Muhteşem Yüzyıl Kösem: Yılın en çok beklenen yapımı izleyicisiyle buluşuyor!

Muhteşem Yüzyıl Kösem: Yılın en çok beklenen yapımı izleyicisiyle buluşuyor!
Yapımını TIMS Productions’ı,  yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, Osmanlı tarihi ve hanedanına damga vuran Kösem Sultan’ın hikayesini konu alan “Muhteşem Yüzyıl Kösem” bugün izleyicisiyle buluşuyor.

Yaklaşık bir buçuk yıldır hazırlanılan ve dekorlarından kostümüne müziklerine kadar her konu üzerine titizlikle çalışılan Muhteşem Yüzyıl Kösem, hanedanın ve devletin en kilit noktalarında tam kırk yıl duran Kösem’in aşkla, kanla, güç savaşlarıyla, büyük zaferler ve ağır yenilgilerle geçen ömrü izleyicisini ekrana bağlamaya hazırlanıyor.Kösem için Prag seferi
Jeneriği ve müzikleri Aytekin Ataş tarafından hazırlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem için Muhteşem Yüzyıl’ın soundtrack albümünden seçilen bazı müziklerin yanı sıra 30 yeni parça besteledi.

Pek çok ülkede gösterime girmesi beklenen dizinin müzikleri de yurtdışından önemli müzisyenlerin yer aldığı uluslararası bir prodüksiyonla hazırlandı.

Orkestra kayıtları Eylül ayında Adam Klemens’in şefliğindeki Prag Filarmoni Orkestrası’yla Prag’da yer alan Smecky Music Stüdyoları’nda yapıldı.

Dünyaca ünlü müzisyenler Kösem için bir arada
Matrix Revolutions, True Blood, Prison Break, The Fight Club gibi dünyaca ünlü yapımlarda sesiyle yer alan İran kökenli Amerikalı şarkıcı Azam Ali ile vokal kayıtları ise; yine besteciliğiyle hem ülkemizde hem de dünyada tanınan Amerikalı Ermeni udi Ara Dinkjian ile ud kayıtları yapıldı.

Her şeyi başlatan işte bu resim...

Taht hediyesi: Kösem
Babasının ani ölümünden sonra henüz sancağa bile çıkmadan kendini tahtta bulan Sultan Ahmed’ın, resmini görüp aşık olduğu küçük Rum kızı Anastasia’yı, Safiye Sultan, taht hediyesi olarak Ahmed’e getirir.

Ahmed ve Kösem, hem Batı’dan hem Doğu’dan çevrelenen bir dünya devletinin var olma savaşının yüklerini omuzlarında taşıyarak yürüyecekleri bu yolda, aşklarının büyük gücüyle birlikte büyüyecekler.

Anastasia Tsilimpiou, Hülya Avşar, Ekin Koç, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Mehmet Kurtuluş, Berk Cankat, Erkan Kolçak Köstendil, Tülin Özen, Gülcan Arslan, Nadir Sarıbacak ve Esra Dermancıoğlu’ndan oluşan kadro bu akşam izleyicisiyle buluşuyor.

Alim ile zalim arasında fark var mı?

İmparatorluğun görkemi gözler önüne seriliyor
Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi için hazırlanan 11 bin 500 metre kare kapalı alandan oluşan dekorun yanı sıra Hadımköy’de 29 bin 625 metre karelik dev bir şehir kuruldu.

Dekor şehirde başlıca olarak Topkapı Sarayı, sarayın iki kapısı, Eski Saray, Yeniçeri Ocağı, kervansaray, liman, kahvehaneler ve Yabancılar Çarşısı bulunuyor. Her şeyiyle bir şehri andıran sette, Kösem Sultan dönemi adeta yeniden yaşanılacak.
 
Türkiye’nin yanısıra dünyada da merakla beklenen Muhteşem Yüzyıl Kösem, tıpkı Muhteşem Yüzyıl gibi Osmanlı İmparatorluğu’nun tüm görkemini ekranları başında izleyen takipçilerine sunacak.

 En tatlı babaanne..

SAYILARLA MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM
 
10 KİLOMETRE
Muhteşem Yüzyıl Kösem kostümlerin hazırlanışında kullanılan malzemelerin toplam uzunluğu.
 
21
Muhteşem Yüzyıl Kösem için cast çalışması yürütülen ülke sayısı.
 
30
Muhteşem Yüzyıl Kösem’in müzikleri için Adam Klemens’in şefliğindeki Prag Filarmoni Orkestrası’yla yapılan kayıt sayısı.
 
350
Muhteşem Yüzyıl Kösem’in büyük dekor şehrinin inşasında çalışan kişi sayısı.
  
600
Muhteşem Yüzyıl Kösem’in birinci bölümde bulunan VFX planlarının sayısı.
 
700
Muhteşem Yüzyıl Kösem’in yalnızca ilk bölümü için hazırlanan kostüm sayısı.
 
800
Muhteşem Yüzyıl Kösem için hazırlanan taç, başlık ve şapka sayısı.
 
3000
Muhteşem Yüzyıl Kösem oyuncu kadrosunun tamamı için yurtiçi ve yurtdışında görüşülen toplam oyuncu sayısı.
 
11.500 METRE KARE
Muhteşem Yüzyıl Kösem için hazırlanan dekor şehrin kapalı alan ölçüsü.
 
29.625 METRE KARE
Muhteşem Yüzyıl Kösem için hazırlanan dekor şehrin açık alan ölçüsü.
 
 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER