Caner döner de, Tülin dönmez mi?

Caner döner de, Tülin dönmez mi?
Daha memleketimizin en meşhur damat adaylarından Caner Toygar’ın yıllar sonra ekranlara yine bir evlilik programı ile dönmesinin travmasını atlatamamıştım ki, Caner’in eski kısmeti Tülin Koca'nın da aynı hızla aramıza döndüğü haberi ile sarsıldım. Caner’in çıktığı Esra Erol’un rakibi Evleneceksen Gel’le Show TV ekranlarından doğru evlerimize misafir olan Tülin, Seda Sayan ve Uğur Arslan’ın evlendirme konusundaki tecrübelerine bıraktı kendini.

Caner’in aradan geçen onca yıla rağmen sonunda kendini yine bir evlenme programında bulmasını ne kadar trajik bulduysam, rakip kanalın da ‘Madem öyle, biz de eski yavuklusu Tülin’i bulur getiririz’ demesini de o kadar korkunç buldum. Şu hayatta resmen orman kanunlarıyla yaşıyoruz ve ettiğimiz para kadar varız, bunu bir kere daha hatırladım. Keşke bu gencecik insanları sürekli bu şekilde izlemek zorunda kalmasaydık.

Ancak benim için Tülin’in ekranlara geri dönmesini, Caner’in dönüşü kadar acıklı olmaktan kurtaran bir nokta var, o da Tülin’in Türkiye’de yaşayan bir kadın olması. Ülkemiz genelinde adı bir erkekle anılan herhangi bir yaş veya statüdeki kadın, hayatının sonuna kadar o adamın ‘helali’, o adamın ‘kaderi’ ve ülkenin geri kalanının yengesi ilan edilme tehlikesiyle yaşadığından (ki tehlike deyip geçmemek lazım, canını kaybetmek var ucunda bazen), bunca yıl sonra Tülin’in evlenmek için ekrana çıkmasını ve ona bir takım talipler gelmesini, medeniyet diyemesem de normalliğe doğru atılmış bir adım olarak görüyorum. Keşke daha normal adımlar da atabilsek ama buna da şükür. Bir kadın bir adamdan hoşlanabilir, onunla sevgili olabilir, ona karşı platonik duygular besleyebilir, onunla evlenip boşanabilir, beraber yaşayıp sonra evi terk edebilir ve biz bunların hiçbirine karışamayız. Dünyada hiçbir şey bize bir kadını sonsuza kadar başka bir adamla anma ve bunun dışında yaşam hakkı tanımama yetkisini vermez. Her kadın kendi namusunun bekçisidir, ya da istemezse değildir, bizi ilgilendirmez. Dilerim Tülin de hayatının kalanında çok mutlu olur.

İlerleyen günlerde Tülin’i veya Caner’i programına transfer edip bize vuslat izletmeyi planlayan bir kanal yetkilisi varsa onlara şimdiden selam eder, iyi seyirler dilerim. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER