Aşk Yeniden: Yeni sezonu beklerken..

Aşk Yeniden: Yeni sezonu beklerken..
Sadece size dayatılanlardan biraz olsun kaçabilmek için normal şartlarda asla okumayacağınız okullarda okumak, gitmeyeceğiniz yerlere gitmek, uymayacağınız kurallara uymak zorunda olduğunuzu düşünün bir an. Hatta bunlar yetmezmiş gibi sevmediğiniz bir kadınla da zorla nişanlandığınızı.. Aman Allah'ım tam bir kabus.

Peki neden bunlara maruz kalıyorsunuz? Sadece seçme şansınızın olmadığı bir özelliğe sahip olduğunuz için. Nedir o? Soyadınız.. Kimsiniz siz? Fatih Şekercizade.. Bu soyadının size yüklediği sorumluluklardan tek başınıza kaçamayacağınızı anladığınızda ise bir destek aramaya başlıyorsunuz. O desteği nerede bulacaksınız? Bir kadında.. Gel gör ki tam da aradığınızı bulduğunuzu sandığınız anda, aşık olduğunuzu düşündüğünüz kadının evlenme teklifinizi geri çevirdiğini de ekleyin yaşadığınız onca olumsuzluğun üstüne.. İşte tüm umutlarınızın tükendiği o gün teslim bayrağını çekmeye karar verirsiniz.

İyi ama ya o sırada karşınıza hayatı boyunca annesinin eksikliğini hissetmesin diye babası tarafından sürekli şımartılarak aşırı korumacı bir tavırla yetiştirilmiş ancak zaman içinde bu korumacı tavırdan aynen sizin gibi bunaldığı için kaçmak istemiş Zeynep gibi biri çıkarsa? Ki o insan da babasından kaçabilmek için aradığı desteği bir erkekte bulmuş olmasına rağmen karnında bir bebekle yarı yolda bırakılmış biridir. İkinizin hikayesinden güzel bir ilişki çıkma olasılığı nedir? Yeterince yüksek.. Peki ya hikayenizin mutlu sonla bitme olasılığı nedir?

Böyle bir girişe neden gerek duyduğumu merak ediyorsunuzdur yüksek ihtimal, açıklayayım.. Normal şartlarda şu iki paragraftan aslında son derece ağır bir drama hikayesi çıkabilecekken biz aylar boyunca bu ağır altyapının üstünde yükselen bir komedi izledik. Sanırım sadece bu bile Aşk Yeniden'in aslında ne kadar başarılı bir iş olduğunu vurgulamaya yeter..

İkinci sezonun açılmasına az bir süre kala hem geçtiğimiz sezon hakkında genel bir değerlendirme yapmak hem de gelecek sezon için beklentilerimi paylaşmak istiyorum.. İlk olarak en çok neleri beğendim onlardan başlayalım..

Buyrun bakalım..BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER