Willem Dafoe Vincent van Gogh rolü hakkında konuştu

Willem Dafoe Vincent van Gogh rolü hakkında konuştu
3 Oscar adaylı aktör Willem Dafoe ünlü ressam Vincent van Gogh’u canlandırdığı At Eternity’s Gate filmindeki rolü hakkında konuştu.

Yönetmenliğini Julian Schnabel, senaristliğini ise Jean-Claude Carrière ve Louise Kugelberg’in üstlendiği van Gogh  biyografisi At Eternity’s Gate filmi, ünlü ressamın Arles ve Auvers-sur-Oise’deki günlerini mercek altına alıyor. Amerika’da bu hafta vizyona girecek olan, ülkemizde ise şimdilik malesef vizyon takviminde yer almayan filmde Willem Dafoe’ya Rupert Friend, Oscar Isaac, Mads Mikkelsen, Vincent Perez gibi isimler eşlik ediyor.

Collider’ın Willem Dafoe ile yaptığı röportajdan küçük notlar:

- Filmin yönetmeni Julian Schnabel aynı zamanda da bir ressam, dolayısıyla resimlerin oluşum aşamalarını da perdeye yansıtmak istiyor. Bu sahneleri çekebilmek için de Dafoe’nun resim dersleri alması gerekmiş.
- Filmde ressam kullanılmamış, resimlerin hepsini Dafoe kendisi çizmiş.
- Dafoe’ya resim çizmeyi öğreten filmin yönetmeni Julian Schnabel olmuş.
- Dafoe’nun  aldığı resim dersleri van Gogh’u anlaması ve rolü benimsemesinde önemli rol oynamış. Dafoe, ressamın neden “resim çizerken düşünmeyi bırakıyorum,” ve “resim yapmak bir meditasyon” gibi sözler söylediğini resmederek, tecrübe ederek anladığını söylüyor.
- Dafoe rolüne hazırlanırken birçok araştırma yapmış, birçok biyografi okumuş ve Vincent van Gogh’un rahip babasından ne kadar etkilendiğini görmüş. Filmde de babasının etkisine olabildiğince yer vermeye çalışılmış.
- Van Gogh bu döneminde 75 gün içinde 75-80 kadar resim çizmiş.

*Collider'da yer alan röportajın aslına buradan ulaşabilirsiniz.

 Venedik Film Festivali’nden En İyi Aktör dahil olmak üzere iki ödül alan ve En İyi Film adaylığı bulunan At Eternity’s Life’ı izlemek isteyenlerin malesef digital platformlarda yayınlanmasını beklemesi gerekecek.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER