Robert Downey Jr., HBO'nun The Sympathizer dizisinin kadrosunda

Robert Downey Jr., HBO'nun The Sympathizer dizisinin kadrosunda
Iron Man karakterini Avengers: Endgame filmiyle arkasında bırakan Robert Downey Jr. yeni bir HBO dizisiyle televizyona gelmeye hazırlanıyor. Oyuncunun The Sympathizer dizisinin kadrosuna katıldığı açıklandı.

Yeni diziyi Güney Kore sinemasının önemli isimlerinden Park Chan-wook (The Handmaiden, The Little Drummer Girl) hazırlayacak. Viet Thanh Nguyen‘ın 2015'te yayımlanan Pulitzer ödüllü romanından uyarlanarak hazırlanacak. Yapımını A24 ve Rhombus Media üstlendi.
 
1970’li yıllarda geçen hikaye Güney Vietnam ordusuna sızan bir Kuzey Vietnam casusunu konu alıyor. Bahsi geçen casus ABD'ye sürüldüğünde orada bulunan bir Güney Vietnam topluluğuna katılıyor ve Vietnam Savaşı’na odaklanan bir filmin yapımında danışman olarak yer alıyor. Nihayetinde ise komünistlerle savaşmak için Vietnam’a dönüyor.

Diziye dahil olan ve HBO'nun Perry Mason dizisinde yapımcı olarak bulunan Downey Jr., farklı rollere bürünecek ve hikâyenin kötü karakterlerine hayat verecek. Bunların arasında kariyer basamaklarını hızla tırmanan bir kongre üyesi, bir CIA ajanı ve bir Hollywood yönetmeni de yer alıyor. Diğer başrol için oyuncu arayışı ise devam ediyor. 

 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER