Julianna Margulies ile televizyon tarihine yolculuk

Julianna Margulies ile televizyon tarihine yolculuk
Julianna Margulies, şimdilerde The Good Wife dizisiyle televizyonda sıkça gördüğümüz, "Acaba ben bu kadını başka nereden hatırlıyorum?" diye merak ettiğimiz başarılı bir kadın oyuncu. 2009 yılından beri CBS'de ekrana gelen The Good Wife'ta izliyor, başarılı performansına hayran kalıyoruz. Peki ama kimdir Julianna Margulies? Onu daha önce nerelerde izledik?

Tecrübeli oyuncunun tam ismi Julianna Luisa Margulies. 8 Haziran 1966 yılında Spring Valley, New York'ta dünyaya geldi. Annesi Francesca balerin, babası Paul Margulies ise bir yazardı. Çocukluğunda Amerika, Fransa ve İngiltere'de yaşam fırsatı buldu. Ardından Sarah Lawrence College'de üniversite eğitimini tamamladı.

1991 yılında oyunculuk yapmaya başladı. Rol aldığı filmler arasında Out for Justice, Traveller, Paradise Road, The Newton Boys, A Price Above Rubies, What's Cooking?, The Man from Elysian Fields, Ghost Ship, Slingshot, The Darwin Awards, Snakes on a Plane, Beautiful Ohio, City Island ve Stand Up Guys yer alıyor.

Ancak biz onun televizyondaki macerasına odaklanacağız. Ün kazanmadan önce ve adını duyurduktan sonra rol aldığı dizilerden ve buradaki rollerinden bahsedeceğiz.

Buyrun hep birlikte bakalım...

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER