Kiralık Aşk: Gülerken, ağlarken... Ben varım!

Kiralık Aşk: Gülerken, ağlarken... Ben varım!
Ömer ile Defne’nin ilk on dakika yaşadığı sahnelerle yüzümde beliren gülümse, bilgisayar başına geçtiğimde göz yaşlarına bürünmüştü. Ancak düşüncelerim soğumadan onları hemen yazıya dökmek istedim. Bu nedenle yazdıklarım karmaşık olursa affınıza sığınıyorum.
 
****
 
Ne demişti Ömer İplikçi geçen bölüm:
 
“Yaşanmamış koca bir zaman var önümüzde. Bence artık yaşananları düşünmeyelim. Yarım kalanları, hayalleri, güzel şeyleri düşünelim mesela. Mutlu olalım bence artık”
 
Aldık mesajı kaptan ve verdiğin bu mesajla birlikte bu bölüm yaşananları almak için biraz nostaljik bir yolculuğa çıkma ihtiyacı duydum Kiralık Aşk tarihinde. Açtım odamdaki o gizli kapıyı ve bindim içindeki zaman makinesi işlevi gören asansöre.
 
1. DURAK
Katlar arasında ilk tercihim 11. bölüm oldu.
 
Haftalarca süren kafa karışıklığı. Birbirlerinin duygularını anlama süreci. Sonra da Feryal ile düşen o bol köşeli jetonla birlikte her şey yerli yerine oturmuştu Ömer İplikçi’nin beyninde ve çıktı çekirdek takımının karşısına. Onların yanından hoşlandığı kadını alarak hep susan Ömer konuştu. Üstelik fonda 38. bölümün finalindeki sözlere atıfta bulunan Ayten Alpman’ın Ben Varım şarkısıyla:
 
“Ya yalnız değilsen, birlikte düşeceksek. Korkma, ben eminim artık.”
 
Böyle başlamıştı Defne ile Ömer’in hikayesi. Mucizelere inanmak istemişlerdi. Kendileriyle birlikte bizlere de mucizelerin var olduğunu göstermekti amaçları. Hepimiz de onların büyüsü altında kaldık ve Defne ile Ömer’in yanında yani uçurumun kenarında yerimizi aldık.
 
Sonuç mu?
 
37 bölümdür Kiralık Aşk ailesi olarak nefesimizi kesen anlar yaşadık, kontrolsüz arabalarda gittik, önümüze sürekli tümsekler çıktı. Bu tümsekler bazen arabayı sadece hafifçe sarstı, bazen ise yoldan çıkardı. Ancak yine de mucizelere inandık ve yola geri dönüp sürmeye devam ettik...
 
Sabırdı, emekti, aşkın gücüydü bu yolda her zaman ilerlememizi sağlayan. Tümseklerde belki arabalardan yolcular indi bu yolculukta ancak devam edenler finalde bir ışık olduğunu biliyordu. Ancak Sadri ustanın dediği gibi hayattaki yerimizi almak için savrulmalı, eğilip bükülmeliydik. Ömer ile Defne kendine düşen tüm savrulmaları yaşadılar ve kaseti geri sardılar yeniden başlamak ve yarım kalanların borcunu ödemek için...  Bu nedenle de 38. Bölüm Ömer’in “Korkma, ben eminim olduğumuz yerden...” sözleriyle başladı. Hikayenin ilk başladığı zamanki gibi aynı sözlerle. Ancak yaşananlar aynı gibi görünseydi, aslında çok farklıydı. Ancak bunu anlamak için zaman içerisindeki yolculuğumuza devam etmemiz gerekiyor.
 
2. DURAK
Kiralık Aşk ailesine sorsanız "en sevdiğiniz bölüm hangisi"diye, tek bir tane seçmekte herkesin zorlanacağına eminim. Unutulmaz sahnelerle dolu geçmiş. Ancak herkesin hep dönmek istediği bir bölüm oldu: 14. Bölüm. Defne ile Ömer’in baş başa dağ evinde geçirdikleri... Son haftalarda sahneleri azaldıkça herkes o bölümü yad etti “ah ah” diyerek. 14. Bölüm gibi sadece onların aşkını dolu dolu izlemek istendi. Ancak bir şey itiraf edeyim mi, ben pek sevmemiştim o bölümü. O gün bittiğinde de benim gibi hep diziye umutlu bakan bir Pollyanna’nın ağzımda buruk bir tat bırakmıştı. Hatta izlediklerimiz pek bir sahte gelmiş, “Acaba bunlar sevgili olmasa daha iyi bile olurmuş demiştim. Demek ki enerjileri kaçma kovalamada tutuyormuş” dedim içten içe... İşte bu bölüm anladım şimdi o ağzımdaki tadın nedenini, ondan ikinci durak olarak rotamı 14. bölüm seçtim.


Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER