Haftalık reyting analizi: The Flash, Arrow ve diğerleri

Haftalık reyting analizi: The Flash, Arrow ve diğerleri
Bu hafta pazar günü Madam Secretary ve Elementary yeni sezona geçen seneden daha düşük izlenme oranlarıyla merhaba dedi. İlkinin bir sezon daha göreceğini garanti edebilirim fakat ikincisinin bu sezon veda etmesi hayli olası.

Pazartesi günü biricik Agent Carter’ım Hayley Atwell’in yeni dizisi Conviction’ı izlediğimde Atwell çok kötü bir dizide oynasa bile en az 13 bölüm izleyeceğimi, ama zaten Conviction’ın o kadar da kötü olmadığını yazmıştım. Keşke once reytinglerine bir baksaymışım da rezil olmasaymışım. Dizi o kadar kötü bir açılış yaptı ki, 13 bölümü görmesinin tek sebebi ABC’nin yerine koyacak bir dizisi olmaması olur. Atwell’in bir sonraki projesini çok dikkatli seçmesi gerekiyor, kariyerinde bir TV başarısızlığına daha yer yok korkarım ki. Zamanda yolculuk hikayelerinden zerre hoşlanmam. O yüzden Timeless’a da ancak yarısına kadar katlanabildim. Ancak iyi bir başlangıç yaptığını söylemek lazım. Gerçi The Voice arkasından prömiyer yapınca insan birkaç tık daha üstünü beklemiyor değil. Gidişatı yakından takip edeceğiz. Scorpion da yeni sezonuna gayet iyi başladı, not düşeyim.

Salı günü başkanlık seçimi münazaraları kanalların yayın akışlarını ele geçirmişken The CW’nun göz bebeği The Flash yeni sezonuna başladı. Geçtiğimiz sezonun kötü olduğu konusunda birçok eleştirmen ve seyirciyle aynı fikirdeyim. Hatta diziyi bıraktım. Reytingler de bir tık düşerek genel olarak bir seyirci terk edişine işaret ediyor. Yine de The CW’nun bu rakamları görünce ofiste çığlık çığlığa dans ettiklerine kalıbımı basabilirim, endişeye mahal yok. İzlemesem de başarılı olmasını çok istediğim bir dizi. Umarım yeni hikayesiyle parallel evrenlerde dolaşmayı bırakıp daha derli toplu bir yol izler. Jane the Virgin ve Crazy Ex-Girlfriend yolundan giden yeni dizi No Tomorrow ortalama bir başlangıç yapmış. Artık anladık ki kanalın en çok izlenen dizisinin ardından yayınlanmak The CW için bir kurtarıcı olmuyor. Yine de dizi fena değil, çok düşmezse tıpkı az önce bahsettiğim diğer iki dizi gibi yoluna devam edecektir.

Çarşamba günü prömiyer yapan Arrow ve Frequency beklenenden düşük oranlar aldı. Arrow artık nispeten yaşlı bir dizi olarak bu seviyelerde kalsa bile devam edecektir. Ancak Frequency’nin yeni bir dizi olarak çok da fazla düşmemesi gerekiyor. Zira The CW daha az izlenen ancak çok iyi eleştiriler ve hatta ödüller alan kadın dramedilerini ellemeyip yeni dizilerine yer açmak için Frequency’e kıyacaktır. Designated Survivor da henüz kendi reytingini oturtabilmiş değil, düşmeye devam ediyor. Daha fazla düşmeden bu seviyelerde sabitlemesini diliyorum zira iyi bir dizi. Code Black’te ise ilginç bir durum var. CBS dizileri demoları düşük olsa bile yaşı büyük seyirciler sayesinde en azından seyirci sayısı açısından yükseklerde seyreder. Ancak söz konusu bu seyirciler de diziye pek pas vermiyor, ilginç. Biraz fazla sert gelebileceğine katılıyorum ama bu kadronun seyirci çekememesi yine de beni şaşırtıyor doğrusu.

Superstore ve The Good Place geceyi Grey’s Anatomy’nin gerisinde 2. kapattılar ve geçen haftaya göre yükseldiler. Bu mükemmel bir sonuç! NBC çok mutlu olsa gerek. Notorious veda etmek için gün sayarken How to Get Away with Murder toparlanma emareleri göstermeye başladı diyebiliriz.

Gelecek hafta görüşmek dileğiyle, bol dizili günler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER