Acun Ilıcalı hakkında benim de söyleyeceklerim var

Acun Ilıcalı hakkında benim de söyleyeceklerim var
Çünkü BFF olmak bunu gerektirir
Geleneksel Üç Adam Survivor’da şenlikleri sırasında, bu haftaki program da Dominik’te, Ada Konseyi alanından doğru bizlere seslendi, konuk da Acun Ilıcalı’ydı. Acun Bey’in o geceki açıklamaları ve anlattıkları sosyal medyada da epey ilgi çekti, her yer herkesin Acun Ilıcalı ve programları hakkında fikirleri ile doldu taştı.


Ve her şey böyle başladı

Acun Bey’in önlemez yükselişi veya programlarının neden bu kadar çok tuttuğu ile ilgili sosyolojik tespitler yapacak kadar konu hakkında bilgisi olan bir kimse değilim, herkesin kendisini öyle görmesine de çok şaşkınım. Düzenli Survivor izleyicisiyim, Yetenek Sizsiniz sevmem, O Ses Türkiye’ye arada bakarım, O Ses Çocuklar’a toptan karşıyım, TV8’de favori programım Arda’nın Mutfağı’dır. Gayet ortalama bir izleyici olarak, Acun Ilıcalı hakkında da her insan kadar bir fikrim var, doğruluğu yanlışlığı son derece tartışılabilir, herkese göre değişir elbette. Benim bu programdan sonra kendisiyle ilgili bahsetmek istediğim tek bir konu var, o da Acun Ilıcalı ve ekibiyle bir şekilde yolu kesişmiş neredeyse her insanın, sonrasında ekibin bir parçası olması.

Aidiyet duygusu haddinden fazla gelişmiş bir insan olarak bu benim için çok kıymetli, çok ‘keşke herkeste olsa’ bir mevzu çünkü. Gazete aldığı bakkalı bir günlüğüne değiştirmek zorunda kalsa tedirgin olan birisiyim, elli yaşına merdiven dayamışken hala ilkokul arkadaşların ile çalıştığını anlattığın an ben bundan etkilenirim, etkilenmeyeni anlamam.


Ne programmış

Survivor’da geçtiğimiz haftalarda Var Mısın Yok Musun’dan Metin çıktığında düşünmüştüm ilk bunu. Bilgi yarışmasında onunla ilgili bir soru sorulurken, oradaydı. Bir programda kutu açıp kapatmış ve Acunland’in değişmez sakinlerinden olmuştu. Yine aynı programdan Aydın da Dominik’teydi gördük, fonda bir yerlerde Mevlüt görünüyordu. Acun Ilıcalı’nın ilk programlarından olan Fear Factor’deki Uğur, o günden sonra Acun Bey’le yollarının hiç ayrılmadığını anlatıyordu. Survivor Panorama’yı sunan Hakan Hatipoğlu ve Nur Algül yine eski yarışmacılardan. Gerçek nedir asla tam bilemem elbette ama dışarıdan görünen, Acun Ilıcalı’nın her yere genellikle aynı insanlardan oluşan çok kalabalık bir klan halinde gittiği ve bundan da en başta kendisi olmak üzere herkesin çok memnun olduğu.

Acun Medya programlarını sevmeyebilirsiniz, Acun Ilıcalı’nın muhabirlikten kanal patronluğuna giden yolu ile ilgili türlü çeşitli fikirlere sahip olabilirsiniz, hepimizin her insan için olduğu gibi. Ona çok gıcık da olabilirsiniz, onu çok da sevebilirsiniz. Ama ekip kavramı gelişmiş bir patron olduğu su götürmez. Bunu da kim yapsa takdir ederim. Çıktığı yolda insanları yanına kata kata gidenlerden olalım dilerim hepimiz. İyi seyirler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER