Dönme Dolap: Bu lunapark çok çeşitli

Dönme Dolap: Bu lunapark çok çeşitli
Hem güleyim hem ağlayayım hem de gizemi olsun diyorsanız 
Gece, ışıklar, eğlence, müzik...
Veeee neşe içinde adamın evine geliş...
Atılan kahkaha, çakırkeyif oluş, mutlu iki kişi...
 
İşte tam da orada ortaya çıkıyor olaylar. Adam evli, eşi ve çocuğu tatilde. Ve gittiği bir barda sohbet ettiği kadınla eve dönüyor. Aaaaa sadakat nerede? Eşinin ruhu mu duymaz? Bi' dk adam 50'li yaşlarında ve kadın 20'li yaşlarda mı? Haaa taşlar yerine oturuyor. O da ne? Kadının kimliği belirsiz mi? Adam fazla mı içti acaba? Kafası mı karıştı nedensizce?
 
Duru Tiyatro'nun yeni oyunu Dönme Dolap'a hoş geldiniz. Eric Assous'un yazdığı oyunu Emre Kınay yönetiyor. Hakan Bilgin ve Sedef Şahin ise oyunculuklarıyla can veriyorlar Pierre ve Juliette karakterlerine. Evet, Juliette'nin sıcak ve tavırlarına karşı koyamıyor Pierre ve evine davet ediyor. Yalnız evin içerisinde sohbet öyle yerlere geliyor ki Juliette'nin neyin peşinde olduğunu konusunda Pierre'nin kafası karman çorman oluyor.
 
Juliette her hikaye anlattığında başkası oluyor? Gazeteci Juliette mi? Eşinin arkadaşı Juliette mi? Belki de oğlunun okulundaki öğretmen? Pierre, Juliette'nin bunlardan hangisi olduğunu çözmeye çalışırken geçen zamanın uzunluğunu kavrayabiliyor mu? Geçen süre ne kadar? Bi' kaçamak nelere mal olabilir?
 
Ahhhh erkekler...
 
Çapkınlık yapmak, yaparken yakalanmak ya da yaralanmak. İşte oyunda hikayeyi izlerken sorgulayacağınız durumlar asla bitmiyor. Kadın & erkek ilişkileri, aşk, sadakat, aile kavramı, sorgulamalar, yüzleşmeler, itiraflar, itirazlar ve daha neler neler. Hepsini aynı anda yakalamak pek de kolay değil. Dönme Dolap tam da ismi gibi hikayeyi ilerletirken başınızı döndürüyor. Sizi öyle bir yerden alıp öyle bir yere fırlatıyor ki kemerlerinizi sıkı sıkı bağlayıp kendinizi ritme bırakmanızı tavsiye edebiliyorum sadece.

Oyuncular mı? Üffff kalbim güm güm atıyor yazarken bu satırları. Hakan Bilgin'in mimikleri öylesine derin ki her cümleyi pat pat vura vura haykırıyor. Oyuncunun sahne profesyonelliğinin canlı kanlı kanıtı kendisi. Nazar boncuklarıyla saralım etrafını ve bir kez daha tebrik edeyim kendisini. Sedef Şahin o geçişleri başarıyla haykırdığın için teşekkürler. Çok ama çok hissiyatlı ve güzel performans için emeğinize sağlık.
 
Güzel oyun izlemek isteyenler hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye edin Dönme Dolap oyununu. Drama, aksiyon, komedi, gizem hepsi burada. Kısacası bu lunapark çok çeşitli...
 
Sevgiler... 


Künye Bilgileri

Yazan : Erıc Assous
Çeviren : Gencay Gürün
Yönetmen : Emre Kınay
Yön. Yrd. : Erkan Kalkan
Oyuncular : Sedef Şahin & Hakan Bilgin
Dekor : Hakan Bilgin
Işık : Erkan Kalkan
Afiş Tasarım : Ahmet Erdoğan
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER