İçerde reyting listesinde yine lider, Kırlangıç Fırtınası ise umduğunu bulamadı!

İçerde reyting listesinde yine lider, Kırlangıç Fırtınası ise umduğunu bulamadı!
Gündüz kuşağında kanalların çoğu yayını haber odaklı programlarla açıyor. Fox Türkiye'de sabah kuşağını "İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat"sırtlanırken, Kanal D İrfan Değirmenci'nin ardından Emin Çapa ile kuşağa seyirci toplamaya çalışıyor. Atv, "Kahvaltı Haberleri" ile Star Tv ise sabah kuşağını Celal Pir'in sunduğu "Bugün" ile kuşakta var olmaya çalışıyor. Kanal D'nin, Emin Çapa atağı İrfan Değirmenci ile rekabet ettiği kuşakta biraz daha geri düşmesine sebep oldu. İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat halen bu kuşağın en çok seyirci toplayan programı olarak listeye giriyor. Haftanın ilk gününde İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat, Total'de1.29 reyting, 15.98 share; AB'de 0.99 reyting, 15.17 share ve 20+ABC1 kategorisinde 1.15 reyting, 15.85 share alarak rakiplerini geride bıraktı. Dün gece Ana Haber Kuşağı'nda Fatih Portakal yine yüksek oranlar alarak kanalı ilk 5'te tutmayı başardı.

Sabah Kuşağı'nı magazine teslim etmeye devam eden kanallar cephesinde pek bir değişiklik yok. Gittikçe magazinden uzaklaşan televizyon seyircisine ısrarla magazin ve polemik servis ederek kuşağa tutunmaya çalışan Star Tv'nin Duymayan Kalmasın'ı dün Total'de 0.60 reyting, 4.29 share; AB'de 0.77 reyting, 7.38 share; 20+ABC1'de ise 0.79 reyting, 6.02 share alarak ilk 100 listesine girdi. Kanal D'de yayınlanan Renkli Sayfalar ise kabuk değiştirip sunucu değiştirdi. Renkli Sayfalar sağlık ve benzeri konular katarak içerik zenginleştirme denemeleri yapsalar da başarıya ulaşamıyor. Program dün yine ilk 100 listesine giremedi.

Uzun zamandır Ay Yapım dizisi İçerde ile pazartesi akşamlarını kapatan ve Survivor'a da kafa tutan Show TV'nin reyting karnesi Mart ayının 2'nci haftasında da değişmedi. İçerde'nin hikayesi çabuk yorulacakmış gibi ipuçları vermeye başladı. Çok sık karakter girişi yapılması yazarların hikaye açılımı yapmak konusunda yorulduğuna delalettir. Dizi son haftalarda  Ekşi Sözlük okurlarının da olumsuz tepkilerini çekmeye başladı bile. Geçtiğimiz haftalarda Tuba Ünsal'ı konuk eder dizi dün yayınlanan bölümüne de "Kudret Sönmez Tek" karakteriyle Uğur Yücel'i dahil etti. Sezonun iki haneli reyting sonuçlarına erişen nadir işlerinden biri olan dizi dün gece yine her üç kategorinin de lideri oldu. Dizi 20+ABC1'de 12.48 reyting ve 26.82 share aldı. İçerde'nin Özet bölümü de listede yüksek performans gösteriyor. Din gece de özet yayını her kategoride ilk 5'e girdi.

Kanalların sezon ortası atakları başladı. Mart ayında hemen her kanal ekrana yeni bir dizi sürüyor. Fox Türkiye  "Kapadokya dokusu" taşıyan ikinci işini de dün gece yayına sürdü. Limon Yapım'ın önce başrol, sonra yönetmen değiştirdiği ve aldığı revizyonlar sebebiyle gecikerek bir türlü yayına çıkamayan  bol sorunlu dizisi Kırlangıç Fırtınası dün yayınlanan ilk bölümüyle listede umduğunu bulamadı. Dizi Total'de 2.96 reyting, 6.79 share alarak 16'ncı; AB'de 2.21 reyting, 5.21 share alarak 16'ıncı ve 20+ABC1'de 2.88 reyting, 6.63 share alarak 12'nci oldu. Tekrarıyla Total'de 71'inci olan diziye bakalım kanal ne kadar süre yayında tutacak?

Atv'nin 2 sezon boyunca toplam 74 haftadır yayında olan NTC Yapımı dizisi Kırgın Çiçekler, Şubat ayında hikaye atağına geçerek reytinglerini yükseltmeye başladı. Kırgın Çiçekler dün gece Total'de 8.41 reyting, 19. 29 share alarak ikinci oldu. Dizi 20+ABC1 kategorisinde 5.54 reyting, 12.16 share alarak kanalı ilk 5'te tutmayı başardı.

Survivor haftanın iki gecesinde zirveyi terk ediyor. O gecelerden biri de Pazartesi. Survivor, dün gece Total'de 17.95 share alarak üçüncü, AB ve 20+ABC1 kategorisindeyse ikinci oldu. 

BSK Yapım'ın TRT1 için hazırladığı Yeşilçam filmleri tadındaki naif aile dizisi Hangimiz Sevmedik ise kan kaybetmeye devam ediyor. 1-2 reyting bandına oturan dizi dün gece Total'de 2.04 reyting, 4.59 share alarak 25'inci oldu.

Star Tv'de 3 sezondur devam eden Endemol Shine yapımı Paramparça, 97'nci bölümde final yapıyor. Paramparça dün geceyi Total'de 3.62 reyting ve 8.06 share alarak 10'uncu oldu. Dizi 20+ABC1 kategorisinde 8.47 share alarak 7'nci oldu. Yurt Dışı satışında rekora yürüyen ve oldukça da kâr eden serinin reyting listesinde daha fazla düşmeden veda kararı alması ise her anlamda en doğru hareket oldu. Star Tv Paramparça'dan boşalan yere planlamalarda bir son dakika değişikliği olmazsa TİMS&B Yapım'a sipariş ettiği başrolünde Tolga Sarıtaş'ın yer aldığı, senaryosunu Ethem Özışık'ın kaleme aldığı özel kuvvetler temalı dizisi SÖZ'ü girmeyi planlıyor.


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER