Ege'den güzel misafirler geldi!

Ege'den güzel misafirler geldi!
Ege'de bir evimiz oldu
Yaz sezonu dizilerinin ömrü kelebek gibidir. Sıcak aylarda başlayıp, sonbahar yapraklarıyla dökülmeye başlar. Neşesi, şivesi, sımsıcak hikâyesi ve sıcacık kadrosuyla ekranlarda fırtına gibi esen, Ege’nin güzel kokusunu, mis havasını getiren Güzel Köylü ise ezber bozarak soğuk kış gecelerinde salep içindeki tarçın, çayımızın şekeri, evimizin vazgeçilmezi oldu.


Bünyaaaminnn katıldı bünyemize, katıla katıla güldürdü hepimizi

Neler getirdi hayatımıza? Haftanın ortasında, Akyaka’yı ayağımıza serdi. Stres attırdı, kahkaha arttırdı. “Azmak Başı” geldi yamacımıza, sazı sözü “azmak başı türküleri” başlığı altında topladı. İçerisinde daha önceden başka projelerden de tanınan usta oyuncular bulunurken, genç oyuncular ve “tadına bakılmamış lezzet” ler de sunuldu.


Dudu & Hüsnü aşk hatırası


Gül gelin iyi çalışmış dersine, copy by Dudu :)

Bir hafta deli gibi sevindik, diğer hafta kızgınlığımız tavan yaptı. Kırıldık, üzüldük, sevinçlerine ortak olduk, acı çekmelerine engel olmak istedik. Bazen tarafsız kalmak istedik. Ara ara tarafımız belli olsun istedik. GülCemal aşkının yanında, Yusuf Baba’nın düşmanlıklarının karşısında olduk. Kaan’a sinir olduk. Hüsnü Baba & Dudu aşkı sadece GülCemal’e değil hepimize örnek oldu. Aşkları köye destan her zaman.

Bunca zaman keyifle izlediğimiz dizinin detaylı “En’ler listesi’ni” yapmazsam ayıp olur.

En her iş elinden gelen : Cemal (Kahvaltı hazırlar, ev yapar, efe oynar. Daha ne yapsın yakışıklımız)

En sakar : Kemal (Kamuran’ın bir adım önüne geçerek bu ünvanı aldı)


Maraton yarışlarını gelinlik ile bile kazanırım

En tazı : Kamuran (Herhalde aksini düşünen yoktu)

En obur : Dudu (Üzgünüm, kaymaklı bisküviler, hamurlar ile 1.oldun. Hamile olunca 5 kat arttırdın)

En rakip : Yusuf Baba (Her yerde Hüsnü Baba’ya muhalefet olursan bu belgeyi hakedersin)

En işçi : Celal (Boncuk gözlü kuzu, en azimli çıktı)

En narin : Nihal (Çok çıtkırıldım çıktın cicim)

En sazı – sesi güzel : Mansur ( Tartışmaya kapalı yol)


Kaan, köpeğin arkasından iş çevirme

En psikopat : Kaan (İstanbul’dan Muğla’ya gelmesiyle, evli olan GülCemal’in peşinde olmasıyla başkasını yazamazdım. Baya baya da köyden biri oldu)

En dediğim dedik : Sultan Ana (Astığım astık da der, torunlar benim var mı ötesi de. Giden Firat gitmiştir, kalan Niyazi çocuğu olsa da benimledir)

En şanssız : Sude (Sağlık olsun, yolu açık olsun)

En kıskanç : Gül (Çok sevmekten, değer vermekten)

En sakin : Esma (Yusuf ne kadar hırslı ise eşi o kadar sessiz, yoksa çekilmez  evlilik)

En değişik isimli : Aynımah (Sizin de aklınıza şah mat gelmiyor mu)

En kimi sevse gidiyor : Niyazi (Soyadından (Gittigider) ötürü mü bilimem de, Nurten’i Bünyamin’e, Nihal’i İstanbul’a kaptırdı)

En kadın hakları savunucusu : Ayten (Celal’i ile verdikleri mücadele yadsınamaz)

En gizli yetenek : Bünyamin (Sesi Mansur ile yarışır, hamaratlığı Cemal ile. Bir bebesi yoktur ordan gelir asabiliği, varsın şimdilik ateş parçası arabası ile idare etsin)

En İç İşleri Bakanı :  Nurten (Eşini idare eden o, annesine, Kamuran’a yol gösteren o, köye muhtar mı olsun, daha ne yapsın)

En inatçı : Hilal (Kemal’i sevdi de Sude’yi tercih etti diye nikah masasından döndü ya, tamamdır)

En ağzını tutamayan : Sıddık ( Hem sır verir, hem uyur. “Su uyur, düşman uyumaz” sözünün hiç duymamış bu çocuk)

En ters binmiş : Hikmet (Sözde deli, nerdeeee. Ona bakarsan tüm köy çok mu akıllı? Arabayı ters kullanan Hikmet, içine hisler doğan yine Hikmet. Allah’ın Ege’ye armağanı, kıymet bilin gari)

En baba – en duygusal – en aşık – en düşünceli – en iyimser – en merhametli : Hüsnü (O kadar güzel ki kalbi, valla bu en’ler devam eder. En iyisi biri beni durdursun)


Şirin Ege'liler hoş geldiniz, iyi ki geldiniz

Başladığı ilk andan itibaren zirvede olan, son birkaç bölümü ile birincilik sıktı, diğer sayılara da bakayım diyerek oralarda yer gösteren Ege dizisi, -ben o gözle baktım-  kararların netleştirilmesi sonucunda final yaparak bizlere veda eder. Bu veda sadece ekrana, yoksa daha gidilecek Güzel Köy’ümüz, görülecek Güzel Köylü’lerimiz var. İçimizde bıraktığı sıcacık hikâye, kalbimizdeki mükemmel ışıltısı, küçücük çocuklara duyurdukları sevimli şiveleri, samimiyetin Batı & Ege karışımı kalacak akılarda. Verilen emeklere, yapılan güzelliklere, kazandırılan oyunculara, yaratılan karakterlere, yazılan repliklere, verilen mesajlara sağlık.

Tüm ekibi 52 bölümün her bir karesi için tebrik eder, en tez zamanda başka projelerde görmek isterim. Yolları açık, ışıklı, enerjili olsun .
Sevgiler, güzel günler …

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER