Gözümüz aydın; Caner geri döndü

Gözümüz aydın; Caner geri döndü
Evlilik programlarını severim. Gelinim Olur Musun’dan Kısmetse Olur’a, Esra Erol’dan Zuhal Topal’a yıllar içinde bin farklı formatta evlilik programını çok eğlenerek izledim, hala da izliyorum. Bu tarz programlara bakıp da ‘Vah toplum ne hale geldi? Dünya nereye gidiyor?’ diye endişe duyanlardan ya da duyuyormuş gibi yapması gerektiğini düşündüğü için bu cümlelerle yaşayanlardan da değilim. Değildim demem daha doğru olur belki de.

Bunca yıllık izleyicilik tarihimde – ki bu tarih, leğende cüce yıkayan Seda Sayan’ı, Süheyl Uygur-Behzat Uygur’un sunduğu Şahane Pazar’da yarışma kazanmak için boğulayazan yarışmacıyı, Mehmet Ali Erbil’in canlı yayında şortunu indirdiği adamı (mozaiksiz) gördü- ilk defa geçtiğimiz hafta ATV’de yayınlanan Esra Erol’da programını izlerken vicdan azabı çektim. Gencecik bir adamın hayatının bu hale gelmesine sadece şahit değil, aynı zamanda alet de olduğumu hissettim. Yıllar önce yayınlanan evlilik programlarından bir tanesinde Tülin Koca ile yaşadığı aşkla ülke gündemine giren Caner Toygar’dan bahsediyorum elbette. Caner’le Tülin’in Caner’i, kafasında bardak kırdığı videosu ile internetlerimizin vazgeçilmezi olan Caner.

Caner, aradan geçen bunca yıl sonra ekranlara dönüşünü yine bir evlilik programıyla, Esra Erol’un locasından doğru yaptı. İlk gün locadaki diğer arkadaşlarıyla arasında yaşanan hafif gerginlik gözden kaçmadı, kendisine yapılan kafada bardak kırma hatırlatmasıyla gerginlik zirve yaptı. Bu konu hariç her konuda çok sakin bir insan olduğunu söyleyen Caner, talip adaylarına da baştan uyarılarını yaptı. ‘Mini etek aklından bile geçirmesin, sosyal medya belki ancak ortak hesap kullanırsak olabilir.’

Biliyorum ortalık yangın yeri, biliyorum kafayı takacak çok ciddi mevzular var. Kendi isteği ile yaptıkları yüzünden Caner için bu kadar üzülmem aşırı derecede mantıksız. Yine de gencecik bir adamın – bu adamlık konusu onun için çok önemli, o yüzden ben de öyle yazmak istedim- hayatını geçirme yolu olarak nasıl evleneceğini izletmeyi seçmesi ya da seçmek zorunda kalması bana çok acıklı geldi. Neredeyse 15 yıl geçti Caner’i ilk tanımamızdan bu yana. Görüntülü konuşma kol saatlerimize kadar geldi. Uzaydan dünyaya direk atlayış yapıldı. Kafasında bardak kurduğu programın sunucusu Gülben Ergen yaşam gurusu oldu, ama o hala evlilik programında ve biz yine aç kediler gibi talipleriyle kavga etmesini bekliyoruz. Kendisine tez vakitte mutlu bir yuva, program sahiplerine hayırlı reytingler dilerim. İyi seyirler.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER