Acele barışsınlar istediklerimiz: Adem ve Sabriye

Acele barışsınlar istediklerimiz: Adem ve Sabriye
Survivor’da günler günleri kovaladı ve adaların birleşme vakti gelip çattı. Yarışmacılar için ilk andan itibaren büyük bir hedef olan, ağızlardan hiç düşmeyen ‘Birleşmeyi görmek istiyorum’ cümlesinin biricik gizli öznesi olan birleşme partisi Survivor’ın en önemli dönüm noktalarındandır. Yarışmacılar bir yandan kendilerini ete, makarnaya, tatlıya, havalı bardalardaki renkli içeceklere vururlarken bir yandan da aylar sonra şık şıkırdım giyinmiş olmanın onlara verdiği yetkiye dayanarak hırçınlıklarını bir tarafa bırakır, rakip takımla sosyalleşirler. Son yıllarda buna bir de ‘Söyle Söyleyebilirsen’ eklendi tabii. Partinin ilerleyen saatlerinde yarışmacıların sahneye çıkıp şarkı söylediği ve Acun diyarından bir takım daimi jüri üyelerinin de Dominik’e gitmek suretiyle mevzuya eşlik ettiği bu ses yarışması, yarışmacılara bambaşka bir gözle bakmamızı, onların parkurda görmeye alıştığımız hırçın ve öfkeli insanlar olmadığını hatırlatır bize çoğu zaman.

Bu seneki birleşme partisinde, Survivor sezonlarının hiçbirinde görmediğim kadar samimi ve tatlı bir dostlukları olan Sabriye ve Adem’in birlikte çok eğlenmelerini hayal etmiştim ki nazara geldiler resmen. Sabriye’nin Adem hindistancevizlerini paylaştırırken Pınar’dan orada durmasını istediği iddiaları, Sema’nın verdiği balıkları alması doğru muydu yanlış mıydı tartışmaları derken ikilinin araları çok açıldı. Adem’in ‘Aradaki mesafeyi korumak lazım, yakınlaşınca benim gibi zarar görüyorsun’ açıklaması Sabriye’ye ne kadar kırıldığının bir göstergesiydi elbette. Sabriye’nin ise alenen Adem’i sinirlendirmek için diğer ekibin verdiği balığı kabul etmesi onun da Adem’i ne kadar özlediğini gösteriyor bence. Bu kıskandırma taktiklerinin ortaokul kantininde kalmış olmasını umardım gerçi ama ikisi de bize haftalardır yansıdığı kadarıyla çocuk ruhlu insanlar.

Adem’le Sabriye’nin aralarının bozulmasında, İlhan-Sema-Serhat-Furkan dörtlüsü tarafından dışlandığı için onlara yakınlaşmak zorunda kalan Şahika ve Pınar’ın da rolü var tabii, bilerek ya da bilmeyerek bir takım nifak tohumları ekip durdular. Umarım Adem de Sabriye de birbirlerinin kıymetini bir an evvel anlar ve birleşme sonrası yeniden kurulacak dengelerde buna göre hareket ederler. Adem şampiyon olsun istediğimi de şimdiden belirtir, iyi seyirler dilerim. 
 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER