Kara Ekmek: Sonu başından belli olan bir hikaye...
Şu uyumu harcadılar matmazel!
"Dizi nasıl bu hale geldi?" diye düşünmenin, tez elden tedbir almanın ve hataya sebep olanların tez kellesinin alınmasına ferman verilmesinin vaktidir dostlar. Divan-ı Humayun'un bu haftaki konusunun bu olması için TT çalışmaları hemen başlatılsın. Tag veriyorum #KaraEkmekDivanaGirsin haydi klavye savaşçıları iş başına! Latifeyi fazla uzatmadan (bunlar hep aşırı Osmanlı dizisi izlemekten) giriyorum konuya. 

Hikaye sürekli olarak kabuk değiştiriyor ve fark edilmesi gereken en önemli şey, yılanlar dahi bu hızda deri değiştiremiyor  efendim. Biliniz ki, bunlar yeni deriden alınacak verimi minimuma, mevcut derideki deformasyonu maksimuma çekecek hareketler. Proje henüz masa başındayken planlanan hikayenin bu olmadığına kalıbımı basarım. Evet büyük oynuyorum. Bu zamana kadar hep hikayenin aslında rotasından çok şaşmadığını altını çizdiğim şeylerin diziyi yorumlayabilmek adına daha dikkatli izlediğimden ve belki de sizlerin ancak burada okuyunca fark edebileceğiniz fazla ince detaylar olduğunu düşünüyordum ama bu bölümle bir kez daha emin oldum ki; Kara Ekmek, sonu ta en başından belli olan bir hikaye. Ve o sona freni patlamış kamyon gibi süratle sürükleniyor. 


Yalıda geçen bir aşk üçgeni dediler bana, şu hale bak. Kurtlar Vadisi'ne döndü ortalık.

Birkaç bölümdür ortada olmayan Taylan, yarattığı huzur ortamını bize fazla bulmuş olacak ki janjanlı bir dönüş yaptı sahalara. Bu saatten sonra Asiye-Taylan-Çetin üçgeninden bırak 120 dakika hikaye çıkarmayı reklamlık metin bile oluşturulamaz. Böylelikle hikayedeki belki de en 'dişi' konuyu an itibariyle saf dışı bıraktığımıza emin olduk. O yüzden Taylan'ı hikayeye farklı yollardan bağlamak mantıklı. Ama bunu gerçekleştirme yöntemleriniz de bir o kadar abes! Taylan üzerine her türlü oyun kurulabilecek saflıktaki halinden oyun kuracak adama ne ara evrildi takip edemedim. Asiye ile ilgili gerçekleri bilip hala susması ise kocamaaan bir boşluk!

Fatma'nın sırrı bilip susması emin olun beklediğiniz etkiyi yaratmadı, yaratmayacak. Çünkü koca bir soru işareti diye planladığınız öykü koca bir boşluğa dönüşmek ve zaten sallantıda olan hikayeyi kara delik gibi yutmak üzere. Fatma olayları en başından beri mi biliyordu yoksa sonradan mı dahil oldu şu an aydınlatılması gereken en önemli detay. Çünkü fazlaca kafa açmaya başladı orası.

Hale ve Bade'den yeni bir çıkar ortaklığı oluşur mu? Onun için bir sonraki sayfaya >>

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER