Survivor 2016: Birleşmeye bir kala

Survivor 2016: Birleşmeye bir kala
Bir konsept olarak delikanlılık
Öyleydi böyleydi, aç kaldılar çok yediler, kavgalar diskalifiyeler derken Survivor’ın en neşeli zamanı, yani birleşme partisi geldi çattı. DJ müziği, Üç Adam’ın her birleşme partisinin olmazsa olmazı haline gelen skeçleri (ilk gördüğümüzde güldük eğlendik ama her sene, bilemiyorum), şıkır şıkır kıyafetler, adalar arası ufak samimiyetlerin başlaması ve tabii yemek, çok yemekle dolu bir akşam ada halkını bekliyor.


Keşke gerçeği de olsaydı

Birleşmeye bir kala, elenme adayı dört yarışmacı arasında kaybeden Tuğba Özay oldu. Nagihan’la arasında geçenlerden sonra oylarını jet hızıyla arttırmasına rağmen, bu oylar Serkay, Gizem Kerimoğlu ve Semih’i geçmeye yetmedi. Giderken sanki bunu beklemiyor gibiydi, tabii ki o da her insan gibi ‘Herkes beni çok farklı tanır, ben aslında çok duygusalım’ açıklamasını yaptı. Hepimiz aslında çok duygusalken, sürekli birbirimizi üzüp durmamız hazin değil de nedir? Ya da topluca yalan söylüyoruz, bilemeyeceğim.

Sonuç olarak Tuğba Özay birleşme partisine kadar kalamadı, adada geçirdiği aylar sonunda verdiği altı kilo yanına kar kalarak İstanbul’a döndü. Böylece Yunus bir arkadaşını daha adadan uğurlamış oldu, bakalım birleşmeden sonra kimle takılacak? Yedi kişi birleşmeye gitme planı ile Semih’i yazmasaydı keşke. Hem tutmayacağı aşikâr bir planı boş yere yapmamış, hem de arkadaş olmasında en yüksek fayda olan Semih’i kızdırmamış olurdu. O ikisinin çok iyi anlaşma potansiyeli olduğunu düşünüyorum nedense.

Kilo veremeyenlerde bu ay

Birleşme partisi öncesi, yine her sene olduğu gibi yarışmacıların kaç kilo kaybettikler hesaplandı, en çok zayıflayan ödül kazandı. Atakan’ın o koskoca cüssesine ve aylar süren açlığa rağmen sadece 3 (yazıyla üç) kilo kaybetmesi kafamda büyük soruyken, Yunus Günçe’ninse vücut ağırlığının beşte birinin adanın serin kumlarına bırakması kimseyi şaşırtmadı. Atakan ya hindistancevizine yüklenip badeyi abarttı, ya da o kadar kas sahibi bir kimse ki, o kaslar zorlu şartlarda da erimedi. Keza Nagihan da sadece üç kilo verenlerden. Bir kadının bir erkek kadar kilo vermesini bekleyemeyiz aynı sürede, ama Nagihan’ın da elinde sürekli hindistancevizi olduğu bir gerçek. Kendisi de durumu ‘O kadar alıştım ki, yemeklerden sonra bile yemek istiyorum, resmen kokonat aşeriyorum’ diyerek açıkladı. Nagihan demişken, kendisi birleşme partisinde dans müzik eğlenceden de güzeli, çocuğunu görecek video aracılığı ile. Nagihan’ın çok mutlu olacağı kesin olsa da, bunun diğer yarışmacılara haksızlık olduğunu düşünüyorum. Çocukları olmayabilir ama onların da görmeyi çok istediği, görseler aşırı mutlu olacakları insanlar var illa ki.

Ada birleşmesinden sonra bakalım hangi yeni gruplar kurulacak? Gönüllüler’de Gizem Kerimoğlu dışındakiler birbirleriyle olmaya devam edeceklerdir bir süre. Gizem Memiçoğlu’nda Ezgi ile bir arkadaşlık kurma potansiyeli görüyorum aslında. Acaba Gizem Kerimoğlu, kazandıkları buzdolabı ödülü sonrası adada yaşayanlarla arasındaki buzları bir nebze de olsa erittiği için Semih’ten tepki görecek mi, yoksa samimiyetlerine kaldıkları yerden devam mı edecekler? Semih birleşme sonrası hepten bireyselliğe mi dönecek? Ezgi elenirse Atakan adayı mı yakacak? İzleyelim, görelim. İyi seyirler. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER