Oscar 2016: Kırmızı Halı'da hayaller, gerçekler..

Oscar 2016: Kırmızı Halı'da hayaller, gerçekler..
Oscar Ödül Töreni’nde kimin ne giydiğinin benim için hangi filmin ya da oyuncunun ödül kazandığından daha çok önem taşıdığını itiraf etmeliyim. Her yıl bıkmadan usanmadan büyük bir heyecanla izlediğim kırmızı halı töreninin sonunda kendime göre hayaller kurar, "Bir düğün ya da davet olsa da bu elbiseyi giyme şansım olsa” derim. Bu yıl ise kırmızı halı sunucuları “Evet, tören başlamak üzere tüm oyuncular içeri çağrıldı” anonsunu yaptığında hafif çapta bir şok geçirdiğimi belirtmeliyim. Kırmızı halı töreni bu kadar olamazdı! Penelope Cruz, Nicole Kidman ya da Jennifer Lopez gibi her yıl yaptıkları kıyafet seçimleriyle her zaman şaşırtmayı başaran isimlerin gelmemesini bir kenara bırakın, izlediğim geçidin Oscar Ödül Töreni’ne ait olduğuna dair bile kendi kendime şüpheye düşmüştüm. İnsanın karşısına çıkan bir elbise bile mi kalbinin küt küt atmasına neden olmaz. Olmamıştı işte! Peri masalımda bu yıl Külkedisi, Sindirella’ya dönüşememişti.
 
Moda dünyasının önde gelen markaları her sezon iki farklı koleksiyonla karşımıza çıkarlar. Bunlardan ilki günlük hayatta rahat giyebileceğimiz parçalardan oluşan hazır giyim koleksiyonlardır, bir diğeri ise yaratıcılıkta sınır tanımayan Haute Couture koleksiyonları. Elie Saab, Zuhair Murad, Marchesa, Dior ve Chanel gibi markalar her sezon hazırladıkları şaşaalı tasarımlarla bizleri Alis Harikalar Diyarı’nda yolculuğa çıkarırlar. Bazen kendimizi 16. Yüzyılda Kraliçe Elizabeth ile bir balo salonunda dans ederken buluruz, bazen ise Versailles Sarayı’nda ya da Sindirella masalında. Gideceğimiz yer hep değişir ama güzel olan bu tasarımların bizde kurdurduğu hayallerdir. Oscar Ödül Törenleri’ni de en çok podyumlarda gördüğüm bu Haute Couture elbiseleri karşıma çıktığı için severim. Ancak bu yıl kırmızı halıda sıradan, abartıdan ve yaratıcılıktan uzak bir görünüm söz konusuydu. Yıldızların hepsi risk almaktan kaçınmışlardı. Lady Gaga bile bizleri şaşırtmak yerine yakın arkadaşı ve aynı zamanda stil danışmanı olan Brandon Maxwell’in beyaz minimal bir tulumunu giymeyi tercih etmişti. Hayaller, gerçekler işte...
 
Tabii ki benim bu hayal kırıklığım kötü bir kırmızı halı geçidi yaşandığı anlamına da gelmiyor, sakın yanlış anlamayın. Geçen yıllara oranla 88. Oscar Ödül Töreni’nde rüküş denebilecek elbise sayısı oldukça azdı. Daha çok genç isimlerin hakim olduğu kırmızı halıda Oscar klasiklerini gözüm arasa da, Armani Privé, Atelier Versace, Marchesa ve Valentino gibi markalar göz kamaştırıcı tasarımlara imza attı. İşte en beğendiğim 15 elbise ve hayal kırıklığına uğratan beş isim.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER