Telefon numarasının kamusallaştırılması sevap olan ünlüler

Telefon numarasının kamusallaştırılması sevap olan ünlüler
Sosyal medyada “ X sanatçının numarası nedir" diye birçok mesaja bir şekilde denk gelince aklıma PTT Altın Sayfalar rehberi gelmedi desem, yalan olur. - Bu arada sosyal medya yazdım ama internetteki arama motorlarında da sanatçıların numarasının aranması da hafifie alınacak bir oranda değil hani bunu da unutmamak lazım -
Öncelikle - Altın Sayfaların ne olduğunu bilmeyen – sanatçıların numarasını öğrenmek isteyen isteyen yaşı aşağı yukarı 18-20'den genç olan hayranlara "tüh be biz niye böyle bir imkana denk gelmedik" diyecekleri bir haberim var. Köroğlu'nun “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” sözü hesabı, üzgünüm ama sosyal medya icat oldu telefon numarası bulmak zorlaştı, gerçi bardağın dolu tarafından bakalım sosyal medya sayesinde kendilerine ulaşabiliyor, güzel yorumlarda bulunabiliyoruz. Bu durum telefonla ulaşmaktan çok daha etkili, kesin bilgi!

Mesela ben küçükken sosyal medyanın s'si bile yokken -sanki fi tarihinden bahsetmiş gibi oldum da neyse - PTT'nin Altın Sayfalar adı altında ansiklopedi gibi çıkarttığı telefon rehberlerinden isim ve soy isime göre arama yapıp merak ettiğimiz kişilerin numarasını bulurdum. Gerçi o zamanlar da bu rehberde adının bulunması isteğe bağlıydı ama yine de ulaşılası olanlar vardı. Hey gidi günler hey!

İşte geçmişten bir esinti alsak ve bunu günümüze uyarlasak “telefon numarasının kamusallaştırılması istenen sanatçılar” listesi yapsak - böyle bir şey gerçekleşse fanlar ne yapar bilmiyorum, doğrusunu söylemek gerekirse olabilecekleri düşünmek hayal gücümü de aşıyor ama büyük sevap olur orası kesin - “ bizim Altın Sayfamızda kimler olurdu ” dedik ve bir liste hazırladık.

Listede kimler mi var? Öğrenmek için sayfayı çeviriniz! (Kitap nostaljisi yaptım. Sakin.) Yani ilerlemek için TIKLAYINIZ!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER