SavNaz'ın kıyısından paralellik kurduğu 5 film çifti

SavNaz'ın kıyısından paralellik kurduğu 5 film çifti
Güneşin Kızları'nın sevilen çifti (Benim de en sevdiğim çift) SavNaz'ın maceraları devam ediyor tüm hızıyla. Aşk kelimesi eski cazibesini yitirse de, halen tünelin sonunda bir umut ışığı görmüyor değil. Tek dileğimiz, o parlaklığın kayalardan yansıyan fosfor yerine "gün ışığı" olması. Maalesef, "aşk" artık basit bir kelime ve eyleme dönüşmüş durumda. Bunun oluşumuna neden olanlarsa yine insanlar. Vıcık vıcık, samimiyetsiz ilişkilere "aşk" denmeye başladığından öte, bu sorun vuku buldu. Her neyse! Öncelikle, aşk ne anlama geliyor ve kelime kökenini öğrenelim:

‘Aşk’ sözcüğü nereden geliyor?

Farsça bir kelime olan ‘aşk’, yine Farsça bir kelime olan ‘Aşeka’dan geliyor. Aşeka ‘sarmaşık’ demek. Sarmaşıklar; kuşattığı ağacın tüm besinine, suyuna, hayatına ortak oluyor.
Bir süre sonra ağaç, hem kendini hem de sarmaşığı beslemekte zorlanınca ölüyor. Sarmaşığın kuşattığı ağacın suyunu emmesi, onu soldurup zayıflatması ve bazen kurutması gibi aşırı sevginin de sevenin sevdiğinden başkasıyla ilgisini kestiği, onu sarartıp soldurduğu için bu duyguya aşk denmiştir.

Şimdi, sizlere Savaş ve Nazlı efsanesinin, romantik Hollywood filmlerindeki ünlü çiftlere "ucundan, kıyısından" dokunan SavNaz ve ünlü çiftlerin paralellik çizgisine göstermeye niyetindeyim. Başlayalım o vakit:
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER