Bir Küçük Ağa final meselesi..

Bir Küçük Ağa final meselesi..
Bu mutlu tablodan ne kaldı elimizde?
Bir komedi dizisi olarak sahalara çıkan Küçük Ağa, tam 50 bölüm sonra listede çokça kan kaybettiği için ekran yolculuğuna veda etti. Öncelikle bütün ekibe teşekkürler ve tez zamanda ferah feza yeni hikayeler dilerim. Erler Film bu sezon başka denemeler de yaptı ama henüz o Yeşilçam kaynaklı zekanın yeni bir başarısını göremedik. Cennet Mahallesi uygulaması da, Aşk-Töre-Yöre üçlemesi de panele dayanamadı. Şahsen Küçük Ağa'nın gidişatındaki hikayesel değişine baktıkça da "Acaba Türker İnanoğlu masadan elini eteğini çekmeye mi başladı?" diye düşünmüyor değilim. Çünkü Küçük Ağa hikâyesindeki virajlar alışık olduğumuz zekayı taşımıyordu.

Bir komedi hatta romantik komedi tadında başlayarak Panel'in her türlüsüne karşı "acı ilaç" olarak ekrana çıkan ve şen şakrak, "basit" hikayesiyle izlenme listelerindeki rakiplerini de ezip geçen Küçük Ağa'nın, hikâyesindeki dram dozu yükseldikçe seyirci kaybedeceği gerçeğini Türker İnanoğlu'nun görmemesi müm-kün değildi. Ama dram yükseldikçe yükseldi. Seyirci mızırdandıkça mızırdandı...  Sonunda hikaye eski yerine dönmeye çabaladığında da zaten iş işten geçmiş, rakipler çokça güçlenmişti. Küçük Ağa'nın finali de çıkış noktasını inkar edecek kadar sert bir noktaya dayadı hikayesini. Trafik kazasından sağ çıkan iki çocuk kadrajda ağlayarak donup üzerine role caption akmaya başlayınca izleyici tepkilerinden bağımsız ilerleyen sektör, koridorlarda "Ahan da Ömercik geliyor!" fısıltılarını ayyuka çıkarmaya başlamıştı. Başka kanala geçecekler dedikoduları da cabası..

Dedikoduları kenara koyarsak (işimiz dedikodu değil) ve Panelin hali perişanına bakarsanız 2015 yılında geçecek bir Ömercik uygulamasının tutmaması işten değil. Sosyo- kültürel açıdan da, ekonomik açıdan da, insani açıdan da Ömercik'in 60'lı yıllarda yaslandığı temasal yerden santim ileride değiliz. Adı Ömercik olur, Ahmetcik olur, onu zaman gösterir ama anlaşılan o ki Emir Berke Zincidi, Erler Film bünyesinden askere uğurlanacak, düğünü yapılacak ve emekli olacak. O kısım netleşti. Finale gelince Türker İnanoğlu kolay kolay karakter öldürmez eğer amacı bir ders vermek değil ise.. Bu hikayede Mehmet Can ve minnak kızçenin hem öksüz hem yetim kalması yeni bir projenin net habercisi.. Şimdi bekleyip yeni projenin kulis tıkırtılarını dinleyeceğiz.

Bütün ekibe bir kez daha teşekkürler, Emir Berke, çok özletmeden gel!BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER