Pazar günü reyting yarışının galibi Survivor, kârda olan Atv!

Pazar günü reyting yarışının galibi Survivor, kârda olan Atv!
Mart ayının ilk haftasını geride bıraktık. 2017'nin ikinci ayında televizyonların karnesine özet bir bakış atarsak, 7 ana kanal arasında Şubat ayını Atv'nin liderliğiyle kapattık. Kantar Medya verilerine göre Atv tüm günde her üç grupta da liderliği diğer kanallara kaptırmadı.  

Gelelim Pazar ekranına... Fox Türkiye'de 4'üncü sezonunu idrak eden Pastel Film yapımı drama O Hayat Benim'in artık yorulduğu aşikâr. Serinin bu sezon sonunda ekranla vedalaşması oldukça mantıklı görünüyor. Yüksek performanslar gösteren işlerin listede fazla erimeden, iyice tükenmeden ekranla vedalaşması gerekir. Dizi hikayesinin yorgunluğuna rağmen dün gece Total'de 3.89 reyting ve 9.69 share alarak kanalı ilk 5'e sokmayı başardı. Bu, Fox Türkiye ortalamasına bakınca "hiç yoktan iyi" denilecek bir durum.

Tv8'i haftada 6 gece listede tutan Survivor ise hafta sonu güçlü bir rakiple muhatap olmamasının avantajını kullanarak geceyi her üç kategoride de sağlam oranlar alarak lider kapadı. Pazar akşamı 19:15 civarında özetle başlayan program "Dokunulmazlık Oyunu" ile asıl yayına geçti. Survivor 2017'nin dün geceki reyting karnesi şöyle: Total'de  9.88 reyting, 24.64 share; AB'de 11.19 reyting, 28.24 share ve 20+ABC1 kategorisinde 10.92 reyting, 26.15 share aldı.

Bu sezon İçerde ile büyük sürpriz yaparak reyting rekorlarına imza atan ve Pazartesi gecesini daima lider kapatan Show Tv ise dün gece başrollerini Damla Sönmez ve Mert Fırat'ın paylaştığı, Limon Film yapımı Aşk ve Gurur'u yayına aldı. Aşk ve Gurur, Atv için hazırlanmış ancak ilk bölüm kanaldan onay alamayınca Show Tv'ye satılmıştı. Aşk ve Gurur dün gece Total'de 2.13 reyting ve 5. 05 share alarak 20'nci oldu. Dizinin AB ve 20+ABC1 performansları ise şöyle: AB 2.02 reyting, 5.08 share alarak 16'ıncı oldu. Reklam verenin dikkat ettiği kategori olarak bilinen 20+ABC1'de ise dizi 2.44 reyting, 5.84 share aldı. Haftaya oranlarını yükseltmezse dizinin ekran ömrü pek uzun sürmez. Belki Show Tv işi en az 13 bölüm ekranda tutabilecek reklam gücüne sahiptir, göreceğiz.

Star Tv'de yayınlanan Süreç Film dizisi Hayat Bazen Tatlıdır çok yüksek performans gösteremese ve fazla ilgi görmese de reyting listesinde 4 bandına tutunarak ekran ömrünü uzatıyor. Ancak dizinin genel performansına bakılırsa ikinci sezon için onay alması oldukça güç görünüyor. Yapımcı şirket oyuncu kadrosunu dağıtmak istemezse seri belki başka bir kanalda devam edebilir ancak günümüzün sert rekabet şartlarına bakarsak 4 bandında yaz tatiline giden bir diziye yeni sezonda ekranını açmak isteyen kanal bulmaları oldukça güç olacaktır. Hayat Bazen Tatlıdır dün gece Total'de 4.18 reyting, 9.83 share alarak ikinci oldu. 20+ABC1'de 2.68 reyting ve 6.16 share alarak 11'inci oldu.

TRT1'i 60 haftadır reyting listesinde tutan ve kanalın aydınlık yüzü olmayı başaran absürd aile komedisi Baba Candır da dün gece aldığı sonuçlarla sezon sonunda ekran yolculuğuna veda edeceğinin ipuçlarını gösterdi. TRT 1'in genel reyting ortalamasına bakılırsa Baba Candır'ın oldukça başarılı bir yapım olduğu da aşikâr. MF Yapım'ın yaz sezonunda yayınlanmak üzere TRT 1 için yeni bir proje baktığı da sektör kulislerinde konuşuluyor. Dizi dün gece yayınladığı bölümle Total'de ilk 10'a giremedi. AB'de ise 3.58 reyting, 8.50 share alarak Bodrum Masalı'nın ardından üçüncü oldu. Dizi 20+ABC1 kategorisinde de TRT1'i ilk 5'te tutmayı başardı.

Seviyor Sevmiyor, 28'inci haftasında final yaptıktan sonra Pazar akşamlarını PT1 ve PT2'de sinema filmi yayınlayarak geçiren Atv, dün gece de iki yabancı film yayınladı. Filmlerden ilki Idris Elba'nın başrolünde yer aldığı "Baskın Günü" diğeri ise Jackie Chan'in başrolünde olduğu Smokin oldu. Atv dün akşam peş peşe iki film yayınlayarak 20+ABC1'de kanalı 7'nci yaptı. Filmlerin maliyetleri ile satın almaktan vazgeçtiği Aşk ve Gurur'un bölüm maliyeti karşılaştırılırsa Atv kârda görünüyor.

İncelikli hikayesi, şahane bir oyuncu kadrosu olan ve mevcud panelin kör noktasına oynayarak adeta şovalyelik yapan Bodrum Masalı, son haftalarda kadrosuna yeni oyuncular katarak listede yükselmeyi deniyor. Ancak dizi tüm ataklarına rağmen ne yazık ki son 6 haftadır 3-4 reyting bandına takılıp kaldı. Bu durumda dizinin Eylül 2017'de ekrana dönmesi güç gibi görünüyor. Bodrum Masalı dün gece yayınlanan 26'ncı bölümüyle Total'de 3.66 reyting, 8.54 share, AB'de 3.98 reyting, 9.58 share ve 20+ABC1'de 4.58 reyting, 10.50 share alarak; ne uzadı, ne de kısaldı.


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ! 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER