Cumartesi akşamının lideri Survivor 2017 oldu

Cumartesi akşamının lideri Survivor 2017 oldu
Yunanistan'da reyting rekorları kıran format, Türk televizyonlarında eski performansını gösteremese de mevcut durumda haftanın 6 gecesinde ilk üç'e girerek sezonun en kârlı yapımı olmaya devam ediyor. Mart ayının ilk cumartesi gecesi de sonuç değişmedi, Survivor 2017 her üç kategorinin de lideri olarak geceyi kapattı.

Kanal D ekranında 6 hafta önce parlak bir giriş yaparak, Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer ve sağlam bir genç oyuncu kadrosuyla yayına çıkan gençlik draması Adı Efsane ise aldığı sonuçlarla ikinci sezon onayını çoktan garantiledi. Adı Efsane her hafta yükselttiği reyting performansıyla kanalını reyting listesinde ilk üç'e sokmayı başarıyor. Dizi dün gece yayınlanan bölümüyle Total'de 5.49 reyting, 13.32 share; AB'de 6.42 reyting, 16.97 share ve 20+ABC1 kategorisinde 5.82 reyting ve 14.56 share aldı. Kategoriler arasında aldığı dengeli sonuçlar reklamveren üzerinde de olumlu bir izlenim yaratıyor.

Bir süredir Total seyircisinin nabzını tutma konusunda NTC Medya ile yarış halinde olan, kadrosunda Özge Özberk, Kutsi, Yeşim Ceren Bozoğlu, Devin Özgür Çınar gibi güçlü isimleri barındıran Pastel Film'in draması Kalbimdeki Deniz listedeki liderliğini bu hafta da sürdürdü. Ocak ayında reyting listesinde 8 bandına kadar yükselen dizi seyircisinin bir kısmını Survivor ve Adı Efsane'ye kaptırmış gibi görünüyor. Kalbimdeki Deniz, dün gece Total'de 6.33 reyting ve 15.57 share alarak ikinci oldu ve Fox Türkiye'nin yüzünü güldüren tek yapım olmayı sürdürdü.

Star TV'nin dört hafta önce Cumartesi gününde gördüğü total boşluktan pay alma umuduyla yayına sürdüğü Arslan Film'in ilk projesi olan uyarlama dizi İçimdeki Fırtına ise kan kaybetmeye devam ediyor. Listede 2-3 reyting bandını aşamayan dizinin ekran ömrü oldukça kısa olacağa benziyor. Merve Boluğur, Gizem Karaca, Yusuf Çim, Burak Yamantürk'ün yanı sıra Servet Pandur, Mehmet Özgür ve Tarık Pabuççuoğlu gibi deneyimli isimleri de bünyesinde barındıran dizi için tehlike çanları çalmaya başladı. Dizinin yayından kalkması kanalın yayına hazırladığı yeni dizilerin prodüksiyon hızına bağlı. Rekabetin hayli sert olduğu bir sezonda Star Tv'nin Cumartesi günü PT 1'i ortalama 2 reyting ve 4 share ile kapatmaya uzun süre razı olması pek mantıklı görünmüyor.

Star Tv'nin geçen hafta PT2'de yayına soktuğu Bir Hülya Avşar Sohbeti ise dün gece Esra Dermancıoğlu'nu konuk ederek Total'de 0.92 reyting, 2.64 share; AB'de 0.84 reyting, 2. 52 share ve 20+ ABC1 kategorisinde 1.01 reyting, 2.78 share alarak kanalı ilk 100'de tutmayı başardı. Zaten düşük maliyetli bir program olduğu ve çok yüksek reyting beklentileri olmadığı için Hülya Avşar Ramazan'a kadar yayında kalmayı başaracaktır. Ancak konuk seçimlerinde daha dikkatli davranması da şart. genç izleyicinin merak ettiği oyuncuların Hülya Avşar karşısındaki heyecanını izlemek çok daha keyifli olmaz mı sizce de?


Reyting listesinin tamamı için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER