Kırgın Çiçekler: Yeni yıl yeni umutlar…
Yetimhaneden kız sevene demir kapı arkasından yılbaşı hediye :)
Yazımı yazdığım saat itibariyle yeni yıla 3 gün var. Herkese şimdiden mutlu yıllar. :) Kırgın Çiçekler ’in yayınlanan son bölümünde de ana tema yeni yıldı. Daha farklı bir yeni yıl bölümü beklemiştim açıkçası. Okulda bir etkinlik filan düzenlenir, herkes bir arada olur diye beklemiştim. Biraz sakin bir yılbaşı oldu. Özellikle Nazan Hanım'ın Defne'nin ve Güney’in ailesinin yeni yıla nasıl girdiklerini merak ediyorum. Serkan ve Güney sonuçta 16 yaşında. Aileleri yılbaşında onlarla birlikte olmak istemedi mi? Bunlar benim için soru işareti olarak kaldı. Yılbaşı kutlama sahnelerinden umduğumu bulamadım ama yılbaşına hazırlık sahnelerini beğendim. Özellikle yeni yıl çekilişini. En son lisede bir yılbaşı çekişine katıldım. Ancak benim bildiğim kurada kimin kime çıktığı söylenmez. İsim değiş tokuşları gizli kapaklı yapılır. Açıkçası öğretmenlerinin önünde bu şekilde davranmaları biraz garip gelse de diyaloglar o kadar eğlenceliydi ki bu ayrıntıyı görmezden geleceğim. Ne demişler bu kadar kusur kadı kızında da olur.

Hediyeleşme kısmında çok güldüm. Cenk’in düşüncesizliği, Eylül ve Serkan birbirlerine hediye verirken girdikleri haller karakterlerine uygun yazılmıştı. Songül ve Güney’in birbirine çıkmamış olması daha iyi oldu. Eylül ve Serkan’da bu işlenmiş zaten. Hem onlar birbirine çıkmış olsa Songül’ün Defne’yi rezil etmesini nasıl izlerdik değil mi ama? Defne’den Songül'ü delirtecek, utandıracak bir hediye almasını ya da hiç hediye almamasını beklemiştim. Songül benden iyi çıktı tahmin  konusunda. Hanımefendi eskilerini hediye etmiş. Yanlış anlaşılmasın. Hediyenin maddiyatı, eskiliği yeniliği önemli değil. Bir insanın sizi düşünmesi size hediye almış olması hepsinden önemli. Ben de zamanında param kalmadığı için evdeki eşyalarımdan arkadaşlarıma hediye verdim. Burada Defne'nin amacı yüzünden ona kızıyorum. Sırf arkadaşını küçük düşürmek için ona eskilerini vermenin komik olduğunu düşünüyor. Ağır kaçacak bu söylediğim belki ama bu resmen kişiliksiz. Kişiliği ve ahlakı olmayan insanların yapacakları şeylerdir bunlar.

Geçen yıl neredeydim şimdi nerede? (Cemre)

Serkan ve Güney’in yurdun önüne geldikleri sahnede ben Kader'e ve Cemre’ye odaklanmıştım. Evet, sahnenin ana ekseni onlar değildi, biliyorum. Ama Kader’im kuzum ya. Ona da bulsalar ya artık birini. Ama şöyle değerini bilecek bir olmalı. Annesinin açtığı yaraları kanatmayacak aksine onlara kabuk bağlaması için yardım edecek bir arkadaş. Böylelikle özel anlarda melül melül bakmaz. Senaristler hala Cenk’i düşünüyorlar sanırım. Olabilir tabii ama Meral saplantısından kurtulması şartıyla. 

Cemre’ye gözüm takıldı çünkü başlangıçta Gökhan yoktu. İzlerken söylene söylene bir hal oldum. Artık dışarıdan bakınca nasıl görünüyorsam oda arkadaşım kahkaha atmaya başladı. “Ne oldu” deyince de “kızım bu alt tarafı bir dizi farkındasın değil mi” diye sordu. Evet, ben galiba diziyi izlerken bunların senaryo olduğunu unutuyorum. Ama şunu da biliyoruz değil mi, anlatılanlar gerçekte yaşananlar ya da yaşanması mümkün olan şeyler. Yine konudan sapmışım. Ne diyordum? Gökhan. Geri sayım yapılmış çocuk hala ortalarda olmayınca ben de gelmeyeceğini düşünüp azıcık saydırdım ne yapayım. Serkan ile Gökhan’ın arasındaki meselede çok uzamadan çözülür inşallah.

Şimdi mutlusun da seni bir de yetimhanede görelim küçük hanım!

Zeyno’ya bir türlü alışamadım. Annesine yaptıkları çok ağır… Annesi dünyanın en iyi annesi ödülünü alabilecek biri değil hiç şüphesiz. Ama Zeyno'yu seviyor kadın. Kızı birden sarılınca nasıl mutlu oldu. Zeyno ise onu bırakıp yetimhanede yaşamak istiyor. Yetimhanede ilk gecesinde anlar belki annesiz kalmanın ne demek olduğunu! Çocuklar yasaklar olmadan, kurallar olmadan kimse onlara karışmadan yaşamanın güzel olduğunu düşünür. Yalnız kalınca anlarlar ana babanın değerini ve ağlamaya başlarlar. Zeyno’ya da aynısı olacak. O içki şişelerini yerleştirdiğine, annesine iftira attığına günün birinde pişman olacak. İzlemesi keyifli olur ama o zamana kadar umarım kızlara zarar vermez. Çünkü en kısa zamanda kızların yanına yerleşecek ve büyük ihtimalle odadaki tek boş yatak ona kalacak gibi görünüyor. Serkan'a da göz koymuştu. Kızların canını yakmaz umarım.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER