The Walking Dead: Artılar ve eksiler

The Walking Dead: Artılar ve eksiler
Zaman zaman kısa süreli de olsa neden izlediğimi bana sorgulatan ama bir türlü de bırakamadığım The Walking Dead'te bir kez daha yeni bir maratona başlayıvermiş olduk.

Dürüst olmam gerekirse sezonun ilk yarısından memnun kaldığımı pek iddia edecek durumda değilim. Sezon başlamadan önce yükseltilen "Negan kimi öldürdü?" beklentilerini çok güzel karşıladılar. Hatta birçok insanın da psikolojisini yerle bir ettiler; haklarını yemek olmaz şimdi. Ancak ardından grubun dağılmışlığının da katkısıyla izleyicinin önüne gelenler çoğu kişide beklenen etkiyi yaratamadı.

Kendilerinin de bu durumun farkında olduğunu bildiğimden ve daha fazlasını yapamayacaklarını düşündüğümden ikinci yarıya karşı daha iyimserim. The Walking Dead'in yeni bölümü için ön izleme fırsatı bulduğumda ekranın karşısına da bu düşünceyle oturdum açıkçası. İlk bölüm itibarıyla da istediğimi aldığımı söyleyebilirim. Dizi zaten özellikle açılış ve kapanış bölümlerini daha iyi yapmasıyla da biliniyor.

Ama şunu da aradan çıkaralım: Ağzımız açık kalıyor mu? Pek de sayılmaz. Kan gövdeyi götürüyor mu? Kan gördüysek bile benim aklımda kalmamış. Böyle de bir durum var. Daha çok huzursuzluk içinde huzur bulunan bir bölüm var önümüzde. Zombilerin bölümdeki varlığının tatmin ettiği ise söylenebilir. Benim de The Walking Dead'ten her bölümde ortalığı talan etmesi gibi bir beklentim olmadığı için anlaştık işte.

Hatırlarsınız, yarım sezon boyu aldıkları darbeden sonraki toparlanmalarını izlediğimiz grup, nihayet harekete geçip savaşmaya karar vermişti. Bunun yolu da Hilltop, Kingdom ve Alexandria'yı birleştirerek ortak bir güç olmaktan geçiyor.

Tek başına direnebilecek güçte olsalar baştan bu duruma düşmezlerdi, zaten Rick ve grubunun başına gelenler de   bunun ispatıydı.. Ancak bu iş bu kadar kolay mı? Dizi izliyoruz efenim burada, lütfen yani. Hatta iddialı konuşmak istemem ama Negan'ı bu sezonun sonunda halen öldürememiş olurlarsa şaşırmayacağım. (Not: Çizgi romandan uzak duruyorum.) Fakat kimin öldüreceğini merak ettiğimi saklayamam, o da başka detay.

Kolay olmayan sadece savaş kazanmak değil üstelik, 'birlik' olmaktan da geçiyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER