5 yapım 5 karakter: Alican Yücesoy

5 yapım 5 karakter: Alican Yücesoy
Çevresine ve kendisine duyarlılığıyla olduğu kadar dış görünüşü ile de dikkat çeken bir adam, Alican Yücesoy. 2003 yılından bu yana ekranlarda ve sahnelerde olmaya devam ediyor. Üstüne üstlük tiyatro sahneleriyle bağı sadece performans sergilemekle sınırlı değil bir süredir.

Henüz 18 yaşındayken, Haliç Üniversitesi Konservatuar bölümünü kazandığı senede Bakırköy Belediye Tiyatrosu’ndaki (BBT) ‘Kuzguncuklu Fazilet’ oyununda yer almış. Şimdilerde ise aynı tiyatroda Türkiye’nin en genç genel sanat yönetmenliğini yapıyor. Üstelik yıllardır atama usulü ile devam eden yönetim işlerinin seçimle görev alan ilk ismi.

Herkesin çocukken hayalini kurduğu bir meslek vardır. Alican Yücesoy’un hayali ise bir pilot olmakmış. Zamanla bu bir miktar adrenalin içeren meslek hayalinin yerini dalış sporları ve doğaya dönüklüğü doldurmuş. İzlediği bir tiyatro oyunu ile oyunculuğun sınırsız özgürlüğünü kendine isteyenlerden. Yer aldığı yapımlarda birçok farklı rolde izlediğimiz oyuncu bir projede yer alması için aradığı özelliklerden birinin karakterlerindeki çeşitlilikmiş.

Hadi gelin hep birlikte Alican Yücesoy’un yer aldığı 5 farklı yapıma birlikte göz atalım ^^

Yazı devam ediyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER