HBO Max ile Discovery+'ı birleştiren MAX 23 Mayıs'ta açılıyor!

HBO Max ile Discovery+'ı birleştiren MAX 23 Mayıs'ta açılıyor!
HBO Max
HBO Max ile Discovery+'yi birleştiren yeni platform, beraberinde pek çok projeyle birlikte bu akşam duyuruldu. "MAX" adı verilen ortak platform 23 Mayıs'ta ABD'de açılıyor.

MAX'e ABD'de reklamlı üyelikle aylık 9,99 $'a, reklamsız olarak 15.99 $'a ve reklamsız ultimate paket üzerinden 19.99 $'a üye olunacak. Discovery+ içerikleri HBO Max'e eklense de platform kapanmayacak ve kendisi olarak yer almaya devam edecek. Max'in sonbaharda Latin Amerika'ya ve 2024 içinde Avrupa, Asya-Pasifik ve yeni pazarlara gelmesi bekleniyor.


MAX'le birlikte duyurulan ya da tanıtımı yayınlanan içerikler ise şöyle:

HBO Max

1) Harry Potter Dizisi

Geçtiğimiz hafta ilk kez haberi gelen Harry Potter dizisi resmen gerçeğe dönüşüyor. 10 senelik bir plan dahilinde 7 kitap yeni bir kadro eşliğinde dizi olarak uyarlanacak ve her sezonun bir kitabı konu alması planlanıyor. J.K. Rowling ise yönetici yapımcı olarak dahil olacak.
2) Game of Thrones'a Uzantı Dizi

Proje haberi Ocak 2021'de gelen "A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight" resmen duyuruldu. George R.R. Martin'in kaleme aldığı üç kısa hikaye bütünü Tales of Dunk and Egg'den uyarlanarak hazırlanacak. Kitapta Ser Duncan the Tall (Dunk) ve genç Aegon V Targaryen (Egg) ikilisinin maceraları anlatılıyor. Martin ve Ira Parker, senarist ve yönetici yapımcı olarak görev alacak.


HBO Max

3) The Penguin 

Batman'in ünlü kötüsü The Penguin'i konu alan yeni dizinin ilk tanıtım videosu yayınlandı. Karakteri, Robert Pattinson'lı The Batman filminde canlandıran Colin Farrell, dizide de canlandırıyor. Eylül 2021'de duyurulan dizi, Oswald Chesterfield Cobblepot ismiyle de tanınan açıkgöz çete lideri Penguin'in yükselişini konu alacak.


4) The Big Bang Theory Uzantısı

The Big Bang Theory dizisine bir uzantı daha katılıyor. MAX'te ekrana gelmesi için yeni bir dizi hazırlandığı açıklandı. Uzantının konusuyla ilgili bilgi verilmedi.

TBBT'nin ilk uzantı dizisi Young Sheldon, 6. sezonuyla yayın hayatına devam etmekte ve 7. sezon onayını daha önceden aldı. Dizinin 7. sezonla birlikte bitebileceği konuşuluyor ancak resmi bir açıklama henüz yapılmış değil.


Warner Bros. 

5) The Conjuring Dizisi

The Conjuring evreninde geçen yeni bir dizi hazırlandığı da duyuruldu. Peter Safran dizide yönetici yapımcı olarak görev alacak. 7 filme ulaşan serinin bazı filmlerini hazırlayan James Wan projeye katılmak üzere görüşmelerini sürdürüyor.

Serinin yeni filmi The Nun 2 ise 8 Eylül 2023'te vizyonda olacak.

6) Welcome to Derry

Stephen King'in IT (O) romanından uyarlanan Welcome to Derry dizisi Şubat 2023'te resmen duyurulmuştu. Dizinin 2024 içinde MAX'te olacağı açıklandı. IT ve IT Chapter Two'da karakteri canlandıran Bill Skarsgård dizide olmayacak.

7) Rick and Morty: The Anime

Mayıs 2022'de duyurulan anime Rick and Morty dizisinden de haber geldi. Dizi yıl bitmeden MAX'te ve Adult Swim'de yayınlanacak.


HBO Max

8) True Detective: Night Country

Jodie Foster ve Kali Reis'in başrolünde yer aldığı, Mayıs 2022'de duyurulan True Detective'in 4. sezonundan ilk tanıtım videosu da geldi. Dizi, bu yıl içinde HBO'da ve MAX'te olacak.

9) The Sympathizer

Robert Downey Jr. ve Sandra Oh'un da kadrosunda bulunduğu HBO dizisi The Sympathizer'ın tanıtımı da yayınlandı. 2024'te başlayacak mini diziyi Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Park Chan-wook (The Handmaiden, The Little Drummer Girl) hazırladı. Viet Thanh Nguyen‘ın 2015'te yayımlanan Pulitzer ödüllü romanından uyarlanarak hazırlandı. Yapımını A24 ve Rhombus Media üstlendi.


10) The Regime

Kate Winslet'in başrolünde yer aldığı The Regime'in tanıtımı da yayınlandı. Proje ismi The Palace olan dizi 2024'te başlayacak. Mini dizi, dağılmaya yüz tutan otoriter bir rejimin sürdüğü bir sarayın duvarları içinde geçen bir yılda olup bitenleri konu alacak.


11) Gremlins: Secrets of the Mogwai

1984 yapımı filmin animasyon dizi uyarlaması olarak ekrana gelecek Gremlins: Secrets of the Mogwai ise MAX'in açıldığı gün, yani 23 Mayıs'ta başlayacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER