Ross Marquand: Rick'in yerinde olsam Aaron'a güvenmezdim!

Ross Marquand: Rick'in yerinde olsam Aaron'a güvenmezdim!
The Walking Dead, serinin beşinci sezon 11. bölümünde muhatap olduğumuz Aaron rolünü oynayan Ross Marquand dizideki rolü ve grubun ona güvenip güvenmemesi konularında AMC'nin resmi sitesinde soruları cevapladı. Biz de size aktaralım istedik. Buyrun!S: Ortaya çıkmanız hayranlar arasında büyük tartışma yarattı, tartışmaların odağı olmak nasıl bir şey?
Tartışmaları izliyorum, muhteşem. Tartışmaların alevlendiği nokta Aaron’a güvenip güvenmemek. Çizgi romanı da takip etse bambaşka ve diziyi de izlese olacaklar çok harika ve çok tuhaf. Başından beri dizinin takipçisiyim 4. Sezona kadar takip edip, 2 hafta önce Aaron rolü için seçilmem ise muhteşem bir olay.

S: Diziyi izlemek ile kamera karşısında olmak arasındaki en büyük fark ne?
Dürüst olmam gerekirse çıldırıyordum. Bu benim en sevdiğim dizilerden birisi ve rolün hakkını vermem gerekiyordu. Dizide oynayan arkadaşlarıma da mesleki olarak saygım çok, hikayeyi ilerletecek ve gözle görülür bir katkı yapacak şekilde çaba gösteriyorum.

S: Setteki ilk günün nasıldı? Diğerleri sana tavsiyelerde bulundu mu?
Andrew Lincoln bana sarıldı ve gruba kabul etti. Ortama uyum sağlamam konusunda da çok yardımı oldu. (Gülüyor) Josh McDermitt ve Michael Cudlitz’de “Bu kadar kar kıyametin içine hayallerle gelmenin ne demek olduğunu biliyoruz” dediler her şey inanılmazdı. Bana o kadar iyi davrandılar ki daha iyisini hayal edemezdim.

S: Dizide oynayacağın halka açıklanana kadar ne kadar süre saklı tuttun?
Birkaç ay kadar  ve bu sakladığım en büyük sırdı..

S: En çok kimden saklarken zorlandın? Duydukları zaman ne yaptılar?
Annem ve babamdan saklarken zorlandım. Özellikle Noel zamanı tüm aile bana neler yaptığımı sorarken. Bu kadar şahane bir haber varken tek kelime bile anlatamamak gerçek bir nefis terbiyesi ve disiplin dersiydi. İftiharla geçtiğimi söylemeliyim.

Çizgi roman'da tasvir edilen Aaron

O ilk güne kadar karakterin hakkında neler biliyordun? Çizgi romanı ya da senaryoyu okudun mu karaktere girebilmek için?
Scott Gimple ile konuştum ve onun karakterden neler beklediğini ne görmek istediğini öğrendim. Hem seyriciyi mutlu etmek hem de karaktere kendimden bir şeyler katmak istedim çünkü bence bir karakteri canlandırmanın en iyi yolu budur. Scott bana "çizgi romanı okumaktan çekinme ama kendini çok da kaptırma" dedi.Bu verilebilecek en iyi tüyoydu.
 
S: Şu ana kadar Aaron’un seni en çok şaşırtan tarafı nedir? Mesela oldukça iyi giyinen birisi.
(Gülerek)] Herkes ne kadar temiz/titiz birisi olduğunu fark ediyor. Bir moda kataloğundan fırlamış gibi. Saf, naif , izci çocuk tipi var. İnsanlar ona güvenip güvenmemeye kendileri karar verecekler. Bence doğru olanı yapmaya çalışıyor.

S: Sen Rick olsaydın Aaron’a güvenir miydin?
Bu güne kadar yediğim kazıklardan sonra bu zor olurdu kabul ediyorum. Görünüşe göre ilk başta ne kadar iyi görünüyorsa insan o kadar inanılması güvenilmesi zor oluyor. Bu nedenle güvenmezdim sanırım.

S: TV ekranlarında gay çiftlerin öpüşmesi çok nadir görülüyor. Senaryoyu okuduğunda Eric ve Aaron’un öpüşmesi seni şaşırttı mı?
Kesinlikle hayır. Robert Kirkman çizgi romanda bu tür konulara yer veriyor korkmadan ve bu bence harika bir şey, çünkü bu da diğer öpüşmeler kadar doğal bir olay. Aslında bu ihtiraslı bir öpüşme ama ilişkiye dair bir tarafı olmasını istedik. Bu birbirini çok seven iki insanın bir süre ayrı kaldıktan sonra hasretle öpüşmesi. İnsanların da bunu böyle algılayacağını umuyorum. Bu konuda çok büyük sorumluluk hissettik ve saygı çerçevesini aşmamaya özen gösterdik.
 
S: Şu anda Yale Repetruar Tiyatrosu’nda Danai Gurira’nın yazdığı Familiar (Hizmetli) isimli oyunun baş rolünü oynuyorsun. Biraz bundan bahsetsene.
Danai’nin beyni insana dair mükemmel oyunlar yazıyor ve bir yazar olarak onunla çalışmak gerçek bir heyecan kaynağı. Konuları ele alıp oyuncunun perspektifinden yazmasını izlemek çok ilginç.

S: Başka bir AMC dizisi olan Mad Men’de Paul Newman’ı canlandırdın. Eğer yaşayan ya da ölü başka bir yıldızı canlandıracak olsan bu kim olurdu?
Bu Matthew McConaughey olurdu. O mükemmel bir şovmen ve taklidini yapmaktan çok hoşlandığım birisi.
 

Kaynak: AMC
Çeviri: Volkodav
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER