Kiralık Aşk: Kafamızda deli sorular!

Kiralık Aşk: Kafamızda deli sorular!
Bu bölüm yine kafalar yandı diye düşünüyorum zira benimki öyle oldu. Bölümde heyecan vardı, gerilim vardı. Koray sağ olsun komedi vardı, ama aşk yoktu. Ayrıca anlamlandıramadığım da bir sürü durumlar oldu. Güya en önemli olayımız "oyun"du ama onun bittiğine bile sevinemedim. Neden mi?

Defne ve Ömer tekrar sevgili olmuşlar. Hayırlı olsun. Özledim sözü yetti demek ki. Kırıldı mı Ömer’in o inadı? Tamam mıyız yani? Biz anlamadık da nasıl oldu bu? Çünkü birlikte yaşadılar güya ama varlıklarına alışacak bir şey yaşamadılar o evde sonrasında da Defne ayrıldı evden ve Ömer “özledim” dedi ama biz Ömer’in duvarlarını yıkacak kadar Defne’yi özlediğini de görmedik. Sonuç önemli diyoruz o zaman. Tamam, olsun barışsınlar fakat neden “o kadar da barışmamış gibi olsunlar” bölümde denmiş? Tıpkı “özledim” denip, özlenmemesi gibi.

Neden ben Ömer ve Defne sahnelerinin geçiştirilerek çekildiğini düşünüyorum? “Siz bir durun daha önemli işlerimiz var. İlk önce onları çözelim. Aaa ama şimdi size bir sahne çekmezsek de olmaz o zaman araya bir iki sahne serpiştirelim de olsun bitsin.” Vallahi bana geçen duygu buydu. Toplasan yine üç sahneleri vardı ve duygu sıfır. Neden bu kadar uzaklaştık biz Defne ve Ömer’den? Mesela yemek sahnesi neydi? Tam olarak amacı neydi yani? Gallo ile çalışıyordu Ömer daha sonra kız arkadaşına vakit ayırdı ve onunla yemek yedi. Benim için bu kadardı. Tamam arada sorunlar var ve çözülmesi gerekiyor ama neden ayrı ayrı? Neden hiç konuşmadan, vakit geçirmeden? Yemekte Ömer, Defne’nin durgun haline takılıp birkaç kez sordu nesi olduğunu ama Defne geçiştirdi. Tabii o an nasıl anlatsın içinde bulunduğu durumu ama Ömer sanki bu defa yapılanları, söylenenleri kafasına bir yere yazıyor gibi geldi bana ya da ben bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum sahnelerden. Zorla!

Sonra Ömer ve Gallo arasında kurulmak istenen şey tam olarak ne? Biz anlamadık da. Yani bana Gallo ve Ömer sahnelerinde geçen duygu, gözümdeki Ömer ve Defne aşkına gölge düşürüyor. Özenle yazılmış sahneler, Gallo’nun tavırları, bakışları, Ömer’le birbirlerini tamamlamaları... Yani olsun tabii, olsun ama birkaç bölümdür olmayan Defne ve Ömer’in üstüne bunlar olunca, biz de "ne oluyor acaba*" demeden edemiyoruz. Bu sahneler, Defne ve Ömer’den, onların sevgisinden, olmayan olamayan ilişkilerinden uzaklaşmama neden oluyor. Yanlış anlaşılmasın; Ömer bir şey hissetti veya hissedecek diye değil ama yazılan sahneler güzel yani. Gallo ve Ömer arasındaki şey her neyse, gayet güzel işleniyor ve sanırım sorun da bu. Güzel bir arkadaşlık, dostluk mu yaratmak istiyorlar? Sahneler pek öyle demiyor. Yaratılmak istenen şey ne bilmiyorum ama, bize geçen duygu farklı.

Gallo belli ki Ömer’e karşı bir şey hissetmeye başlamış. Ömer’de karşılığı yok bu duygunun ama ikisi de daha şimdiden yani Anka Kuşu mevzusu çıkmadan bu kadar kısa sürede birbirlerini tanımış ve sevmişler. Aralarındaki konuşmalar (ya da yaratılan sahneler) ve Ömer’in hesap sormasından anladığımız bu. Ömer Gallo’ya karşı önyargılıydı malum ama bu bölüm kırdı o ön yargısını ve Sinan’a, "O da bizim gibi biri. Parayla işi yok." dedi. Kısa sürede güvendi yani ona. Ömer’in bu tavrını, Gallo’yu her şeyi tek başına başarmış, çok iyi yere gelmiş, her şeye rağmen hala iyi, mütevazı ve parayla işi olmayan bir insan olarak görmesine bağladım. Tepkisi de aslında bunaydı. Güvendi ve hayal kırıklığına uğradı. İyi, dürüst, sizin gibi size benzeyen insanlar görmek mutlu eder. Hayata, insanlara olan inancınızı tazeler. Ömer’deki hayal kırıklığı bence en çok iyi insanların varlığına olan inancının sarsılmasıyla ilgiliydi.

Gallo, Ömer’e söz verdi ama Defne için sözünden döndü yani fedakarlık yapmış oldu; Ömer’in kendisiyle ilgili yanlış düşünebileceğini bile bile. Böylece Gallo bilmeden, Ömer ve Defne ilişkisinde ve kendisiyle Ömer arasında kilit bir rol oynamış oldu. Ayrıca Defne yüzünden de mağdur oldu yani yanlış anlaşılan taraf oldu. “Seninle artık iletişimim olmayacak.” dedi Ömer ve bir hata yaptı diye (kendisine göre hata) çok da tanımadığı bir insana tepkisini göstererek gitti. Bu olay bir şekilde ortaya çıkacak belli ki. Yani Ömer bir şekilde haksızlık ettiğini düşünecek Gallo’ya ama nasıl ve neden? Ve bundan ne gibi bir sonuç çıkacak? Kafalar yandı; 19876567892p! Yine aynı mevzuya değineceğim ama neden Ömer ve Gallo arasında böyle bir şey kuruldu? "Herkes yanlış yola sapar ve sebepleri vardır.” Bunu göstermek için mi? Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER