kan yutsamm yine de oynar mısın benimle?

Aaaaa Alaric! Ölmemiş miydi bu?! Nasıl geri dönmüş en ufak fikrim yok ama iyi ki de dönmüş. İnsan halini pek severdim de vampir olmuş şimdilerde... Sevmeye uğraşacağım. O da kendisini sevmeye uğraşıyor. Kendiyle o kadar meşgul ki Elena o kadar hatun ayarladı ona da yine de istemedi. Zaten birbirlerine de yakışmıyorlar. Tam vampirliğin nimetlerinden faydalanıp hatunu etkilemeye kalkmıştı ama hatun da etkilenmedi. Vampirler mi etkilenmiyordu cadılar mı unuttum ama cadı olsaydı tırsardı herhalde. Ne diyelim yüce yaratıcı da Alaric’in vampirliği sevmesini istemiyor. Hatun belli ki biraz kalıcı... 

Anladığım kadarıyla bir kaç bölüm önce Damon ölmüş. Elena da bir sebepten dolayı ona kızgın. Hatta o kadar kızgın ki gitmiş çirkin bir ovlan bulmuş kendisine. Bir kurlar, bir dönerek bakışlar falan... Ovlan da pek anlam veremedi ama Elena gibi hatun kur yapıyor inanmayıp ne yapsın? Kaptırdı kendini... Dizide Elena’ya kendini kaptırmayan bir Alaric kaldı böylece. Artık o da 4-5 sezon sonrasının hikayesi olur. Ha bir de adını sık sık duyduğum Enzo var. Belki o da kaptırmamıştır.

Tyler’i görmek de şaşırttı doğrusu. O zeka seviyesiyle bu sezona kadar iyi gelmiş. İzlediğim zamanlarda aynı anda hem vampir hem kurt adam gibi bir şeye dönüştüğü için ona vampurt diyordum. Ku-mpir klişesine girmek istemeyince anca bu kadar oluyor.  Vampurt Tyler gene başını gereksiz yere belaya soktu ve mısır tarlasındaki partiye arabasıyla bodoslama daldı.

Saçının rengini mi açtın sen?

Elena tıp okumaya başlamış. Yanındaki çocuk da belli ki üst sınıflardan. İkisi de yaralılarla ilgilenmeye başladı. Tam bu anda Elena’nın da vampir olduğunu gördüm. Tekrar dönüştürmeyi becerememişler. Dizide vampir olmayan kaç kişi kaldı acaba... Elena kanını içirerek yanındaki çirkin ovlan okuldan öğrendikleriyle hayatlar kurtardılar. Tam da bu sebeple Elena çirkin ovlandan etkilendi ve gecenin sonunda öpücüğü verdi. Alıp alabileceği bir o zaten... Bu arada Vampurt’un kız arkadaşı ağır yaralı adamı boğarak büyük bir jest yaptı galiba sevgilisine ama Vampurt neden kurt adama dönüşmek istemiyor orasını anlayamadım. Bence süper bir şey.

Son olarak gelelim Damon’a... Dizideki açık ara en mantıklı adam. Bu yönünü hep takdir etmişimdir. Fakat geçen zaman içinde sanırım tarzını değiştirmiş. Onu açık renk kıyafetlerle izlerken yadırgamadım desem yalan olur. Anlaşılan o ki Bonnie ile bir tuzağa düşmüşler. Başka bir boyuttalar. Geri dönmenin yollarını arıyorlar. Yanlarında kimsenin sevmediği bir çocuk da var.

Bu bölüm çıkış yolunu da bulmuşlardı ama birden işin içine büyüler, tatar yayı ve kan girince ortalık epey karıştı. Sonuç olarak anahtar görevi gören alet Damon’un elinde kaldı ve Bonnie’nin büyü yardımıyla günümüze dönmeyi başardı. Bonnie şimdi yaralı olarak orada kaldı. Gelecek bölümlerde bunun da bir çaresine bakacaklardır.

Stefan ve Damon’un evde kavuşma sahnesi beni dahi duygulandırdı. Sonuçta birinin öldüğünü sandığı, diğerinin belli ki bir daha göremeyeceğini sandığı iki kardeş birbirini bulmuş. Hangi insan duygulanmaz ki? Dizideki ilk sarılmaları mıydı bilmiyorum ama kesinlikle benim gördüğüm ilk sarılmalarıydı. Bakalım araları tekrar ne zaman bozulacak...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER