Gladyatör Ömer ile Amazon Defne..

Gladyatör Ömer ile Amazon Defne..
Bölüm yorumlarımda zaman zaman yazmıştım. "Defne ve Ömer birbirine benzemeye başlıyor" diye. Hatta "hangisi hangisine daha çok benzeyecek acaba" diye de sormuş; bence "Ömer Defne'ye" diye de fikrimi belirtmiştim. Şimdi görüyorum ki ikisi de gittikçe birbirine benziyor. Ortak paydaları ise aşk! Birbirlerine duydukları o muhteşem aşk!

43. bölüme genel olarak baktığımızda daha çok dostluk üzerine bir bölüm olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bir ilişkide, ister dostluk, ister aşk ilişkisi olsun bir taraf hep kendinden daha fazla veriyor, daha çok fedakârlık yapıyorsa mutlaka sorun çıkar. Her ne kadar şirketi birlikte kurmuş olsalar da; Ömer Passionis'in olmazsa olmazı. Sinan hep daha geri planda… Bu durum ikili arasında sorun olmuyor gibi gözükse de aslında sorun. Çünkü önemli kararları hep Ömer veriyor. Şirket zora düştüğünde yine Ömer kurtarıyor. Üstelik kendinden çokça ödün vererek yapıyor bunu.  Sinan ise hep alttan alan, anlayışlı olan, idare eden taraf… 

Bu her türlü ilişki için sorun aslında. Ayrıca, hepimizin bildiği gibi Ömer her zaman net… Kırmızı çizgileri çok keskin. Hayatı özellikle iş konusunda siyah ve beyaz olarak görüyor. Şimdi şimdi aralara griler de karışmaya başladı. Çünkü Ömer artık aşka inanıyor. Âşık insanın neler yapabileceğini biliyor. Aşk değiştirir, dönüştürür. Bunun en iyi örneğini Ömer üzerinde görüyoruz. Bu yüzden ben fragmanı izlediğimde bile bu küskünlüğün fazla sürmeyeceğini düşünmüştüm. Ömer'in bir şekilde Sinan'ı anlayacağını, bunda Defne'nin de katkısı olacağını ifade etmiştim. Sude Sinan aşkına ne kadar karşıydı hatırlayın, ama aşka olan inancı sayesinde o ilişkiye bile olur vermişti. Şimdi de aynı şey olacak. Zaten Defne'nin konuşmasından sonra aksini söylemek mümkün değil. Önümüzdeki bölüm Yasemin'i kendi elleriyle Sinan'a götürecek ve sorunları çözecektir. 

Yani artık Yasemin'de aileye giriyor. Bu dörtlü çok iyi bir dörtlü olacak hissediyorum. Birlikte tam bir power team olacaklar. En merak ettiğim şeylerden biri, ilerleyen bölümlerde bizim safoz Sinan oyunu Yasemin'e anlatır mı acaba? Çünkü oyun ortaya çıktığında Yasemin'e çok ihtiyacı olacak.

Sude tam kendine yakışanı buldu. Pek bir mutlu, pek bir neşeli maşallah, ama Deniz Tranba bu. Adamı eşekten düşmüşe çeviriverir. Belli ki amacı Ömer'i içeriden vurmak, ama bilmediği bir şey var. Sude içeriden biri değil artık. Ve ne yazık ki düşüşü çok acıtıcı olacak.

Ben bu çekirdek team'e bayılıyorum. Siz ne güzel bir grupsunuz öyle ya. Dostluğa bakış açınız, birbirinize olan bağlılığınız, birbirinize verdiğiniz destek imrenilmeyecek gibi değil. Günümüz dünyasında bu tür ilişkiler öyle azaldı ki vallahi iç çekerek izliyorum. Kiralık Aşk'a da bu duyguları bize tekrar hatırlattığı için teşekkür ediyorum.

Koriş sen bizim her şeyimizsin! Bu kadar saftirik görünürken yine de her şeyi sen çözüyorsun. O nasıl oluyor o? Ne kadar huysuz ve kötü görünmeye çalışsan da aslında altın gibi bir kalbin var. Geçen bölümde Sinan'la olan kavga sahneleri efsaneydi. Gülmekten karnıma ağrılar girdi. Bu hafta da Nihan'la atışmanıza bayıldım. Bu arada lafı gelmişken Sanem Yeles'e de bir alkış. Şahane oynuyor.


Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER