'The Making of the Mob: New York' başlıyor!

'The Making of the Mob: New York' başlıyor!
Yaz sıcaklarının başladığı ve sevdiğimiz yapımların sezon arasına girdiği şu günlerde yeni bir mini dizi ekranda yerini almaya hazırlanıyor: The Making of the Mob: New York

Sekiz bölümden oluşacak olan bu dizinin hikayesi 1905 yılında Amerika'da başlayacak ve elli yıllık bir süreci ele alacak. The Making of the Mob: New York, beş ailenin üzerinden modern Amerikan mafyasının oluşumunu ele alacak. Bu yönüyle bir yandan belgesel niteliği de taşıyan yapım The Walking Dead, Mad Men, Breaking Bad gibi başarılı yapımlara ev sahipliği yapan AMC'de ekrana gelecek. Senaristliğini Rebecca Sue Haber ve Claire Lawton'ın üstlendiği bu mini dizi, Boardwalk Empire'ı özleyen izleyicilerin derdine derman olmaya geliyor da diyebiliriz.

Gelelim dizide rol alacak oyunculara ve onların canlandıracakları karakterlere... Rich Graff dizide Charles Luciano'yu canlandıracak. Sicilyalı olan ve Lucky ismiyle anılan bu gangster Amerika'da modern organize suçun babası kabul ediliyor. New York'u beş farklı mafya ailesi arasında paylaştıran Lucky, 20li yıllardaki içki yasağı sayesinde kendisine bir servet yaratmayı başarıyor.

Ian Bell bir başka ünlü suçlu olan Meyer Lansky'ye hayat verecek. Lansky'nin Las Vegas'tan Küba'ya, Bahamalardan Londra'ya uzanan kumarhaneleri olduğu söyleniyor. Bu güçlü gangster de Lucky Luciano ile çalışan isimlerden birisi olacak.

Evan Boymel, basının Murder Inc (Cinayet şirketi) adını verdiği organizasyonun kurucusu Louis "Lepke" Buchalter'ı canlandıracak. Grubun 400 ila 1000 arasında anlaşmalı ölüme neden olduğu düşünülüyor. Bu organize suç örgütü 40lı yıllarda ifşa olana dek New York'ta aktif bir şekilde faaliyet gösteriyordu. Lepke bu örgütün kurucularından olmanın yanı sıra idam cezasından kurtulmayı başaran tek büyük mafya babası olarak tanınıyor.

Anthony DiCarlo, siyasi etkisinden dolayı "Başbakan" ismiyle de anılan Frank Costello'ya hayat verecek. İtalyan olmanın da yardımıyla Costello ve Luciano hızla yakın arkadaş olup birlikte iş yapmaya başlayacaklar.

Jonathan C. Stewart ise karşımıza Yahudi gangster Benjamin "Bugsy" Siegel olarak çıkacak. Bugsy özellikle gazetelere çıkan, yakışıklı ve karizmatik bir gangster oluşuyla tanınıyor. Siegel basının Murder Inc (Cinayet şirketi) adını verdiği organize suç örgütünün kurucularından birisi.

Craig Thomas Rivela, İtalya doğumlu mafyalardan Vito Genovese'yi canlandıracak. Mafya içinde güç mücadelesi yaşanan dönemde mafyanın başına geçecek. 50li yıllarda "patronların patronu" ismiyle anılacak.
Son olarak Amerikan mafyasının en korkulan isimlerinden biri olan Albert Anastasia'ya da Gus Zucco hayat verecek. Dizide ayrıca James Kacey, Adam Jonas Segaller, Yeshe Pfeifer ve Noah Forrest gibi isimler rol alacak.

Amerikan tarihinin önemli dönemlerinden birisini ekrana taşıyacak olan The Making of the Mob: New York, "The Education of Lucky Luciano" isimli ilk bölümüyle 15 Haziran'da ekrana gelmeye başlayacak.THE MAKING OF THE MOB: NEW YORK Featurettes | New AMC Series

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER