İzlemek için neden aradığımız programlardan: 4 Kadın Zamanı

İzlemek için neden aradığımız programlardan: 4 Kadın Zamanı
Kanal D’nin yeni gündüz kuşağı programı 4 Kadın Zamanı’nın başlangıcı tam da yıllık iznimin bir bölümünü kullandığım haftaya denk geldi ve balkona nazır yatıp karpuz yiyerek sabah programı izlemek tatil anlayışımın temelidir, bu sebepten hafta boyu programı izledim. Her ne kadar henüz ilk haftaları olsa ve programın oturması için bir miktar zaman gerekiyor olabilecekse de programla ilgili dev bir hayal kırıklığını kahvemin hemen yanına bırakmak istiyorum.

4 Kadın Zamanı ekibi Seda Akgül, Hande Ataizi, Derya Tuna ve Eylül Öztürk’ten oluşuyor. Normal şartlarda bu kadınların her birinin hemen her konu hakkında söyleyecek sözü olduğuna ve ilgimizi çekmeyi başarabileceklerine eminim, programdan önce emindim en azından. Neden olduğunu anlatmak isterim hemen. Hande Ataizi ve Seda Akgül’ün yığınla canlı yayın tecrübeleri var, Derya Tuna’nın da onlarla yarışacak derecede olmasa da bir program sunmuşluğu var, ekranlara da hiç uzak bir isim değil. Üstüne Hande Ataizi’nin stüdyo konuklu gündüz kuşağı tecrübesi, Seda Akgül’ün Kısmetse Olur gibi bir programı haftalarca aklını yitirmeden sunabilmiş olması kendisini takdir edebileceğimiz konular. Aralarında bir tek Eylül Öztürk bir ekran figürü değil ama o da günümüz dünyasında tüm canlı yayınların toplamı kadar fark yaratabilecek bir sosyal medya avantajına sahip, 1,5 milyon takipçili Instagram hesabından gece gündüz izleyebiliriz kendisini.  Böyle düşününce sanki bir araya gelmelerinden de en azından sıkıcı olmayacak bir program çıkar diye düşünebiliriz ama yok, bir milyon yıllık konular ve ezberlenmiş cümleler havada uçarken insan ‘Saat kaç, Gelinim Mutfakta başlamıyor mu daha?’ diye bezmekten kendini alamıyor.

Her şey o kadar ezbere ki, sunucular daha birbirlerini tanımaya bile vakit ayırmamışlar gibi görünüyor. ‘Bu sosyal medya çok olmadı mı artık?’ sohbeti açıyorlar mesela zira dünyanın en garantili ve kimseyi birbirine düşürmeyecek konusudur ama masadakilerden bir tanesi tüm şöhretini sosyal medyadan kazanmış bir "fenomen", o masada bulunma sebebi de fenomen olması. ‘En romantik anını insan selfie ile bozar mı?’ diyorlar mesela ama Eylül Öztürk’ün eşi ile onlarca selfiesi ve romantik pozu var, bir yerde kadının işi bu, yanımızda oturan sunucu arkadaşımızın işini mi bilsek önce?

İlk programda Hande Ataizi’nin Eylül Öztürk’e ‘Sen iki canlısın, biraz daha ye’ gibi bir cümle kurduğunu duyan onlarca insan Eylül Hanım’ın Instagram hesabına ‘Ooo Eylül Abla hayırlı olsun’ yazmışken misal, ertesi gün gelip ‘Ay biz bir paylaşımda bulunalım konusu açılmışken, Eylül hamile’ demesek mi mesela? Zamanın hızına ve samimiyet anlayışına ayak uyduramayacaksak en azından uydurabilecekmiş gibi yapmasak mı?

Her sabah programında onlarca defa konuşulmuş konuları döndürüp döndürüp anlatmak yerine bir miktar magazin yorumlama, iki dedikodu serpiştirseler ortaya daha izlenebilir hale gelecek program ama ekip böyle çeşitli olunca bu da pek mümkün olmuyor sanırım.


Ben sizi sevdim şahsen 

Bu arada Seda Akgül’ün 4 Kadın Zamanı’na gelmek için ayrıldığı TV8’de yayınlanan Gel Konuşalım yoluna Hakan Ural, Nur Tuğba Algül ve Esra Eron ile devam ediyor ve ne yalan söyleyeyim programa bir akıcılık, bir rahatlık gelmiş. Seda Akgül’ün zaman zaman politik doğruculuk sınırlarını çok zorladığı (nazik bir tarif yapmaya çalıştım) anlar yerine Hakan Ural’ın sohbetine eşlik eden Nur Tuğba Algül ve Esra Eron ortamı çok daha izlenebilir yapmış bence. Seda Hanım ise yeni programında da bu tarzını sürdürecek gibi görünüyor. Düğünde kargaşadan kocasını pek göremediğini söyleyen Eylül Öztürk’e ‘Nedimen var mıydı, kocan belki onun yanındaydı oraya baksaydın’ diyebiliyor mesela, ne gerek var? Komik desen değil, dobralık desen alakası yok, karşısında oturan hamile bir kadına bu şakayı neden yapar bir insan?

4 Kadın Zamanı’na yayın hayatında başarılar ve bol reytingler diliyorum. Umarım 4 kadının her biri de daha doğal olabilirler ve hem kendileri, hem izleyenler ortamdan daha çok zevk alabilirler. İyi seyirler dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER