Let Girls Learn: Rory Gilmore & Michelle Obama buluşması

Let Girls Learn: Rory Gilmore & Michelle Obama buluşması
Yeniden başlama haberini duyduğundan beri gün sayan Gilmore Girls fanatiklerini çok mutlu eden bir olay yaşandı geçtiğimiz hafta; Rory Gilmore, ABD First Lady’si Michelle Obama’yı makamında ziyaret etti. Rory’nin ziyaret amacı, kız çocuklarını güçlendirmek ve eğitmek amacıyla başlatılan Let Girls Learn kampanyası sebebiyle Liberya, Fas ve İspanya yolculukları yapacak Mrs.Obama’ya seyahat esnasında okuyabileceği kitaplar götürmekti. Malum, Rory’nin okuma listeleri meşhurdur. Ayrıca First Lady hatırlamış mıdır bilmiyorum ama eşinin başkanlık kampanyasında stajyer muhabir olarak taze mezun Rory de yer almıştı, sempatisi taa o günlerden gelir.

Ziyaretin en güzel kısmıysa, Rory’nin First Lady’ye Lorelai tarafından gönderilen Pop Tart’ları hediye etmesiydi, zira Gilmore Girls izleyen her insan bilir ki Lorelai besin zincirinin en temel taşlarından biri Pop Tart’tır, kalan kısmı ise Luke’un o günkü menüsünde ne olduğuna bağlıdır. 

Yana yakıla Gilmore Girls beklediğimiz bu günlere ilaç gibi gelen videoyu izlemenizi öneririm. İzlemeye üşenenler için, işte Rory’nin kitap önerilerinden bir kısmı:

-Bütün Shakespeare külliyatı
-Sophie’nin Seçimi
-Moby Dick
-Anna Karenina

 Deneyin, pişman olmayacaksınız.İyi okumalar.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER