Aşırı özlediklerimizde bu hafta: Zülfikar

Aşırı özlediklerimizde bu hafta: Zülfikar
Canım Zülfikar, canımın içi Zülfikar,

Seni son görüşümün üzerinden haftalar geçti. Sevdiğimiz kim varsa paramparça oluşuna şahit olduğumuz, sırtımızı yasladığımız kim varsa elimizden kayıp gidişini izlemek zorunda kaldığımız bir veda idi bizimkisi.. Senin Meltem, Ayşegül, Sema ve Sefer’le bir yerlerde iyi olma ihtimalin bu vedada dayanak bildiğim tek şey oldu.

Seni bilmem ama ben seni çok özledim. Öyle ‘Acaba şimdi ne yapıyor?’ deyip işime gücüme bakacak gibi değil, en sevdiğim şairi özler gibi özledim. Sen yokken tarifsiz kaldı cümle aşk acıları, âşık olmayı Sivasspor - Real Madrid maçına benzetmeni özledim. Sevgililer Günü’nden doğru kutup ayılarını kurtarmanı özledim. Araba çarpan bir köpeği veterinere yetiştiremedin diye akan gözyaşlarını, o kelli felli görüntünün altındaki naif adamı özledim. Seni görmedikçe dostluğa olan inancım azaldı, Sefer ve Taş Kafa’dan kendine aile yapmanı özledim. Bahri Baba’yı canından öte bilmeni, kan bağının bazen ne uyduruk olduğunu hatırlatmanı özledim. Küresel sermaye daha bir güçlendi sen yokken, küresel sermayeyi direnmeye çalışmanı özledim.

Mutlu olmak istesek âşık olmazdık ki’ demeni, buna gerçekten inanmanı özledim. Dünyada sana en benzemeyen kadını bulup onu her haliyle sevmeni çok özledim. Senin Meltem’e olan aşkına bakıp mutlu aşk olma ihtimaline inanmayı özledim. ‘Kalbimi kırmak istersen, merak etme o işi ben hallederim’ diyebilecek kadar naif bir adam olmanı, o işi gerçekten herkesten iyi halletmeni, kendi kalbimi çıtır çıtır kırarken yalnız olmadığımı bana hatırlatmanı özledim.

Üzüldüğüm tek bir şey var, o da ne kadar iyi bir baba olduğunu izleyememek. Kendi babandan görmediğin ne kadar sevgi varsa cümlesini o baldan tatlı üçüzlere verdiğine eminim. Ne olursa olsun dönebilecekleri bir evleri, onlara ne kadar kızarsa kızsın tüm dünyaya karşı arkalarında olduklarını bildikleri şahane bir babaları var üçüzlerin, ne mutlu onlara.

Üçüzlerin gözlerinden öperim, Meltem’e de çok sevgiler. En kısa sürede tekrar görüşmek üzere.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER